hrka11 uto 9.4.2024 09:03

Sezona je jebenih alergija na pelud,kako se nosite s ovim?

Probao sam dosta drukciji tableta,sprejeva itd. ali nista,nos zacepljen stalno.

Muci me to od kad sam dite bio.Imam osjecaj da je gore sto sam stariji,nikad nisam nasao neku kombinaciju da mi nesto pomaze,jedino sto nisam probao su inekcije i crni kim,najvise radi tog jer kad sam se raspitivao vise ljudi mi je reklo da im nije pomoglo nego je.Sinoc nisam spavao nikako jer mi je nos zacepljen bio,usta spekla katastrofa,a inace cilo prolice san je za kurac radi toga.

Svrbez ociju i nosa bi i mogao izdrzat,ali zacepljen nos ne mogu nikako nema sanse,evo trenutno desna nosnica koda je i nema,a liva onako jedva se more disat.Trenutno olaksanje mi je jedino olynth sprej cak i najslabiji za djecu mi pomogne pa njega uzimam.

Tincha uto 9.4.2024 09:05

Evo baš me danas počelo je*at..ne koristim sprejeve ni tablete, umijem se i isperem sluznicu nosa (šmrknem vodu) nekoliko puta kroz dan i to mi je ok.

Forsiram se što više biti vani kad krene pa se nekako naviknem..

gocc01 uto 9.4.2024 09:26

Prije Flixonase + Telfast 120. Nakon toga Nixar + Avamys a prošlu sezonu Telfast 180 + Avamys. 

 

Kod Avamysa je sranje kaj svaki put kad krenem počnem iskašljavat neki gnojni šlajm, uvjeren da imam neku bakterijsku upalu a 8. mjesec i to je znalo trajat po tjedan dva pa sam znao prekinut. Prošle godine sam nastavio i prošlo je. Nema kihanja, nema zaštopanog nosa, nema svrbeža očiju. 

Jedino to su kortikosteroidi pa se treba šaltat između ta dva. Druge nisam probavao. 

Crocopzmaj12 uto 9.4.2024 09:31

alergija me zajebava preko 30 godina...

 

oči, kihanje, svrbež...

 

trenutno uspjevam sa belodin tabletama (na recept-kutija je 30 tableta), samo smanji simptome i to je to...

 

pred 3 godine mi je počelo izbacivati u području prepona, pazuha, laktova plikove, poput psorijaze, to sam od dr dobio mast elocom, koja to za sada uspjeva primiriti, pa nakon vremena sve nestane...

 

uglavnom, hvala bogu na uredskom poslu, sve zatvori, doma na proljeće izlazim minimalno, kutije maramica za nos i čekamo ljeto...

 

kada netko uđe u kuću, pripremim se za kihanje 10 minuta, jer donesu na sebi pelud...

 

p.s. sada odoh gledati onaj pročistač zrak, i on kažu dosta pomogne...

Punti uto 9.4.2024 11:35
Crocopzmaj12 kaže...

...

p.s. sada odoh gledati onaj pročistač zrak, i on kažu dosta pomogne...

 Vodi računa da je u sezoni peluda zgodno oprano rublje sušiti u stanu pod filtriranim zrakom, da se opet ne bi valjao po plahtama sa peludom.

hrka11 uto 9.4.2024 11:47
Tincha kaže...

Evo baš me danas počelo je*at..ne koristim sprejeve ni tablete, umijem se i isperem sluznicu nosa (šmrknem vodu) nekoliko puta kroz dan i to mi je ok.

Forsiram se što više biti vani kad krene pa se nekako naviknem..

 A ti si jos dobar,tako mi je bilo sa 6g kad je pocelo tek.

gocc01 kaže...

Prije Flixonase + Telfast 120. Nakon toga Nixar + Avamys a prošlu sezonu Telfast 180 + Avamys. 

 

Kod Avamysa je sranje kaj svaki put kad krenem počnem iskašljavat neki gnojni šlajm, uvjeren da imam neku bakterijsku upalu a 8. mjesec i to je znalo trajat po tjedan dva pa sam znao prekinut. Prošle godine sam nastavio i prošlo je. Nema kihanja, nema zaštopanog nosa, nema svrbeža očiju. 

Jedino to su kortikosteroidi pa se treba šaltat između ta dva. Druge nisam probavao. 

 Probao,nista od tog mi nije pomoglo da nos bude odcepljen,a ublazilo je svrbez ociju i nosa ako se sicam,cak i kasalj je bio smanjen.

Crocopzmaj12 kaže...

alergija me zajebava preko 30 godina...

 

oči, kihanje, svrbež...

 

trenutno uspjevam sa belodin tabletama (na recept-kutija je 30 tableta), samo smanji simptome i to je to...

 

pred 3 godine mi je počelo izbacivati u području prepona, pazuha, laktova plikove, poput psorijaze, to sam od dr dobio mast elocom, koja to za sada uspjeva primiriti, pa nakon vremena sve nestane...

 

uglavnom, hvala bogu na uredskom poslu, sve zatvori, doma na proljeće izlazim minimalno, kutije maramica za nos i čekamo ljeto...

 

kada netko uđe u kuću, pripremim se za kihanje 10 minuta, jer donesu na sebi pelud...

 

p.s. sada odoh gledati onaj pročistač zrak, i on kažu dosta pomogne...

 A te tablete su vecinom istih sastava ili slicne,probas jedne koda si probao jos 5 drugih...od najdrazeg godisnjeg doba postalo mi je najmrze od kad se pogorsalo ovo.

ministar kaže...

odlična stvar za ispiranje nosa.. trenutno mi 2 dana bude ok nakon što pročistim.. uz to, standardno anti-histaminici

 

crni kim mi nije pomogao.. probao dva puta

 Naletio sam na ovo,trebam posudu nabavit,probao sam uz pomoc boce s uskim cepom i mogu ti rec da mi je otcepilo nos,isto kao kad na moru ronis duze pa procepi sve.

fer-de-lance uto 9.4.2024 12:04
hrka11 kaže...

 Naletio sam na ovo,trebam posudu nabavit,probao sam uz pomoc boce s uskim cepom i mogu ti rec da mi je otcepilo nos,isto kao kad na moru ronis duze pa procepi sve.

Imaš i onaj Tusol, to ti je isto, a imaš u svakoj ljekarni u kompletu s posudom.

 

P.S. od kad je to Belodin na recept? Ja ga kupujem normalno bez recepta, osim ako imaju neku bolju formulaciju za koju ne znam.

 

smajlee uto 9.4.2024 12:13

Zena i klinka su alergicne na trave, kad je ambrozija bude show.

Al kaj se lijekova tice, uvijek su nam davali Aerius, za klinu sirup za zenu tablete.

Zadovoljni smo s njima pa neznam da li bi to bila bolja opcija.

Naravno, ako se krene piti kad je cirkus vec krenul treba par dana da se stanje/simptomi alergije smanje.

hrka11 uto 9.4.2024 12:34
smajlee kaže...

Zena i klinka su alergicne na trave, kad je ambrozija bude show.

Al kaj se lijekova tice, uvijek su nam davali Aerius, za klinu sirup za zenu tablete.

Zadovoljni smo s njima pa neznam da li bi to bila bolja opcija.

Naravno, ako se krene piti kad je cirkus vec krenul treba par dana da se stanje/simptomi alergije smanje.

 To ti je desloratadin ko i sve ostale,samo drugi naziv,odlicno ako im pomogne...pijem to vec samo drugi naziv,mada mene nos najvise ubije u pojam tako da i zaboravim na ostale simptome pa bili oni veci ili manji.

Pixel uto 9.4.2024 13:03

Dosta ovih ljekova bez recepta ne djeluje ako imas ozbiljnije alergije.

 

Telfast koji se spominje je ok, ide na recept, ja sam ga koristio, ali  znalo mi se dogoditi isto da nije dovoljno učinkovit ili da ne traje dovoljno dugo, tipa trebae bi mi tablete svvakih 12-16 h.

Specijalist mi je rekao da koristim Xyzal (isto samo na recept) da je bolji i zaista je, drži puno dulje i uklanja sve simptome alergije. Koristim ga već godinama po potrebi i nisam imao nikakve nuspojave od njega

fer-de-lance uto 9.4.2024 13:06
Crocopzmaj12 kaže...

belodin kad kupuješ dobiješ ono  pakiranje od 15 komada za 8-9 eura (neznam točno koliko je sada), a na recept kutija od 30 komada za mislim 2 eura

Joj da, totalno sam zaboravio na to, istina 

 

hrka11 uto 9.4.2024 15:53
Pixel kaže...

Dosta ovih ljekova bez recepta ne djeluje ako imas ozbiljnije alergije.

 

Telfast koji se spominje je ok, ide na recept, ja sam ga koristio, ali  znalo mi se dogoditi isto da nije dovoljno učinkovit ili da ne traje dovoljno dugo, tipa trebae bi mi tablete svvakih 12-16 h.

Specijalist mi je rekao da koristim Xyzal (isto samo na recept) da je bolji i zaista je, drži puno dulje i uklanja sve simptome alergije. Koristim ga već godinama po potrebi i nisam imao nikakve nuspojave od njega

Desloratadin (lordes,delor...) i loratadin (rinolan....) su dosta slabiji od levocetirizin-a to su te xyzal,nabavit cu ih odma danas i probat cu...jer mi njih nisu nudili vecinom su ova dvoje davali,samo razliciti nazivi kutije ali sastav je taj.

 

hrka11 uto 30.4.2024 15:18
Pixel kaže...

Dosta ovih ljekova bez recepta ne djeluje ako imas ozbiljnije alergije.

 

Telfast koji se spominje je ok, ide na recept, ja sam ga koristio, ali  znalo mi se dogoditi isto da nije dovoljno učinkovit ili da ne traje dovoljno dugo, tipa trebae bi mi tablete svvakih 12-16 h.

Specijalist mi je rekao da koristim Xyzal (isto samo na recept) da je bolji i zaista je, drži puno dulje i uklanja sve simptome alergije. Koristim ga već godinama po potrebi i nisam imao nikakve nuspojave od njega

 Proslo je skoro mj dana i mogu sad rec da mi ove sto si preporucio pomazu Xyzal,ne kasljem ne svrbe oci...problem s nosom je i dalje tu,malo manje ali tu je.

 

Pixel uto 30.4.2024 16:16
hrka11 kaže...
Pixel kaže...

Dosta ovih ljekova bez recepta ne djeluje ako imas ozbiljnije alergije.

 

Telfast koji se spominje je ok, ide na recept, ja sam ga koristio, ali  znalo mi se dogoditi isto da nije dovoljno učinkovit ili da ne traje dovoljno dugo, tipa trebae bi mi tablete svvakih 12-16 h.

Specijalist mi je rekao da koristim Xyzal (isto samo na recept) da je bolji i zaista je, drži puno dulje i uklanja sve simptome alergije. Koristim ga već godinama po potrebi i nisam imao nikakve nuspojave od njega

 Proslo je skoro mj dana i mogu sad rec da mi ove sto si preporucio pomazu Xyzal,ne kasljem ne svrbe oci...problem s nosom je i dalje tu,malo manje ali tu je.

 

 Drago mi je što djeluje, znam koliko su ti simptomi ozbiljni i koliko naruušavaju kvalitetu života.  Nažalost nisu niti tablete svemoguce pa neki simptomi ostanu. Meni recimo uklone sve probleme.  Uz napomenu da sam ja bio i na operaciji sinusa.