Ostale hardverske teme

Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

The_Fichek pet 31.7.2020 18:24
Deltron0 kaže...
The_Fichek kaže...
rocker55555 kaže...

Phanteks P400A (verzija s prednjim mesh filterom) za 489kn u ADM-u. Mislim da je greška u cijeni, jer je na nabavi najjeftiniji 650kn.

Nije greška. 650kn je RGB verzija s više ventilatora. Relevantne su inače cijene na web stranicama dućana, a ne nabavi. Nabava uvijek malo kasni s updateom cijena. Kako got bilo, jako dobra ponuda da.

 

Mene jedino smeta što bijela verzija nema bijelu unutrašnjost, dok to ima jeftiniji P300 model, no onda je problem što P300 u Air verziji postoji samo u crnoj boji, a onda je još veći problem što zasebni mesh front panel košta 20 dolara. Za kraj, pola od svega navedenog nema u HR..

 

 Šteta što nema prednji filter i što se donji filter kod psu izvlači na strani prema psu. A čini mi se i konstrukcija nije nešto. Što se tiče protoka gamernexus to testira sa fanovima na 100%, greg salazar je isprobao sa 50% pa je imao dosta gore rezultate. Ne vidim zašto svi kupuju ovu kutiju, po meni večini je dovoljan pure base 500 i define C što se tiče protoka, a s tim i manje prašine.

True, ali ta kucista su i skuplja. Za ovu cijenu od 490kn se covjek nema kaj zalit..

R4zOR229 kaže...

Nebitno, jbt kod nas kupovat kucista je jednako ludosti. Izbor je smece, cijene su jos gore. Fino izvana narucist, na kucistu ionako nema kaj pretjerano krepat.

 Gdje vani? Kak ide to sve, jel se stvarno isplati i kolko ispadne dostava itd?

Imas npr. Mindfactory gdje je za vikend BQ PB 500 kostao 50 eura, 500DX 80 eura, DB 700 140 eura. Nedavno je Meshify C kostao 70 eura i sad im NZXT H510 kosta 60 eura: https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar, ALI gdje got narucivao u Njemackoj cijena dostave za nesto vece i teze ce biti veca pa treba biti oprezan. Neki ducani kao spomenuti Caseking salju direkt u HR, a neki kao ovaj Mindfactory mora ici preko posrednika kao sto je Mailboxde, no onda moras biti oprezan s postarinom na tako vece stvari.

 

Bag76 kaže...
Deltron0 kaže...
The_Fichek kaže...
rocker55555 kaže...

Phanteks P400A (verzija s prednjim mesh filterom) za 489kn u ADM-u. Mislim da je greška u cijeni, jer je na nabavi najjeftiniji 650kn.

Nije greška. 650kn je RGB verzija s više ventilatora. Relevantne su inače cijene na web stranicama dućana, a ne nabavi. Nabava uvijek malo kasni s updateom cijena. Kako got bilo, jako dobra ponuda da.

 

Mene jedino smeta što bijela verzija nema bijelu unutrašnjost, dok to ima jeftiniji P300 model, no onda je problem što P300 u Air verziji postoji samo u crnoj boji, a onda je još veći problem što zasebni mesh front panel košta 20 dolara. Za kraj, pola od svega navedenog nema u HR..

 

 Šteta što nema prednji filter i što se donji filter kod psu izvlači na strani prema psu. A čini mi se i konstrukcija nije nešto. Što se tiče protoka gamernexus to testira sa fanovima na 100%, greg salazar je isprobao sa 50% pa je imao dosta gore rezultate. Ne vidim zašto svi kupuju ovu kutiju, po meni večini je dovoljan pure base 500 i define C što se tiče protoka, a s tim i manje prašine.

 Fenomenalno kuciste, Dimitri mu je dao maksimalne ocjene, ja sam zamjenio to kuciste za Fractal R5, pozalio! Inace Pure/define c base s kaljenim staklom je 700kn+ i nije nikako bolja kupnja od nove verzije p400A!

Dimitri realno svako kuciste od brand imena ocijeni maksimalno ili blizu maksimalno. Sto ti je bolje kod P400A, a da Fractal nema? Malo obrazlozi sto te tolko zasmetalo kod Fractala..?

Caesar et Brutus ned 2.8.2020 10:02

Naručuje li možda tko iz Zagreba štogod s eKupija u iznosu većem od 300kn? Ako da, učinio bi mi veliku uslugu ako bih mu se mogao pridružiti artiklom koji mene zanima kao dodanim njegovoj narudžbi te bih molio da me kontaktira. Hvala.

Caesar et Brutus ned 2.8.2020 14:16
LordNIbbler kaže...

Ne znam o kojoj se cifri radi ali imaju supermarket, pa ako nije veliki rip off mozete usput i shoping obavit da skombinirate do free shipinga. 

 Dobar prijedlog i ideja, međutim potrebna su mi samo dva manja artikla pa ne bih trošio na išta osim toga ako je moguće. Svakako hvala

TibzzX ned 2.8.2020 17:24
Blade18 kaže...

Gledam upgrade-ati PC s gtx 1070 TI, koja cijena bi se smatrala dobrom ponudom, može i bez garancije, do sad mi ni jedna grafa nije izgorjela pa valjda neće ni ta... 

 Ovaj način razmišljanja je super način da postaneš vlasnik utega za papir. Kartice krepavaju, možeš kupit 10 koje će raditi godinama i 11. može krepati idući dan.

 

Što se tiče cijene, ja ne bih davao preko 2000kn i to za karticu s jamstvom. Radije potraži RTX 2060 ako ideš preko 2K.

The_Fichek sri 19.8.2020 13:24

Da se nadovezem, sve komponente s ciscenja zaliha imaju 12mj jamstva. Pitao sam za Thermalright hladnjake posto znam da su vrlo dobri iz iskustva, no nemaju AM4 bracket. Seasonic 520W fanless napajanje mi je isto bilo jako primamljivo, ali 12mj jamstva za napajanje koje je izaslo prije 5+g i koje ima samo 12mj jamstva, a nema ventilatora da hladi komponente je ipak mozda mali rizik. Fractal Node 202 za 375kn isto mozda nije los deal, ali pise vidljivi tragovi koristenja. Za kraj, imaju 500GB WD Black SN750 NVMe za 600kn sto nije super cijena za ciscenje zaliha, ali je 200kn jeftinije od ostalih istih sa nabave.

picajzla0707 sri 19.8.2020 13:50
The_Fichek kaže...

Seasonic 520W fanless napajanje mi je isto bilo jako primamljivo, ali 12mj jamstva za napajanje koje je izaslo prije 5+g i koje ima samo 12mj jamstva, a nema ventilatora da hladi komponente je ipak mozda mali rizik

 treba se raspitati u seasonic korisničkoj službi za garanciju, takvo napajanje za 470 kuna je ravno dobitku na lutriji

da nisam prije par godina uzeo sisu prime 750w, za ovo bi se sigurno raspitao

dejo74 sri 19.8.2020 13:58
The_Fichek kaže..

Da se nadovezem, sve komponente s ciscenja zaliha imaju 12mj jamstva. Pitao sam za Thermalright hladnjake posto znam da su vrlo dobri iz iskustva, no nemaju AM4 bracket. Seasonic 520W fanless napajanje mi je isto bilo jako primamljivo, ali 12mj jamstva za napajanje koje je izaslo prije 5+g i koje ima samo 12mj jamstva, a nema ventilatora da hladi komponente je ipak mozda mali rizik. Fractal Node 202 za 375kn isto mozda nije los deal, ali pise vidljivi tragovi koristenja. Za kraj, imaju 500GB WD Black SN750 NVMe za 600kn sto nije super cijena za ciscenje zaliha, ali je 200kn jeftinije od ostalih istih sa nabave.

 ja sam ubo zotac amp gtx 960 piše 24 mjeseca pored proizvoda

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/vga-zotac-nvidia-geforce-gtx960-amp-edition-2gb-gddr5-ciscenje-zaliha-p-n-zt-90303-10m/7871

Mladen sri 19.8.2020 14:06
picajzla0707 kaže...
The_Fichek kaže...

Seasonic 520W fanless napajanje mi je isto bilo jako primamljivo, ali 12mj jamstva za napajanje koje je izaslo prije 5+g i koje ima samo 12mj jamstva, a nema ventilatora da hladi komponente je ipak mozda mali rizik

 treba se raspitati u seasonic korisničkoj službi za garanciju, takvo napajanje za 470 kuna je ravno dobitku na lutriji

da nisam prije par godina uzeo sisu prime 750w, za ovo bi se sigurno raspitao

To je otišlo prvi dan po objavi, ne ažuriraju web.

 

rokonja sri 19.8.2020 14:43
Mladen kaže...
picajzla0707 kaže...
The_Fichek kaže...

Seasonic 520W fanless napajanje mi je isto bilo jako primamljivo, ali 12mj jamstva za napajanje koje je izaslo prije 5+g i koje ima samo 12mj jamstva, a nema ventilatora da hladi komponente je ipak mozda mali rizik

 treba se raspitati u seasonic korisničkoj službi za garanciju, takvo napajanje za 470 kuna je ravno dobitku na lutriji

da nisam prije par godina uzeo sisu prime 750w, za ovo bi se sigurno raspitao

To je otišlo prvi dan po objavi, ne ažuriraju web.

 

 

 

  Ma ja ih kontaktirao i sve što valja ili piše na upit toga nema. 

The_Fichek sri 19.8.2020 14:51

Thermalright Le Grand Macho je izvrstan hladnjak, a dostupan, barem je bio prije par dana. Iz nekog glupog razloga nema AM4 bracket, vjerojatno jer si je netko uzeo posto nema ambalaze, barem su mi tako rekli preko maila. Ako netko to kupi i slucajno dobije AM4 bracket koji mu ne treba, molim lijepo na PM poslati poruku :P

Alizalb sub 5.9.2020 22:15

Ja sam čekao paket s wd storea 10 dana. Odmah sam platio i prva 3 dana uopće nisam dobio potvrdu da sam platio odnosno kupio ssd. Tek nakon par mailova sam 5ti dan dobio potvrdu na mail.
Paket stigao ok pakiran, malo hladan support. Uređaj radi odlično.

CyberDemonVZ ned 6.9.2020 10:38
crozoki kaže...
Evo ja baš gledam wd store i gledam ssd black od 250GB NVMe i kod nas u protisu debelo jeftiniji nego na wd storeu. Jel ja nešto ne gledam dobro ili šta?

 Tako je. WD store ima neobično visoke cijene. Vjerojatno ono: "preporučena cijena". A dućani dobiju popuste na količinu, pa valjda još spuste itd...

 

Nego, na WD storeu imaš tri prilike za kupiti:

1. kad imaju neku akciju

2. refurbished proizvodi

3. kod za popust (studenti, umirovljenici...)

 

A najbolje se kad istovremeno uleti svo troje!

 

EDIT: Primjer: WD Blue SN5500 NVMe od 1TB sa studentskim popustom je 780kn. Kod nas je najpovoljniji 980kn.

birra ned 6.9.2020 17:10

Ima li na marketu nesto "kvalitetnih" laptopa polovnih? Trebalo bi mi nesto za pogledat film i tu i tamo mozda zaigrat nesto. Da vuče barem cs go na 100-200fps (min detalji) i da su tipke normalne veličine (veliki arrow keys i po mogucnosti ISO enter key). Pretpostavljam da novo necu naći ispod 3500kn za ovo sto mi treba, a toliko mi se ne daje. 

 

*ne zelim da itko trazi ovo za mene, no u slucaju da netko od vas ima informaciju ili se razumije bar malo na sto da se usredotocim prilikom kupnje, podijelite. Hvala. 

Čitatelj pet 11.9.2020 19:54

To je bilo eventno kuciste, sluzbeno vise nije u ponudi, ali nadje se negdje skladisteno.

 

https://geizhals.at/nzxt-h510-alliance-schwarz-ca-h510b-wa-a2216661.html

https://www.amazon.de/-/en/Alliance-Limited-Tempered-Gaming-Window/dp/B084PCTQSF/

 

Cijena na Amazonu je jos i OK, s obzirom da je cijena bila eventna od 200€,

pa sve do 239€.

 

https://www.nzxt.com/retailers?region=Europe&country=&retailer_type=

 

Tu si mozes pogledati sve distributere i partnere, i pogledati dali imaju ili ne.

 

Al mislim da je veoma glupo platiti kuciste 3x vise, samo zato sto ima oslikano

WoW Aliance / Horde.

LordNIbbler pet 11.9.2020 22:41
Čitatelj kaže...

...

 Zahvaljujem, istog smo misljenja, no ocito fancy mu je to, a i  main game pa , bilo je u ipona al atm nema na stranici, poslali smo upit i tamo i kod nekih nasih do sad tko je odgovorio nema. Al hvala na trudu.