logic ned 14.11.2010 13:41

Imam stari racunar, barton 2500+, Abit nf2-sl, 512 MB rama. Iskoristio bih to za neki kucni server opsteg tipa. Sharing multimedije, router i sl. Dajte prijedloge sta i kako bi ste vi to napravili.

Father_Dougal ned 14.11.2010 13:46
logic kaže...

Imam stari racunar, barton 2500+, Abit nf2-sl, 512 MB rama. Iskoristio bih to za neki kucni server opsteg tipa. Sharing multimedije, router i sl. Dajte prijedloge sta i kako bi ste vi to napravili.

Osim ako nije apsolutno tih da ga se uopće ne čuje i smješten negdje da ga ne vidim, nikako. Prodao bih ga i kupio neki NAS.

Inače, gore bih stavio neki FreeNAS, ili općenitu Linux distribuciju, mada ne vidim nekog razloga za routanje preko odvojenog računala "za po doma".

logic ned 14.11.2010 15:28

NAS mi nije neophodan ali kad vec imam komp iskoristio bih ga da ne kupujem nas i jos jedan router. Imam adsl i nekoliko korisnika van kuce koji koriste net i mutliemdiju sa mog kompa pa mi treba a regulisem pristup netu njima. Ako cu ga koristiti onda bih ga koristio i za to. Znaci NAS i router. Ako moze i streaming videa to bi bilo odlicno. Znaci neko allround rjesenje. Ne mora to biti bog zna sta sofisticirano ali recimo da korisniku a omogucim net i multimediju a korisniku b samo multimediju i net ali da mogu ograniciti bandwith i sl. Moze li to recimo windows home server ili neka linux distribucija. I jos da je lako za nauciti da ne moram sad uciti administriranje servera. Hardware nije problem kao ni buka. Lako cu dodati jos jednu mreznu wireless i sl. Ima li prijedloga?

Mača napomena ADSL router koji imam mi ne moze to odraditi na nacin koji mene zadovoljava.

Antonic ned 14.11.2010 17:32

pa fino sam ti napisa... ova linux distribucija. pogledaj jel ti to odgovara. nas ne mora bit kupljen. mozes i od racunala to napravit. da bude data server a i router. samo pazi ako su vazni podatci poslozit raid i takve stvari.