kruskar sri 11.7.2012 17:33

Evo ovako,hoću si napraviti vodeno hlađenje,imam crijeva,radijator,pumpu,sada me zanima dali je dovoljno jaka pumpa od akvarija u kojem je bilo oko 200l vode(onakav kao što ima u zoo akvarij,imao kod kuće) i radijator je skinut s renault 5 turbo,i hoće li to raditi kako treba? Pumpu i radijator mislim izbaciti iz sobe,negdje gdje je uvjek stalna niska temperatura i ostavio bih da 0-24/7/365 mi cirkulira vodu u pc-u.

 

edit

Koliki rezervar moram napraviti? I mislio sam sipati antifriz,kolika je razlika po temperaturama između antifriza i vode?

bik sri 18.7.2012 23:58

Nema ti šta radit testove jer razlike u temperaturi nema,

Antifriz ti služi isključivo za zaštitu protiv smrzavanja (do -40C), malo protiv prokuhavanja (106C) i zaštita od kamenca/korozije.

Ako vec radiš takav sistem destilirana voda ce ti bit dovolja ali sumljam da je pumpa od akvarija dovoljno dobra za hladit procesor jer sam vidio da zna zastajat u radu {#}

kruskar čet 19.7.2012 00:08
bik kaže...

Nema ti šta radit testove jer razlike u temperaturi nema,

Antifriz ti služi isključivo za zaštitu protiv smrzavanja (do -40C), malo protiv prokuhavanja (106C) i zaštita od kamenca/korozije.

Ako vec radiš takav sistem destilirana voda ce ti bit dovolja ali sumljam da je pumpa od akvarija dovoljno dobra za hladit procesor jer sam vidio da zna zastajat u radu {#}

Ja bih radije antifriz jer to će meni stajati negdje gdje je uvjek temperatura do 0-ciljao sam imam na terasi(unutarnja strana kuće blizu moje sobe) duboki pa napraviti nekako u njemu da mi bude taj hladnjak,valjda bi dobio vrlo dobre temperature,neznam meni nikad nijedna od svih pumpi koje sam imao nije zastala.