Ostale hardverske teme

Arctic freezer 34 eSports duo

renato1977 sub 30.4.2022 23:01
stobomninamisu kaže...

Cooler mi krene vibrirati na vecim okretajima zna li netko kako to riješiti?

Srdacan pozdrav!

Ako si mijenjao hladnjak-onda ili nije dobro sjeo u socket ili nisu ventilatori dobro sjeli na hladnjak

 

renato1977 ned 1.5.2022 00:32
stobomninamisu kaže...

Da jedan mi ima hod od par milimetara. Opet sam testiro i imam vibracije niti na visokim niti na niskim okretajima onako srednjim kada je temp oko 55-60 stupnjeva.

 Najbolje ti je da izvadiš hladnjak skroz van..Onda dobro pogledaj te ventilatore kako su ti pričvrščeni sa onim žičicama(šta drže ventilatore)

Nesmije ti imati lufta-ako ima lufta znači da nije dobro sjeo ventilator

 

erminn ned 1.5.2022 07:54

Jesi li dobro postavio smjer rada ventilatora, push-pull sistem? Ja sam prvi put pogresno postavio ventilator pozadi na istom kuleru i bio je dosta bucan, dok nisam skonto do cega je i sad se ne cuje nikako.

dax-lax ned 1.5.2022 17:56

Nema tu balansiranja. Ako vibrira, fali dio lopatice a to bi se trebalo vidjeti odmah. Ako je odlomljeno, jamstvo i vraćanje tu ne pomaže pošto je teško dokazati da je tako stiglo tvornički. Možda nije vibracija u pitanju, odnosno, možda se samo fekvencija u određenim okretajima križa s još nečim pokretnim u kompu pa ti tako pije mozak

Santana ned 1.5.2022 18:19
dax-lax kaže...
Nema tu balansiranja. Ako vibrira, fali dio lopatice a to bi se trebalo vidjeti odmah. Ako je odlomljeno, jamstvo i vraćanje tu ne pomaže pošto je teško dokazati da je tako stiglo tvornički. Možda nije vibracija u pitanju, odnosno, možda se samo fekvencija u određenim okretajima križa s još nečim pokretnim u kompu pa ti tako pije mozak

 I moze bit do ležaja