Ostalo

Black Friday 2021

picajzla0707 sri 10.11.2021 13:08

Hebemti steelseries, gledam rival 310 kao spušten sa 70 na 50 eura, a od 50 eura kreće na nabava.hr, dakle bez akcije u našim trgovinama. Provjerite i druge proizvode jer ovo nije akcija

jocommb sri 10.11.2021 14:53

Toga ce bit nenormalno puno... Rog joma prosle godine Shimanove djelove prodavala na 50-60% po istoj cijeni skoro kao i bez popusta u Protei.... To sam im zakeljio na fejs i odma je bilo brisanje

ivanoile sri 10.11.2021 15:08
jocommb kaže...
Toga ce bit nenormalno puno... Rog joma prosle godine Shimanove djelove prodavala na 50-60% po istoj cijeni skoro kao i bez popusta u Protei.... To sam im zakeljio na fejs i odma je bilo brisanje

 Tko ocekuje popust u "desetkovanim" industrijama, vara se. Mozda ovo sa skladista, ali ja ne znam sto je danas na skladistu, a da je zanimljivo.

 

U Rogu mozda roba jedino, tj. odjeca, ove Shimano komponente nikako, pa pol Europe nema sve od Shimana dostupno jos uvijek. (first hand info)

Korny1603987 čet 11.11.2021 08:54

Da li je u povijesti republike HRV na crni petak jedan laptop bio na 50% popusta??

Svake godine televizori ili laptopi budu umanjene cijene za nekih 300 kuna i oni to reklamiraju na sva zvona. Cilj ogromnih popusta je da natjeraju i osobu koja možda nije htjela tada kupiti ništa da kupi nešto jer ga je cijena izula iz cipela.

 

Nije da mi u ovom trenu treba laptop, ali možda će mi trebati. Ako je 6000kn neću ga kupiti, ali ako je isti laptop 3500 kn onda bi ruka sama krenula prema novčaniku.

Ili naprimjer oni početni laptopi za 2500 kn da se prodaju za 1500 kn. A isto se odnosi na sve uređaje bijele i "crne" tehnike.

 

U SADu se tuku po dućanima jer je tamo popust od 70%. Primjerice TV koji košta 10 000 kuna dobijete za 3000 kuna. Kada će tako nešto kod nas biti ? Ljudi bi i kod nas reagirali kao u Americi i bacali pare i lijevo i desno, a ovi likovi to ne razumiju.

Ne, ne... kod nas je domet spustiti cijenu mobitela s 2000 kn na 1899 kn.

 

 

picajzla0707 čet 11.11.2021 09:22

A i to je najčešće lažno, jer ga dva tjedna prije akcije dignu za toliko koliko kasnije stave akciju i gotovo redovito možeš na nabava.hr u drugim trgovinama naći iste proizvode po istim cijenama bez takve akcije
Jbga, ti je crni petak kod nas već godinama i očito će tako ostati. Kome se da, neka prijavljuje inspekciji jer lažna sniženja su itekako kažnjiva

jozef čet 11.11.2021 09:24
Korny1603987 kaže...

Da li je u povijesti republike HRV na crni petak jedan laptop bio na 50% popusta?? 

 očito su trgovci procijenili da nemaju interesa u tome. Pogotovo ove godine kad im je veći problem nabaviti robu nego prodati ju. Također, da se taj laptop spusti sa 6 na 3 ne bi ga kupio "tek tako usput" jer bi se našli oni koji bi za istog čekali u redu dva dana prije pred trgovinom (već smo imali toga).

Mislim da imamo nerealna očekivanja obzirom na to gdje smo, kakvo smo malo tržište a i s pomalo iskrivljenim dojmom nakon što smo vidjeli slike nekih BF rasprodaja drugdje (slično je i s otvorenjem pojedinih trgovina i trgovačkih centara kad su veliki popusti). Da je količina robe koja se nudi na takvim popustima velika i svima dostupna ne bi se ljudi niti tamo tukli za televizore (misliš da svatko dođe do svog primjerka?).

SimeKZ čet 11.11.2021 09:28

Bilo je neke godine u linksu ako se ne varam. Stajali ljudi u redu zbog par komada graficki i PS. 

Znam da je hrpa ljudi izvisilo. Covjek bio drugi na redu a nije imo kaj kupit.

kurjeoko čet 11.11.2021 09:32

svake godine ista pjesma i kukanja oko "naseg black fridaya".

zna se zasto se radi black friday i koja je opravdivost spustanja cijena za 70% i vise, sto je slucaj u americkim ducanima.

radi se o tome da velike narudzbe nove robe za nadolazecu godinu istiskuju neprodane artikle iz skladista te minimiziraju gubitke na starim tako da su spremni ih prodavati i ispod nabavne cijene. sve je plus i minus, nema ni tamo neke ljubavi prema kupcima i poklanjanja jer wallmart voli svoje kupce.

mi niti smo takvo trziste, niti su takvi kapaciteti u citavom proizvodnom lancu od nabave do skladistenja do distribucije kod nas, niti nasi uzimaju takve zalihe ijednog proizvoda  da bi mu skladistenje novih moglo proizrokovat probleme

 

marze i davanja te profit na prodanom proizvodu u standardnoj prodaji takoder je drugi par cipela.

a treci i konacni, ocekivati popuste od 50%+  u dobu smanjene proizvodnje, potrganog supply-chaina, nedostatka sirovina i elementarnih stvari koje je prouzrokovala pandemija, uz ekonomsku okolinu gdje globalna inflacija je u tijeku, je suludo, kaj god vi htjeli i mislili.

 

sad kad smo to rijesili, i dalje se da nac neki dobar deal, meni i ak je 30%  neka akcija ok je...

 

po web shopovima se mozda i nade, al vjerujem da ce zalihe planut brzo, tako da treba snajpat i nac nesto za sebe...

 

osobno trazim mozda neki brzi punjac (onaj huawei 75w) i mo, da neki eksterni ssd od teru ili pola ako je dobar.

bacit ce se oko i na kucanske aparate jer  i tak mi ne gine preuredenje stana sljedece godine. 

picajzla0707 čet 11.11.2021 09:33

Taj drugi na redu je nešto kemijao i raspravljao kod trgovca na pultu, a ovi koji su ušli iza njega su otišli direktno na police na kojima su bile konzole na jebenica akciji i pokupili svako svoj primjerak i onda otišli plaćati na pult. Zato je izvisio, ne zato jer je bila akcija samo za prvog, bar tako sam čitao

MasterG čet 11.11.2021 09:47
picajzla0707 kaže...
Taj drugi na redu je nešto kemijao i raspravljao kod trgovca na pultu, a ovi koji su ušli iza njega su otišli direktno na police na kojima su bile konzole na jebenica akciji i pokupili svako svoj primjerak i onda otišli plaćati na pult. Zato je izvisio, ne zato jer je bila akcija samo za prvog, bar tako sam čitao

 ja se sjećam da je bio slučaj da su stavili veliki popust na nešto (ubi me što) i da je bio drugi na pultu i da da su mu rekli da toga više nema.

Vidio je da prvi čovjek ispred njega nije kupio to što je on htio prema reklami.

Bila je velika hajka oko toga i na portalima izašlo ako se dobro sjećam.

Na kraju ga je zvao vlasnik i dogovorili su se da će po toj cijeni dobit novi primjerak koji je začudom dobio "odmah" iako ga na policama tj u poslovnici niije bilo, kao rasprodano.

picajzla0707 čet 11.11.2021 09:54

To je taj, kasnije se ispostavilo da je on stao na pult i čekao trgovca za konzolu, dok su drugi iza njega odjurili direktno do police gdje su bile konzole na akciji. On jest bio drugi, samo je pitanje tko će onima koji su kasnije ušli uzeti iz ruku konzolu dok čekaju platiti je.
Problem je zapravo nastao što su zajebali s tim samoposluživanjem ako već puštaš jednog po jednog

rooswelt1991 čet 11.11.2021 09:56

Kao i svake godine, nebude ništa od toga. Problem je i našeg razmišljanja.

Da recimo kupuješ ono što ti stvarno treba, pa i da je 15% popusta, isplati se.

Ali mi razmišljamo da moramo "jebeno dobro proći", pa nam je sve ispod 50% nedovoljno dobro.

Gledajte malo i te naše trgovce, oni sigurno neće dobiti taj popust od njihovih dobavljača, kao ni dobavljači od vendora.

 

Zašto to uspijeva u drugim državama? Zato što je skladištenje u drugim državama puno skuplje nego kod nas.

Pogledajte cijenu skladištenja palete kod nas, i palete u u nekoj razvijenoj zemlji. Plus cijene najama dučana.

 

Kad jedan dučan "media markt" (karikiram ime), kupi 500 laptopa, pa ih proda 450 komada po xxxx cijeni, on se već dobro pokrio financijski, da ove može prodati 20ak% ispod nabavne cijene.

Kad nas dučan naruči 20 komada, i proda 15, on si je tek pokrio troškove vjerovatno. Morate znati da dučan koji kupi 20 komada, ima znatno drugačiju cijenu od onog koji kupi 500 komada.

Uz to, ovaj dučan od 500 komada se mora riješiti tih laptopa jer dolazi novih 500 komada, pa mu ti stari smetaju u prodaji novih. Mi smo premalo tržište za Black Friday nažalost.

 

S druge strane, Amazon dostavlja kod nas, pa će se valjda naći po nešto za svakoga 

SimeKZ čet 11.11.2021 10:16
rooswelt1991 kaže...

Kao i svake godine, nebude ništa od toga. Problem je i našeg razmišljanja.

Da recimo kupuješ ono što ti stvarno treba, pa i da je 15% popusta, isplati se.

Ali mi razmišljamo da moramo "jebeno dobro proći", pa nam je sve ispod 50% nedovoljno dobro.

Gledajte malo i te naše trgovce, oni sigurno neće dobiti taj popust od njihovih dobavljača, kao ni dobavljači od vendora.

 

Zašto to uspijeva u drugim državama? Zato što je skladištenje u drugim državama puno skuplje nego kod nas.

Pogledajte cijenu skladištenja palete kod nas, i palete u u nekoj razvijenoj zemlji. Plus cijene najama dučana.

 

Kad jedan dučan "media markt" (karikiram ime), kupi 500 laptopa, pa ih proda 450 komada po xxxx cijeni, on se već dobro pokrio financijski, da ove može prodati 20ak% ispod nabavne cijene.

Kad nas dučan naruči 20 komada, i proda 15, on si je tek pokrio troškove vjerovatno. Morate znati da dučan koji kupi 20 komada, ima znatno drugačiju cijenu od onog koji kupi 500 komada.

Uz to, ovaj dučan od 500 komada se mora riješiti tih laptopa jer dolazi novih 500 komada, pa mu ti stari smetaju u prodaji novih. Mi smo premalo tržište za Black Friday nažalost.

 

S druge strane, Amazon dostavlja kod nas, pa će se valjda naći po nešto za svakoga 

 Ne moze mi nitko rec da 50% ne moze ic dolje. 

 

Sad cu uzet malo glupu usporedbu, al ajde. Pikirao sam tenisice na AboutYou, cijena 1400kn. Stavio u kosaricu i stajalo je tam. Za mjesec dana sam ih platii 460kn. 

To je 70% dolje. Di je profit tu? Ne znam. Al da se moze, moze se.

 

Problem je kaj nasu imaju black friday od sredine ljeta. A ne jedan dan u godini.

rooswelt1991 čet 11.11.2021 10:26
SimeKZ kaže...

 

 Ne moze mi nitko rec da 50% ne moze ic dolje. 

 

Sad cu uzet malo glupu usporedbu, al ajde. Pikirao sam tenisice na AboutYou, cijena 1400kn. Stavio u kosaricu i stajalo je tam. Za mjesec dana sam ih platii 460kn. 

To je 70% dolje. Di je profit tu? Ne znam. Al da se moze, moze se.

 

Problem je kaj nasu imaju black friday od sredine ljeta. A ne jedan dan u godini.

Mješaš krive stvari. Odjeća je puno drugačija od tehnike. Pogotovo markirana ekskluzivne marke.

Tamo su puno veće marže zbog ekskluzivnosti. Isto tako je moguće naći 82inch tv kojem je spustena cijena sa 120k na 60k, ali opet tko će to kupit?

 

Kažem, za tehnologiju kao što su računala, mobiteli, tv i sl; jednostavno nema dovoljno marže kod uvoznika da bi se to isplatilo.

Barem danas nije teško otvoriti IT firmu, za prodaju IT opreme, međutim ja ti garantiram da nitko nema 25% marže u Hrvatskoj.

Staviti 50% znači izgubiti milione. Velika kupovna moć vani im omogučava da opstanu s takvim cijenama, ali kod nas je sve to preživljavanje nažalost.

I da bude još gore, mi kupci smo velikim dijelom zasulužni za to, što kupujemo velik dio toga vani.

A da ne spominjem sva davanja i slično koja nam ova lijepa naša gura na nos.

 

S obzirom da sam neko značajno vrijeme živio vani i stekao neke kontakte, ja sam ozbiljno razmišljao kod nas otvoriti nešto i imati nabavu iz vana.

Međutim, logistika je nažalost previše nepredvidiva, plus trenutni zakoni zaštite potrošača su prerigorozni (za prodavača, za nas kupce su odlična stvar ).

Nažalost, kao što sam rekao, premalo smo tržište za BF, i nažalost tu nam nema neke skore pomoči...

Zaporožac čet 11.11.2021 12:16
SimeKZ kaže...

 Sad cu uzet malo glupu usporedbu, al ajde. Pikirao sam tenisice na AboutYou, cijena 1400kn. Stavio u kosaricu i stajalo je tam. Za mjesec dana sam ih platii 460kn. 

To je 70% dolje. Di je profit tu? Ne znam. Al da se moze, moze se.

 

Profit je u tome što su oni te tenisice platili 250 kn, a  više ni ne vrijede.

 

Tako ja nekidan gledam tenisice Adidas, cijene 1200 kn, kad sam ih uzeo u ruke fino sam se nasmijao..

Loša završna izrada, zavšno ljepljenje, tenisice se uopće ne savijaju, kao kopito su... (džon kao kopito)

 

Ne bi ih kupio ni da koštaju 100 kn jer što će mi ? Za koji su sport ?!

Nisu ni za šetanje, odrvenit će mi stopala.

 

Cijeli život se bavim s tri sporta poluprofesionalno, potrošio sam tonu tenisica pa sam mjerodavan nešto reći o tome..

 

Jednostavno smatraju da je nas većina retardirana pa ćemo kupiti tenisice, jer "su skupe".

kiwi_91 pet 12.11.2021 12:35

Povodom BF-a, Galko ima Outlet određenih proizvoda (ženske torbe).

 

Tko nije upoznat s njima, oni rade (ili su radili...) i vojnu opremu (opasače, futrole, torbe), a i osobno imam nekoliko njihovih proizvoda pa mogu potvrditi da je kvaliteta stvarno na vrlo visokom nivou.

 

 

Prošle godine su za Božić i Novu godinu imali popuste na sav asortiman pa ako tražite novčanike, remenje i poslovne torbe koji nisu u outletu, preporučujem da kroz ovo nadolazeće vrijeme pratite njihovu stranicu.

Iako bih rekao da su im i normalne cijene niske u odnosu na uvozne marke tog ranga kvalitete što se mogu pronaći na tržištu.

MasterG pet 12.11.2021 17:58

moram priznati za sad poprilično loše, čak i vani dosta mizerno no ajd ima još vremena...nekako sam mislio ubost wireless slušalice za PS5 (nebitno dal sony, samo da rade)...al ništa ne nailazim vrijedno spomena

Najbrži sub 13.11.2021 07:48
hahhaajaads kaže...

 Ja ove godine jedino ciljam za bajk, iako, blage nemam jel oni uopce idu na popust, a i ako idu ko zna kakav je (khm, 50% gore 45% dole).

 https://www.bicikla.com/black-friday-u-extreme-shop-trgovinama 

acmilan2 sub 13.11.2021 18:33

U trgovini bits & bytes su najavili za 26.11. u 00:01 otkljucavanje njihove ponude za BF, a tu je link sa artiklima, ima cak i nesto dobro za izdvojit, no mogu i napisat sto se nudi:,

 

Procesor Intel i5 10400F - Samo 899 Kn
Laptop Acer Aspire 3 N5000, 8GB, 256GB - 1999 Kn
27" 144Hz gaming monitor MSI G271 - 999 Kn - 1.678,61 kn u extreme digital i ima ga samo u 3 trgovine u Hrvatskoj tako da mislim da je ovo okej ponuda
6TB WD NAS MyCloud externi disk - 999 Kn - također smatram jako dobrom ponudom
White Shark Ocelot gaming slušalice - 99 Kn
Adata 64GB USB3.2 Stick - 20 Kn - cini mi se jako dobro za sve koji trebaju USB, cijene takvih USB-a su inace oko 45-50kn koliko sam gledao na nabavi
Web kamera FHD, 4MP -  69 Kn - ovo nemojte ni gledat, ja uzeo to jednom na ebayu za 50kn bez BF popusta i bolje da sam litru i vodu uzeo za to
Kućište Bit Force ATG-2 - 319 Kn
ARGB ventilatori, 3u1 Set -  169 Kn
White Shark Shinobi tipkovnica - 199 Kn
Računalo i5RX570 (Intel i5 10400F, 16GB DDR4, 1TB SSD, RX 570 8GB, 500W, WiFi) -  5899 Kn
monsieur sub 13.11.2021 20:25

Ciljam uzeti neku 60 ili 70% tipkovnicu pa ako netko naleti na nesto zanimljivo slobodno napise. Koliko sam vidio Links ce imat akciju na Redragon pa cu vjerovatno nesto od njih upiknuti. 

natal sub 13.11.2021 22:52
rooswelt1991 kaže..

 

Kažem, za tehnologiju kao što su računala, mobiteli, tv i sl; jednostavno nema dovoljno marže kod uvoznika da bi se to isplatilo.

Barem danas nije teško otvoriti IT firmu, za prodaju IT opreme, međutim ja ti garantiram da nitko nema 25% marže u Hrvatskoj.

Staviti 50% znači izgubiti milione. Velika kupovna moć vani im omogučava da opstanu s takvim cijenama, ali kod nas je sve to preživljavanje nažalost.

Ti garantiraš. Evo ja odvojio 5 min da istražim i garantiram ti da imaju 25% marže. Pogledo sam 5 firmi koje rade 50+ mil kn i svi imaju 25%. Trgovina da nema 25% marže. Očito nisi u trgovini. Ne kažem ja da se ne prodaje roba s 1,2,3 % marže koja ne ide ili koje se treba riješit. Al maržu imaju. Problem u RH je što svi puno misle a malo znaju. Moš mislit kak bi imali po 10-15 lokacija i plaćali najam 10.000kn plus radnici po poslovnici minimalno 2-3 i tekući troškovi to izaže oko 30-35k kn. Koliko prometa moraju svaki dan raditi da samo plate osnovno a di je zarada. Znači da imaju minimalnu maržu moraju raditi mjesečno 300k kn. Ja znam IT trgovine koje opstaju sa ispod 100k prometa mjesečno. Po vašem oni su propali jel. 

 

Ja radim sa hrvatima i 99% prođem bolje sa strancima koje poznam preko email. Znači kak meni jedna renomirana HR firma proda robu tipa 2000kn plus pdv = 2500 kn s pdv a preporučena maloprodajna cijena vani je 2100kn s porezom. Znači naši u veleprodaji traže skuplje od maloprodajne cijene. Koju bi ja cijenu trebao ponuditi kupcima. 

 

Tako naši rade i tržište je jako ne regulirano, konkurencije nema. Zato rade protis i ekipa a ne znaju spojiti dva i dva. Ste im bili u poslovnici u ZG, na šta to liči a da ne pričam o komunikaciji s kupcima, slabo oni gledaju ko je jeff bezos i šta znači kada se pošalje "?" zašto je amazon tu di je. 

 

Što se tiče kod nas black friday, nisam nikad ništ kupio što ne znači da neću ukoliko nešto bude zanimljivo ali evo već sada stvari što želim kupiti kod nas su digli cijene tako da će vjerojatno spustit za BF.