Ostale teme vezane uz Bug Online

Tele2 poklanja mobilini internet promet (vijest?!)

Veliki Brat sub 21.11.2009 11:47

Ne mogu vjerovati da ste sada reklame počeli ovako bezobrazno trpati pod vijesti...

Pa zar vas stvarno nije sram pred čitateljima i posjetiteljima? Stvarno mislite da je u redu postaviti reklamu i označiti ju kao vijest? Razumijem da su posjetitelji BOL-a u pricipu vještiji s računalima od surfera vulgaris, ali ako već imaju adblock instaliran, valjda imaju i razlog za to. Ovakvim pristupom se drastično spušta razina kvalitete on-line izdanja (uz dosadašnji fušeraj).

 

PS. Obzirom da sama 'vijest' nema mogućnost komentiranja, a nije moguće izravno pokrenuti novu temu u podforumu 'komentari IT vijesti', ovo sam utrpao ovdje s prijedlogom da prestanete s ovakvom praksom. I vi sebe zovete novinarima? Sramotno...

Buffer Overflow sub 21.11.2009 12:19

Kao privatni portal imaju pravo na bilo što im odgovara i mogu cijeli portal ispuniti reklamama i mi se nemamo pravo buniti. 

 

 

A sad druga je stvar ugled među korisnicima i među ostalim portalima. I to je na njima da odluče kako žele da bude. Osmijeh

Miro sub 21.11.2009 13:25
Veliki Brat kaže...

Ne mogu vjerovati da ste sada reklame počeli ovako bezobrazno trpati pod vijesti...

Pa zar vas stvarno nije sram pred čitateljima i posjetiteljima? Stvarno mislite da je u redu postaviti reklamu i označiti ju kao vijest? Razumijem da su posjetitelji BOL-a u pricipu vještiji s računalima od surfera vulgaris, ali ako već imaju adblock instaliran, valjda imaju i razlog za to. Ovakvim pristupom se drastično spušta razina kvalitete on-line izdanja (uz dosadašnji fušeraj).

 

PS. Obzirom da sama 'vijest' nema mogućnost komentiranja, a nije moguće izravno pokrenuti novu temu u podforumu 'komentari IT vijesti', ovo sam utrpao ovdje s prijedlogom da prestanete s ovakvom praksom. I vi sebe zovete novinarima? Sramotno...

Prvo - jasno ti piše na vrhu PROMO, valjda ti je jasno što to znači?

 

Drugo - ako nema autora, opet je jasno da se ne radi o autorskom, novinarskom tekstu, već proizvodu marketinga.

 

Bug Online nije projekt hrpe entuzijasta amatera, ljudi koji tu nešto rade kada imaju vremena i iz dokolice. Stvaranje ovakvih web stranica (da ne spominjem koliko je godina iza njih) i održavanje 24 sata na dan, uz sve infrastrukturne troškove, jako puno košta - bez komercijalizacije nema im opstanka na duže staze.

 

I na kraju, ono najvažnije za "problematiku" gledanu iz perspektive korisnika - moj je stav da je puno poštenije i korektnije prema čitateljima imati ovako plasirane PROMO materijale, nego doživljavati da objavimo naprimjer, kao rutinsku vijest, nove tarife u nekog telefonskog providera, na što niz forumaša reagira: "prodana vijest", a nije! Ovako je distinkcija jasna!

Veliki Brat sub 21.11.2009 14:55

Nije stvar u reklami - pa normalno da ćete imati reklame, tko je to uopće dovodio u pitanje?

 

Stvar je u tome da ste reklamu uredno utrpali pod vijesti:

 

Koliko sam primijetio, dio za reklame već postoji, nalazi se na vrhu ekrana i zauzima puno mjesta.