Avensac ned 28.7.2019 16:55

Ovako, bar jednom dnevno, nekad i više puta mi se prekine internet veza (na svim uređajima - pc, 3xlap, 4xmob..) na par minuta, postalo je iritantno.

Windows troubleshooter uvijek izbaci istu poruku "Your DNS server might be unavailable".

 

Probao sam na pc-u namjestiti za njega drugi dns (od googla i cloudflare-a) i ne pomaže. Tako da mi se čini da je nešto do ISP-a (ili rutera), a ne do svih mojih uređaja..

 

Na internetu nisam pronašao ništa pametno, samo savjet za flush-dns i restart rutera, a od toga nema ništa..

 

Ima li netko kakvu ideju? Možda da okačim log od rutera, ako bi to ikako pomoglo..

ihush ned 28.7.2019 17:09

- ako si na bnetu.. izgleda da treba operater srediti centralu, ali tek kad se skupi 'kritična masa' možemo to znati..

- ugl ne pomaže google i sl dns ali je problem najsličniji upravo tome, jer nije da internet ne radi nego tak mu dođe, ... dns nije ali nešto takvog. Kad radi nema pucanja, problema s brzinom i sl. ali kao da u nekom trenutku nema slobodnih linija. Ponekad traje pola sata, ponekad par dana bez problema.. -ne znam kako ih 'stisnuti' jer ništa konkretnog ne vidim kao problem. Možda drugi modem.. ali ne zvuči kao problem u tome.

Avensac ned 28.7.2019 17:19

U pitanju je HT..

Točno, dok radi nema pucanja veze, ping 4ms, dl 40+ i up 6+. Sve radi kako treba dok odjednom ne pukne..

 

Ništa, treba nazvati korisničku pa nek rješavaju, zanima me jel uopće oni išta vide kod sebe da dolazi do nekakvog pucanje veze ili sl..