Ostale hardverske teme

Rampage V extreme,sastaviti PC ili ne?

Zelja čet 10.10.2019 15:30

Možda nisam u odgovarajućoj temi,pa ako ne,neka je moderator premjesti

Pozdrav svima.Trebam savjet oko odluke.
Ovu ploču sam pre nekih 2 godine kupio uz 16GB DDR4 RAM-a za nekih 270 eur polovno i ne znam jel radi,rečeno mi je da je sve ispravno.
Stavio sam je na prodaju čak tad,međutim niko ne želi da je kupi,imam full opremu sem OC panel-a.
Zadnja ponuda je bila od lika za 100 eu jučerr da je dam ali nisam pristao.
Pa sam razmislio da je iskoristim za sastavljanje pc-ija pa tražim vaše mišljenje je li to pametno,s obzirom da procesor na koji pucam a to je i7 5820k je nov skup a polovan je oko 150 eur (jedna jedina ponuda).
Procesora nemam,ali našao sam evo polovan od lika Intel Xeon E5-2640 V3 za 100 eur i ima 5820k za oko 150 eur od drugog lika.
Nedostaje mi još znači napajanje,kućište,cpu cooler i grafička,imam ssd ili nvme i imam 16 GB DDR4.
Sad ne znam je li vredi nabavljati preostale komponente ili ne vredi ovo sastavljati s obzirom da je ovo staro 5 vjerujem godina,a ploča mi stoji bezveze,i nedam je za malen novac.

MGloc čet 10.10.2019 16:06

A sve zavisi do tebe ako ti je pc potreban slozi ga i koristi , ako ti treba za igranje igara ili 3d rendering tad trebas jos barem gpu od 500e.Ako ga do sada nisi slagao , ne vjerujem da ti je potreban lijepo se dogovori sa covjekom oko cijene i prodaj...Za godinu dvije izlazi ddr5 RAM i tada ce biti vec staro...Ako ti se ista slaze slazi Ryzen ili skini pc building sim.