Ostalo

Digitalna vizitka?

sbcreation čet 14.12.2023 15:24

Nemam pojma u koji bi to podforum stavio....

no iskreno me interesira šta mislite o E-vizitkama?

Da skratimo priču ono što veliki umovi nude je prodaja web Vcard-a sa user interfaceom uz fizičku karticu (nemam pojma jel smijem linkati na tu firmu pa nisam stavio link).

Kartica služi samo za otvaranje/share linka tipa ....app/card/tvojlinkprofila..... u vidu QR koda ili NFC tapkanja (perma link na njihvom serveru koji netko zakupi kupnjom kartice).
Cijena 1 kartice je od 20 eura na više (ima ih i od 70 eura ahhahaa).
Koliko bi bili spremni platiti za takav proizvod? 
Imajte na umu da karticu ne dajete nikom već je samo izvadite da netko tapne po njoj da otvori link. Te da ukoliko osoba kojoj dajete link nema internet istu ne možete otvoriti/spremiti.
Da vam budem iskren ili sam ja zaostali matori konj ili ovo ide gdje točno? 
Dobiti vizitku smatram isključivo fizički oblik vizitke koju dobijem u ruke i zadržim. Neovisno dal ću je skenirati sada, sutra ili nikada. 
Mišljenja? 
gpd čet 14.12.2023 16:47

Neznam puno o digitalnim vizitkama nikad ih nisam susreo.

 

Vizitke su u Japanu velika stvar postoji cijeli ritual s vizitkama. Ako ju samo uzmeš i staviš u džep to je velika uvreda.

U filmu Američki psiho ovaj je ubio čovjeka što je imao bolji font na vizitki.

 

 

ivan dragi pet 15.12.2023 12:59
gpd kaže...

Neznam puno o digitalnim vizitkama nikad ih nisam susreo.

 

Vizitke su u Japanu velika stvar postoji cijeli ritual s vizitkama. Ako ju samo uzmeš i staviš u džep to je velika uvreda.

U filmu Američki psiho ovaj je ubio čovjeka što je imao bolji font na vizitki.

 

 

 Nemoj tako. A kvalitet papira, print, debljina slova..ima cak i watermark.

Stoja pon 18.12.2023 11:50
Nuclear_Phoenix kaže...

20 eur po kartici dok writable kartice koštaju 3-4€ za 10 komada a može ih se snimiti bilo kojim Androidom koji ima NFC? Tko je tu lud?

 

Ako netko želi biti fancy, nek enkodira vcard u QR kod i stavi na običnu vizitku.

 Ovo smo mi u firmi napravili, i puno je korisnije nego te digitalne kartice, em ovise o internetu, a na kraju korisnik opet mora ručno unositi podatke u mobitel. Sa vcardom, čim osoba skenira otvori kontakt sa svim unaprijed ispunjenim podacima, i samo treba lupiti save :) I uvijek se klijenti iznenade kad im kažemo da samo trebaju skenirati QR