Ostale hardverske teme

RGB traka pali monitor,zašto :D ?

Dex.amx ned 11.7.2021 22:17

Miriše da kontroler trake baca smetnje nazad u mrežu pa se monitor zapravo resetira.

Iako si ugasio monitor, on zapravo i dalje radi. Mislim da se to zove soft power off. Hard power off bi bilo kad bi ga na sklopku ugasio.

 

Dobri zvučnici, al soba ti je kao atomska... :D

Zelja ned 11.7.2021 22:28
Dex.amx kaže...

Miriše da kontroler trake baca smetnje nazad u mrežu pa se monitor zapravo resetira.

Iako si ugasio monitor, on zapravo i dalje radi. Mislim da se to zove soft power off. Hard power off bi bilo kad bi ga na sklopku ugasio.

 

Dobri zvučnici, al soba ti je kao atomska... :D

 Da,to je zaključak šta se dešava ali mene zanima štooo pali kontroler monitor i kakve to dvoje veze ima.

Hvala,ako je to kompliment.

Dex.amx ned 11.7.2021 22:31

Vjerojatno se dogodi to da kontroler baci smetnju u AC mrežu, a napajanje od monitora se ugasi da bi zaštitilo samo sebe. Nakon prolaska smetnje napajanje se pali, pali se i monitor i postavlja sve na zadatke postavke i ispisuje poruku na ekranu.

ihush ned 11.7.2021 23:31
fer-de-lance kaže...

A traka se napaja iz računala?

 

 -koliko vidim to je 'sobna' 220v led rasvjeta (ne pc-led..) ali kad je zelja u pitanju svašta je moguće..

-da se napaja iz računala tad bi ono peglalo napone (koliko može..) ili bi jednostavno sve crklo.

-neovisno što je vjerojatni uzrok led-svjetlo, možda prekid/napon više osjeća računalo-gpu pa šalje neki signal na monitor koji se pali.. i opet gasi kad nema signal (kroz monitor-kabel, ne strujni..).