Ostalo

Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Strm čet 22.12.2022 21:20

Prodavač: monsieur

Kupac: Ja

Predmet:  [Prodaja] AOC24G2U

Iskustvo: Javio se čovjeku u petak, rekao je poslati tek u srijedu/četvrtak, nije mi se javio u četvrtak već sam mu u pol 12 poslao poruku, da bi rekao da se premišlja, i od tad više nije ni odgovorio do sada na drugu poruku.

Dakle meni je potrošio vrijeme, ponašanje nikakvo. Nebi čak ni bila drama da je preko njuškala, ali smatram da smo svi na forumu na neki način "kolege" i zato upravo ovdje kupujem, kako bi izbjegao ovakve situacije.

Ocjena: 1/10

 

**

EDIT: Krivo sam napisao. Javio sam se u srijedu u 20h, i tada je rekao da se premišlja i dok nisam ovdje stavio review nije se javio.

Ali se barem ispričao.

Ocjena: 2/10

monsieur čet 22.12.2022 21:54

Kolega ima pravo za stranu moje lose komunikacije od toga ne bjezim i od toga da sam se premisljo danas, ali nisi se javio u cetvrtak u 12 nego u srijedu u 8 navecer. Rekao sam da cu ti se javiti u cetvrtak kada dodem sa terena jer sam bio zauzet kao i danas do 9 navecer i nisam imao vremena za nista osim posla. J**iga sta je tu je.

darkborg čet 22.12.2022 22:51

Jbg ako si zauzet i trenutno nemaš vremena za trgovanje onda ni ne stavljaš oglas ili barem onda iskomuniciraš to pa da potencijalni kupac zna na čemu je.

A ovo predomišljanje stvarno nije u redu, ili prodaješ ili ne prodaješ. Ovako samo zajebavaš ljude.

Najbrži pet 20.1.2023 09:31

Kupac: Najbrži

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodavač: 

jopaa991

Predmet:

 

Opis trgovanja: tražio sam još jednog RoGonju G17 za buraza. Vidio da kolega prodaje, dogovarali se back-and-forth oko cijene. Uplatio unaprijed dogovoreni iznos, otac preuzeo laptop u Osijeku te ga zajedno s mišem poslao po vozaču k nama. Laptop je bio sealed, prvi put da sam otvarao novo zapakirani laptop, predivno iskustvo. Jedina mana što je laptop za Swiss tržište te dolazi s 3-pinskim power cord, ali sam odmah isti dan nabavio na poslu normalni power cord. RoGonja je zvjer, HVALA kolega 

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

lollik91 pon 20.2.2023 13:43

Kupac: lollik91

 

Prodavač: Najbrži

 

Predmet: ROG Strix RTX 3070

 

Opis trgovanja: Naletio na spomenuti oglas, cekao me par dana dok se smislim kako i šta. Nakon kratkog dogovora oko cijene i slanja, poslao mi grafičku putem GLS-a, bez prethodne uplate na račun. Rekao je da ju prvo isprobam kad stigne i da mu onda uplatim kad se uvjerim u stanje. Grafička danas ujutro stigla na adresu. Tako je i bilo. Po instalaciji i provjeri uplatio sam mu dogovoreni iznos. I to bi bilo to. Još jednom hvala kolegi na ugodnom iskustvu.

 

Svaka preporuka za trgovinu.

 

Ocjena 5/5

Hexfire uto 28.2.2023 07:01

Kupac: Hexfire 

 

Prodavač: bekcs 

 

Predmet: FireTV Stick 4K Max

 

Opis: Uplatio "kolegi" unaprijed za stick, nakon toga me blokirao na Whatsappu, na telefon se ne javlja. Možda je poginuo na zebri kad se žurio do kioska tiska da pošalje paket.

 

Ocjena 0/5

thebatman uto 28.2.2023 07:43
Hexfire kaže...

Kupac: Hexfire 

 

Prodavač: bekcs 

 

Predmet: FireTV Stick 4K Max

 

Opis: Uplatio "kolegi" unaprijed za stick, nakon toga me blokirao na Whatsappu, na telefon se ne javlja. Možda je poginuo na zebri kad se žurio do kioska tiska da pošalje paket.

 

Ocjena 0/5

 poklonim ti ja xiaomi mi box s ako ce ti bar malo popravit dan :)

quickr uto 28.2.2023 08:03
thebatman kaže...
Hexfire kaže...

Kupac: Hexfire 

 

Prodavač: bekcs 

 

Predmet: FireTV Stick 4K Max

 

Opis: Uplatio "kolegi" unaprijed za stick, nakon toga me blokirao na Whatsappu, na telefon se ne javlja. Možda je poginuo na zebri kad se žurio do kioska tiska da pošalje paket.

 

Ocjena 0/5

 poklonim ti ja xiaomi mi box s ako ce ti bar malo popravit dan :)

 Evo Hexfire I ja se pridružujem kolegi. Imam negdje šaomi stick, skuplja prašinu, poklonim ti ga. Doduše mislim da ne ide 4k, samo full HD. Moram provjeriti kad dođem doma.

Hexfire uto 28.2.2023 08:09
thebatman kaže...

 poklonim ti ja xiaomi mi box s ako ce ti bar malo popravit dan :)

 Hvala kolega, ko da jesi. Samo sam htio isprobati kolika je razlika između mog 4K modela i ovog MAX. Iz dosade, znatiželje. Ispada da nije baš nešto isplativ 

Hexfire uto 28.2.2023 08:15
quickr kaže...

 Evo Hexfire I ja se pridružujem kolegi. Imam negdje šaomi stick, skuplja prašinu, poklonim ti ga. Doduše mislim da ne ide 4k, samo full HD. Moram provjeriti kad dođem doma.

 Bokte koja navala. Trebao sam napisati da me zeznuo za novu grafičku ili smartphone .

 

Hvala i tebi kolega, ali nije potrebno. Nije to neka lova u pitanju, više razočaranje s moje strane jer su mi dosadašnja iskustva s trgovanjem na forumu bila isključivo pozitivna.

Strm čet 2.3.2023 08:44

Primjetio sam unazad nekakvo vrijeme dosta ljudi koji realno nisu baš aktivni na forumu prodaju stvari tam, a cijene ko na njuškalu... Treba se paziti, malo obratiti pažnju na aktivnost acc sa kojim radite. Kad pretražite njegov nick na forumu ništa ne izbacuje.. Dakle u startu za izbjegavati

Alfredo nr.2 ned 19.3.2023 17:26
Strm kaže...

Primjetio sam unazad nekakvo vrijeme dosta ljudi koji realno nisu baš aktivni na forumu prodaju stvari tam, a cijene ko na njuškalu... Treba se paziti, malo obratiti pažnju na aktivnost acc sa kojim radite. Kad pretražite njegov nick na forumu ništa ne izbacuje.. Dakle u startu za izbjegavati

Imao sam slično iskustvo prije neki dan. Javim se na oglas, čovjek pošalje broj moba, dogovorimo se za kupnju, no onda kad je tražio da mu uplatim 30 eura unaprijed, na što nisam pristao, naprasno je prekinuo razgovor i nije se više javljao. Kad sam išao provjeravati aktivnost na forumu naprosto je nema. Znači otvorio je račun samo da stavi oglas. Trebalo bi promjeniti pravila za tržnicu, uvesti da se mora imati barem 50 postova prije nego se smije stavljati oglas. 

Dr. Vicko ned 19.3.2023 19:39
Alfredo nr.2 kaže...
Strm kaže...

Primjetio sam unazad nekakvo vrijeme dosta ljudi koji realno nisu baš aktivni na forumu prodaju stvari tam, a cijene ko na njuškalu... Treba se paziti, malo obratiti pažnju na aktivnost acc sa kojim radite. Kad pretražite njegov nick na forumu ništa ne izbacuje.. Dakle u startu za izbjegavati

Imao sam slično iskustvo prije neki dan. Javim se na oglas, čovjek pošalje broj moba, dogovorimo se za kupnju, no onda kad je tražio da mu uplatim 30 eura unaprijed, na što nisam pristao, naprasno je prekinuo razgovor i nije se više javljao. Kad sam išao provjeravati aktivnost na forumu naprosto je nema. Znači otvorio je račun samo da stavi oglas. Trebalo bi promjeniti pravila za tržnicu, uvesti da se mora imati barem 50 postova prije nego se smije stavljati oglas. 

 Ma onda ce samo spamati po nekim temama bazeze da naberu broj postova i nista nismo dobili.

 

Nazalost ovome je svugdje tesko stati u kraj i najbolja opcija je dobro razmisliti. 

Uostalom ako ne pristaje da ja platim nakon preuzimanja posiljke i da mu dodju ti novci nemam sta ni trgovati jer iovako bi dobio moj novac samo nakon slanja. 

Damir22 ned 19.3.2023 19:49

Ili bi izgubio ako ga ti samo navlacis....

Sve ima dvije strane, svaka trgovina je individualna, nema tu pravila niti propisa, svako odlucuje za sebe u konkretnom slucaju.

Najbrži uto 11.4.2023 12:33

Preko zime se kupovalo, al' bio sam van HR te sam čekao da dođem doma za Uskrs i uhvatim vremena za otpakirati sve, idemo redom:

Kupac: Najbrži

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodavač: 

stunjanino

Predmet:

Logitech G915 & PowerPlay podloga

 

Opis trgovanja: tražio sam G915 već godinu dana za cijenu oko €100 s garancijom, a PowerPlay podlogu burazu za G903 što sam mu kupio prošle godine. Kod mene se zna da najbrže padaju dogovori, novci poslani, komponente poslane, sve je savršeno i doslovce NOVO izgleda, račun prisutan, HVALA kolega 

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodavač: 

t0ss

Predmet:

PlayStation 5 Blu-ray - imao je drugi, noviji oglas gdje sam napisao u post moj broj mobitela da mi se odmah javi da je prodano, al' admini su obrisali cijeli oglas kad sam im napisao da obrišu moj post odnosno broj telefona.

 

Opis trgovanja: tražio sam PS5 da odigram HZD:FW + 19.travnja izlazi HZD:FW Burning Shores. Plejka je top, sve prisutno i lijepo zapakirano. HVALA kolega 

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodavač: 

Hexfire

Predmet:

KUPUJEM PS5 igre

 

Opis trgovanja: tražio sam dodatne igre da ubijamo vrijeme za plejkom buraz i ja, kolega se javio s dvije, brzo se dogovorili, sve stiglo očuvano. HVALA kolega 

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √

cropunk pet 26.5.2023 23:44

Kupac: Ja

Prodavač: Rhodin

Predmet: Acer Nitro 5 2060

 

 

Iskustvo: Cuo sa se kolegom, odgovarao na moje upite detaljno i strpljivo. Dogovorili kupovinu/prodaju , dopeljao mi laptop  - jos malo popricali i isprobali laptop.
Sve super proslo, lagano i brzo. Preporuka za daljnu trgovinu sa kolegom.

Ocjena: 5/5+

thebatman uto 15.8.2023 09:15

Prodavatelj: ja

Kupac: hrka11

 

Oglasio sam iPhone 13 pro, javio se, dog se oko cijene i ispostave. Rjesili sve u isti dan. 

Pomogao mi i sa prodajom još jednoga iphonea. 

 

5/5

Najbrži pet 18.8.2023 12:10

Prodavač: 

PiXeLsss

Predmet:

Xiaomi 12

 

Opis trgovanja: tražio sam Mi11 pošto je na mome prije tjedan dana pukao ekran prilikom pada, gledao svakako u obzir i Mi12 ako uleti za dobru cijenu. Kao kec na desetku, taman kolega objavio da prodaje, odmah mu šibnuo novce, dva dana poslije GLS pokupio i evo dan poslije odnosno danas ga dostavio na kućnu adresu.

 

Dojam: preporučam bez ikakvih briga trgovati s dotičnim bug forumašem

 

Ocjena: 5/5 √