Ostalo

Dobra i loša iskustva iz BOL Forum oglasnika

Liverpool1892 čet 28.4.2011 11:05

Poštovani forumaši,

 

Prezuo sam Hrvojestr-ov posao vođenja liste dobrih i loših prodavača u dobro nam znanom oglasniku.

 

Trenutno su obrađene sve prodaje i kupnje te su dodani novi forumaši na white listu te loši forumaši na black listu te oni ostali koju si prodali nekakv predmet a NE radi a prije toga su bili na White listi, sad su smješteni na Yellow listu. (ukoliko mislite da ste prijašnjom kupnjom ili nečim drugim zavrijedili doći na white listu pošaljite mi pp i ss i riješiti ćemo to,također ako netko misli da je neki forumaš zaslužio black, white ili yellow listu vrijedi isti sistem)

 

Svi forumaši koji su trenutno na white listi su pouzdani i pokraj njih će pisati koliko su uspješno prodali predmete.

 

Liste će se obnavljati svakodnevno ako bude potrbe,inače uglavnom tri puta tjedno. Forumaši s black liste su oni koji su pokušali ili su već uspjeli nekoga prevariti i od njih ne treba ništa kupovati. Oni koji su na yellow listi, ne mora značiti da nisu pouzdani, nalaze se tamo jer neki predmet koji su prodali NE radi a prije toga su se nalazili na white listi.

Razmjene i poklanjanje se ne računaju. Možete napisati razmjenu i poklanjanje u temu, ali neće biti dodano na listu. Također prodaja Key-eva se NE računa.
Tko ne napiše iskustvo kupnje po pravilima neće biti dodan na listu. 

 

 

Primjer iskustva:

Prodavač: xxxxx(forumaš mora biti linkan,odnosno klik na ime mora voditi na njegov profil)

 

Kupac: yyyyy(forumaš mora biti linkan,odnosno klik na ime mora voditi na njegov profil)

 

Predmet: Link na predmet koji kupujete,prodajete (oglas)

 

Iskustvo:Ocjenjuje se brojkom od 0 do 5 gdje 0 predstavlja jako lošu neuspjelu kupnju,prevaru i sl,a broj 5 predstavlja kupnju bez ikakvih poteškoća,kao npr u visini poštarine,da li vam je sve rečeno o predmetu kupnje ili slično(u davanju ocjene probajte biti maximalno objektivni jer sustav bodovanja ovisi o visini primljenih bodova).

Tko ne linka prodavača, kupca i predmet neće biti dodan na listu! Iskustvo i linkove stavlja isključivo kupac!


 

 

Zadnje dodano na listu: 17.03.2014 07:43h{#}


Svi na White listi su prodali najmanje jedan predmet, ali nema ocjene jer onda nisu bile uvedene.

x/5 Ocjena prodavača(daje ga kupac i sve ocjene se zbrajaju 5/5, 4/5, 2/5=11/15),  (1x)-Broj prodanih predmeta
 

White lista, Sigurni prodavači:

 

 

Yellow lista, Na svoju odgovornost kupovati od njih:

  • AFK  ( Poslao je pouzećem paket, ali mu se zbog nepoznatih razloga paket vratio i više se NE javlja 
  • domba3  ( Prodao key koni ne valja5/10
  • gamer4ever ( Kupac mu rekao da šalje običnom poštom, ali nije poslao, pa je kupac još morao platiti 40-tak kn poštarine ) 2/5
  • irumora (  KLIK - Iskustvo ) 35/40
  • iri  (KLIK - ISKUSTVO )  5/10  (2x)   
  • Ivsa (  20-tak dan trebalo da dođe paket i to još po nedogovorenoj cijeni ) 5/10
  • Jabulani  (  KLIK - Iskustvo ) 5/10 
  • Juka_91  (  KLIK - Iskustvo ) 5/10 
  • max1919 ( Mobitel ima previše mana nego kako je kupac rekao ) 2/5
  • Rawrrr ( KLIK - ISKUSTVO ) 5/10
  • rbalic 7/10 ( KLIK - ISKUSTVO ) (2x)
  • Tinča14  (KLIK - ISKUSTVO) 5/10  (2x)
  • Vesperian (KLIK - Iskustvo. 2 Uspješne prodaje9/15

Black lista, Prevaranti:

  • Apolonn ( Account koji je prodavao je bio pod istragom od blizzarda i bio je zaključan) 0/5 {#}
  • bresha ( Rekao da ce postarina biti 20kn i prednja maskica predmeta punknuta) 1/5 {#}
  • blacxy ( KLIK - Iskustvo0/5 {#}
  • bmwhartge ( KLIK - Iskustvo) 1/5 {#}
  • cale (KLIK - Iskustvo2/5 {#}
  • Crowolf (Poslao na krivo ime, i nakon 2tj. se ne javlja1.5/5 {#}
  • CroL1k1n7 KLIK - Iskustvo 0/5{#}
  • CroMaky96 ( Dobio Cd key koji valja, dao acc koji je ukraden!! {#}
  • controlor666 KLIK - Iskustvo! ) 0/5 {#}
  • darkgrowler ( Pro dao igre, ali ne u onakvom stanju kako je na oglasu napisao! 2/5 {#}
  • DooP KLIK - Iskustvo 0/5{#}
  • d.mario.d ( Prodao account, nešto nije u redu sa tim acc. Nakon prodaje zaključao za primanje privatih poruka, kupac ga ne može kontaktirati.) 12/20{#}
  • enloz ( Dobio Miš, dogovor je bio da plati kad ga dobije, nije platio!) 0/5 {#}
  • Escudo Kupio monitor, dogovor plaćanjem pouzećem, kad mu je došlo odbio ga je primiti, nakon toga se više NE javlja!) 0/5 
  • FiCoO ( KLIK - Iskustvo!0/5 {#}
  • fluj ( Poslao kupcu mobitel koji je potrgan, ekran i jedna tipka, zaljepljene tipke sa strane, mobitel se ne pali i bez punjača!) 1/5 {#}
  • Fermi ( KLIK - Iskustvo!) 0/5 {#}
  • Goddish ( Kada je trebao poslati predmet koji prodaje, svaki dan je izmišljano nekakv problem da ne može danas poslati i tako svaki dan!) 9/25 3x prevario prodavača{#}{#}*
  • GTR bs ( KLIK - Iskustvo!) 2/5 {#}
  • gb.packers ( Tek nakon mjesec dana poslao prodani predmet 2.5/5  {#}
  • hazz ( Dobio novce od kupca, nakon toga se ne javlja niti šalje predmet koji prodaje 0/5  {#}
  • HTML5 ( Slao pozivnicu sa prodanog tracker-a, KLIK - Iskustvo 2,  KLIK - Iskustvo 3, KLIK - Iskustvo 4) Varanje sa multiacc (iNCv3) 2/20  {#}
  • Hrvojestr ( Prodao Steam Acc, nije posalo podatke. Forumaš mu kupio steam Acc i domenu, Hrvojestr nije platio tom forumašu ) 5/15 3x {#}
  • ibmlenovo   0/5 {#}{#}
  • iDodooNET ( KLIK - Iskustvo 1, KLIK - Iskustvo 2) 2/10 {#}
  • iNCv3 ( KLIK - Iskustvo!) Varanje sa multiacc (HTML5)  0/5 {#}
  • Intelovac123 ( varanje s multiacc Unknown_Hacker  ){#}
  • Imbra12 {#}
  • koko_pu {#}
  • kruskarGrafu koju prodaje je pečena i u "banani", to nije naveo, a na njuškalu naveo da radi perfektno! )  {#}
  • mozak3 ( nije poslao predmet ) 0/5 {#}
  • Najbrži ( KLIK - Iskustvo 1, KLIK - Iskustvo 2 ) 4/15 {#}
  • night poison ( Prodao Steam Acc, i nakon par dana vise nema igrice na steam acc-u. Ne odgovara na poruke vec nekoliko dana a online je ) 0/5 {#}
  • martanbj  ( KLIK - Iskustvo ) 2/5 {#}
  • maximus007  ( KLIK - Iskustvo ) 0/5 {#}
  • microman  ( Prodao 2 predmeta bez ikakvih problema, treći predmet nije preuzeo niti se nakon toga javio na PP, 4 iskustvo - KLIK   )10/20 {#}
  • MiNiMoY  ( KLIK - Iskustvo )  5/5 {#}
  • General_Woo  ( KLIK - Iskustvo 1/5 {#}
  • Gigabyte091  ( KLIK - Iskustvo 0/5 {#}
  • Guzomat  ( KLIK - Iskustvo1, KLIK - Iskustvo2 0/10 {#}
  • Necrod {#}
  • ores ( KLIK - Iskustvo 1, KLIK - Iskustvo 2 ) 15/25{#}
  • orke ( KLIK - Iskustvo ) 0/5{#}
  • PC Man  ( varanje s multiacc AstroGaming  ){#}
  • pork9999 {#}
  • puza_vk Prodao napajanje, dobio novce, kupac tek nakon 26dana dobio napajanje! ) 2/5 {#}
  • raso34  ( KLIK- Iskustvo! ) 0/5 {#}
  • RaZ0R9111  ( KLIK- Iskustvo! ) 10/15
  • Scoot( KLIK - Iskustvo ) 20/25 {#}
  • SiOKLIK - Iskustvo ) 0/5 {#}
  • Slegy97 ( Muljao sa steam acc.0/5 {#}
  • sLim95 ( KLIK - Iskustvo0/5 {#}
  • soniccro ( KLIK - Iskustvo0/5 {#}
  • sokree1 ( KLIK - Iskustvo0/5 {#}
  • starsam ( KLIK - Iskustvo0/5 {#}
  • ThaBigNec {#}
  • torsten1 {#}
  • forzzuk (Neispravan predmet poslao) 0/5 {#}
  • Luka KLIK - Iskustvo! ) 2/5 {#}
  • Luka-san( Prodao CPU na kojemsu dva pina puknuta i ne javlja se nakon toga ) 0/5 {#}
  • LFCfan KLIK - Iskustvo 0/5 {#}
  • Tommy_123 KLIK - Iskustvo 0/5 {#}
  • vekyyy KLIK - Iskustvo 0/5 {#}
  • zah3b (Grafu koju je prodao ne valja-ne radi, poslje se na javlja, lagao kada je posalo!!) 0/5 {#}
  • zuja KLIK - Iskustvo! ) 9/15 {#}
  • XFX KLIK - Iskustvo 0/5 {#}
  • xXxBIMBOxXx (Nije platio prodavaču kad je dobio predmet, KLIK - Iskustvo 25/15{#}
  • workan KLIK - Iskustvo 0/5 {#}

 


Prodavači su dodani i sa prijašnjih tema D/L iskustva iz oglasnika!

WackyZG čet 28.4.2011 15:53

Evo mene s prvom kupnjom preko našeg dragog BOL - a:

 

kupac: ja

prodavatelj: Liverpool1892

 

"Roba":

- zaštitna folija za LG GT540

- futrola za LG GT540

 

Dogovor oko prodaje je prošao bez problema, pričekao me dok sam razmislio hoću li uzeti, u međuvremenu smo se dogovorili da ću uzeti zamjensko kućište za Nokiu E66 od njega, te auto - punjač za sve uređaje koji se pune preko USB kabela. Dogovorili smo se da mi sve iskompletira pa pošalje u jednom paketu, slikao mi je proizvode da vidim da su u redu, danas zapakirao i poslao.

 

Napravim update kada dođe paket da se zna da je došao.

 

Ocjena: 5/5

 

Moja preporuka svima, prezadovoljan sam prodavačem i bez zadrške ga preporučujem drugima. {#}

 

Update: paket došao, maska složena, sve prošlo u najboljem redu.

sudy_freak čet 28.4.2011 19:44

Prodavač:djakon

Kupac:sudy_freak

Predmet: Gigabyte HD 4850 512 MB DDR3

 

Ocjena: 4/5

 

Ova ocjena bi prevenstveno bila 3/5 zbog toga što nisam dobio naponski kabal koji mi je rekao da će poslati, nije bio očišćen hladnjak i kartica nije bila u nikakvoj kutiji, nego samo u kuverti što je moglo dovesti do loma kartice.

A ocjena 4/5 je opravdana time što smo se dogovorili oko poštarine da ju on plati te zaokružili prodaju na 450 kn.

 

NHF! {#}

Liverpool1892 pet 29.4.2011 11:55

Oprostite za DP.

Sa prošle teme su svi članovi dodani na white i black listu te je dodan njihov broj uspješnih transakcija i broj bodova, ukoliko netko nije upisan, neka pošalje SS na moj PM pa će biti ubačen. Od danas krećem sa dodavanjem članova na white i black listu od ove teme! 

AbeDomeNuS pet 29.4.2011 18:54

Kupac: AbeDomeNuS (lijevo od posta link)

 

Prodavač: Vexx5555

 

Predmet: Kingston DDR3 2x2 GB 1333MHz

 

Javio se čovjeku na oglas,dogovorili sve,zamolio ga da pričeka dok ne sjedne neka lova,on uredno pričekao ja uplatio on poslao,sve super zapakirano rami prehebeni i još uz to sve po dogovoru kako spada :)

Svaka pohvala za prodavača uvjek ću od njega kupovati bez pol muke i preporuka svima ;)

 

Ocjena: 5+/5

emerik uto 3.5.2011 15:18

Kupac :ja

Prodavač :Plahi

Predmet: Intel i5 750 i Gigabayte P55A-UD3R

 

Navedeni forumaš mi je sve prodao po vrlo povoljnoj cijeni.Dostavio mi na kućnu adresu(bio je iz mjesta pokraj mog) i čak pomogao složiti.Sve pohvale i preporučam!!!

 

Ocjena : 5/5{#}

F1-IVO uto 3.5.2011 21:37

Prodavač:Don Kihoty

 

Kupac:F1-IVO

 

Opis trgovine: Razmjena (ruter Siemens SX763 za grafičku Gigabyte 9800GT).

 

Vidio navedenog gospodina da bi navedenu grafičku zamjenio za ruter SX763, javio se pp-om, dogovorili se ko ljudi, jučer oboje poslali HP expressom danas obojici stiglo, fino zapakirano.

 

Ocjena:5/5 i topla preporuka za daljnju trgovinu sa članom Don Kihoty.

 

P.S. Sorry na kablovima. Sve je bilo u kutiji pa eto nek ti se nađe:)

Liverpool1892 uto 3.5.2011 22:41

Vidim da se neki ne pridržavaju pravila pa ću ponovo postaviti kako treba napisati prodaju/kunju iz BOL oglasnika:

 

Primjer iskustva:

Prodavač: xxxxx(forumaš mora biti linkan,odnosno klik na ime mora voditi na njegov profil)


Kupac: yyyyy(forumaš mora biti linkan,odnosno klik na ime mora voditi na njegov profil)

 

Predmet: Link na predmet koji kupujete,prodajete,razmijenjujete 

 

Iskustvo:Ocjenjuje se brojkom od 0 do 5 gdje 0 predstavlja jako lošu neuspjelu kupnju,prevaru i sl,a broj 5 predstavlja kupnju bez ikakvih poteškoća,kao npr u visini poštarine,da li vam je sve rečeno o predmetu kupnje ili slično(u davanju ocjene probajte biti maximalno objektivni jer sustav bodovanja ovisi o visini primljenih bodova). 

 

P.s:Svi su dodani na listu, zadnji update: 3.5.2011 22:42h. 

Miro uto 3.5.2011 22:44

Za prepucavanja, vrijeđanja i svađanja u vezi oglasnika imamo - nulti stupanj tolerancije!

 

Sve smeće iz ove teme je obrisano, a oni koji su izgubili svaku mjeru i debelo prešli granicu pristojnosti, dobili su priliku da se smire...

 

Poštujte upute moderatora teme, kao i svih ostali moderatora ili će i ova tema pod ključ!

goranbm sri 4.5.2011 13:59

Prodavač: Monopol

 

Kupac:goranbm

 

Predmet: VGA kabel

 

Iskustvo: Stavio oglas da kupujem VGA kabel. Javio mi se dotični član da ima kabel koji mi treba, te da ako želim da će mi poslati, te da mu uplatim samo 15kn za poštarinu... kabel došao jutros, sve super :)

 

Ocjena 5/5

Skidy čet 5.5.2011 19:27

Prodavač: Kaiserex ( http://www.bug.hr/forum/user/kaiserex/811.aspx )

 

Kupac: Skidy (ja) ( http://www.bug.hr/forum/user/skidy/29292.aspx )

 

Predmet: Sapphire Radeon HD 6850 1GB DDR5 x2komada ( http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-sapphire-radeon-hd-6850-1gbddr5-x2kom/94494.aspx )

 

Iskustvo: Dogovorili se oko cijene, uplatio mu na racun isti dan, njegova postarina, brzo je stiglo i primio lijepo kvalitetno zapakirano, i sve bez problema radi.. Jedina mala zamjerka sto nije bilo obrisano od prasine ali svejedno su dosli novi accelero hladnjaci na grafe pa nije to toliko ni za zamjeriti..

 

Ocjena: 5/5

Don Kihoty sub 7.5.2011 15:46

Prodavač: Don Kihoty (link se dobije kada se klikne LIJEVO na moj nick u ovom post-u)


Kupac: Vexx555

 

Predmet: Mushkin Silverline 2x 2GB 1600MHz DDR3 (nema linka, nije bilo posebnog oglasa)

 

Iskustvo: 5/5. Nije popio pivo...

Liverpool1892 ned 8.5.2011 22:35

Forumaš "PLAHI" Još ne može na Black listu jer ima 4 prodana predmeta i ocjenu 20/20, sada će imati ocjenu 20/25, kada on ili netko drugi bude imao pola pozitivne i pola negativne ocjene onda ide na black listu.
Znači ako netko ima 5/10(10/20, 20/40) ide na black listu. 

Liverpool1892 ned 8.5.2011 22:40
rooswelt1991 kaže...

Sorry na {#} ali to u prijevodu znači ovo: Prodaš 6 predmeta normalno, i onda smiješ zaj*bati  tri čovjeka, a i dalje si super prodavač{#}

Da slažem se, predložite nekakv prijedlog u vezi toga {#}
EDIT: Prijedloge šaljite na PM!