hondo uto 27.8.2019 22:51

bok društvo. Imam jedan problem oko imap maila. dakle, preselio sam hosting i web stranicu na drugi server ali nisam prebacio email account.

 

sada me zanima ako na novom serveru otvorim novi e-mail tj. email istog naziva kao što ga već imam na računalu i napravim sinkronizaciju hoće mi se svi mailovi iz mog inboxa na računalu presnimiti na server ili će se pobrisati budući da sinkroniziram s praznim e-mail accountom?

 

nisam siguran koji će nadvladati, prazni novi mail account ili puni inbox starog maila?

 

hvala na pomoći.

spiderhr sri 28.8.2019 07:41
hondo kaže...

bok društvo. Imam jedan problem oko imap maila. dakle, preselio sam hosting i web stranicu na drugi server ali nisam prebacio email account.

 

sada me zanima ako na novom serveru otvorim novi e-mail tj. email istog naziva kao što ga već imam na računalu i napravim sinkronizaciju hoće mi se svi mailovi iz mog inboxa na računalu presnimiti na server ili će se pobrisati budući da sinkroniziram s praznim e-mail accountom?

 

nisam siguran koji će nadvladati, prazni novi mail account ili puni inbox starog maila?

 

hvala na pomoći.

 

Ti si sam preselio svoj hosting ili ti je to odradila firma kod koje si zakupio?

Kada sam to radio kod mene je uvijek novi hoster povukao sve i rekreirao tako da nisam imao problema.

Odgovor na tvoje pitanje: mislim da neće, jer IMAP povlači sa servera na tvoje računalo. ali pošto to nisam nikada tako radio ne mogu ti reći točno. Moj savjet je da probaš ako  imaš pristup još na stari server napraviš full backup.

hondo sri 28.8.2019 09:35

odradila mi je firma jer stari hosting radi samo na SSH pristupu u kojem se ne snalazim. i sad su mi ovi sve prebacili ali me traže IP mail servera i pass od maila pa će mi onda napraviti i taj dio ali naravno klijent mi nema pojma te podatke a zapravo nije siguran ni jel mailove ima na IMAP ili POP3. bilo bi super da je POP3, tad samo otvorim novi mail i pošaljem pass. ali na IMAP ni ja nikada nisam radio kontra sinkronizaciju i sad nemam pojma što da radim.

 

eventualno prvo provjeriti koji protokol koristi klijent pa mi se možda posreći da je POP3. iako ima prikačene mailove na gmail i nisam siguran baš da je POP3 u pitanju.