thebatman pet 24.1.2020 09:41

Na našem tržištu su se pojavili realme telefoni. 

Kako volim mijenjati i testirati aparate uzeo sam si najjači model:

 

Realme X2 pro.

Evo  neke bitne specke:

 

- SD855+

-12GB RAM + 256GB Storage UFS 3.0

- 90hz 1080p SUPER AMOLED koji je jedan od najsvjetlijih na tržištu ide do 1000 niti svjetlosti.

 I za one kojima je bitno zaslon je RAVAN

- 4000mah baterija sa 50w punjenjem = napuni se za 35min od 0% do 100%

- STEREO ZVUČNICI

- 3,5mm jack, NFC, Bluetooth 5.1

- underdisplay otisak prsta

 

Kamere:

 

GLAVNA KAMERA: 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7", 0.8µm, PDAF 

ŠIROKOKUTNA: Ultra wide: 8MP, f/2.2, 1/3.2", 1.4µm pixels; PDAF.

ZOOM KAMERA: 13MP, f/2.5, 1/3.4", 1.0µm, PDAF, 2x optical zoom;

PREDNJA KAMERA: 16MP, f/2.0, 1µm.

 

PODRŽANO VIDEO SNIMANJE:  2160p@30/60fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@480/960fps 

 

Foto galerija:

 

https://flic.kr/s/aHsmKWVDho

 

 

 

Realme je dio BBK Electronics to je ista ona firma koja pod sebom ima Oppo, Vivo i Oneplus brednove, tako da kupnja nije ono što bi se reklo "mačak u vreći".

Od gore navedenih brendova imao sam dodira samo sa oneplus 7 pro modelom i vidi se da su jako srodni. 

 

Evo nekih dojmova:

 

+ Zaslon je fenomenalan, ravan superamoled sa 90hz, naspram njega sve ostalo pari inferiorno

+ odgovorno tvrdim da je ovo najbrži i najprecizniji underdisplay citac otiska prsta!

+ notch za prednju kameru je malen i ne nametljiv

+ Brzina, brzina, brzina. Evo igram se sada sa mi note 10 i sa realme x2 pro, mi note 10 mi ostavlja dojam kao da lagga poprilično, a zapravo nije, nego je ovaj INSTANT, dakle što kliknete se instant odradi ( i to u 90hz).

+ Punjenje, mislim da je ovo trenutno najbrže punjenje na svijetu (možda sam u krivu). Jučer sam telefon spojio na punjač u 19:30 sa 20%, u 19:50 sam ga skinuo s punjača na 100% napunjenog. 

+ isti vibro motor za haptic feedback se koristi u njemu kao i u oneplusu, ko je koristio iphone noviji ili oneplus 7 pro znat ce na šta mislim.

 

+ Wifi modul na ovom telefonu je podosta jaci nego recimo na mi note 10 ili Samsung note 9. Npr na određenoj udaljenosti od stana ova dva ne hvataju wifi wifi iz stana mi, dok relme hvata i radi bez problema na njemu. Impresivno baš

 

+ Primarna kamera od 64mp je izvrsna, ima odlican hdr, ne forsira previše peglanje buke. Portrait mod je isto fantastican, mada malo ispere kožu, ali ništa strašno.

  Ugodno sam iznenađen kamerom, jer kad dobijete za cca 4000kn gotovo sve najbolje u telefonu, ocekujete da ce na kameri zasrat. E pa nisu, bar ne na ovoj glavnoj.

- ultrawide i telefoto kamere su ništa posebno, rekao bih da su na razini nekog midrangera od 2000kn, poslužit će kad je dovoljno svijetla i ništa više.

- samo primarna kamera može snimati 4k video, sekundarne ne.

- volumen tipkla je smještena na lijevi brid telefona, više volim da je na desnom poviše power tipke

- always on je za k. Prikazuje samo sat, bez obavjesti. Navodno rjeseno u iducem updateu.

+/- Softver je love/hate kombinacija. Dakle ima sve što vam treba, ali je poprilicno razbacano i treba to sam posložit. Srecom nova launcher rjesava vecinu moji prigovora.

Ono što me raduje je što dolazi realme ui update kroz mjesec dana koji je koliko vidim po recenzijama hibrid one ui, oxygen os i miui sucelja.

Ovdje je dobro prikazan što donosi:

https://www.youtube.com/watch?v=LOsWS-XjzsY

 

O bateriji javim danas na kraj dana.

Ako vas još šta zanima, pitajte. 

thebatman ned 26.1.2020 08:26

Preugodno sam iznenađem baterijom.

 

Jucer cijeli dan i jutros malo kad sam se probudio, baterija na 18%, SOT: 8h

 

I ne pricamo o laganoj upotrebi, nego o 1.5h igranja biljara, 4 mail acc, whatsapp, fejs, instagram, 9gag, redit, stalno spojen amazfit gts preko bluetootha i ukljucena lokacija, 4g+,wifi, dosta fotografiranja.

 

Iskreno, bolju bateriju ima ovaj sa 4000mah, nego mi note 10 sa 5200mah.

 

Također i kratki test punjenja, od 16% - 74% u 15min.

 

https://youtu.be/XbMbYjo3hrY

Kresaux ned 26.1.2020 08:59

Ovaj mob mi je bio na radaru, ali ipak sam uzeo OnePlus 7t Pro jer sam ga uhvatio na sniženju.

Možeš napisati gdje si ga uzeo? Kod nas vidim da ga ima za 4k kuna, a službeni Realme dućan ga prodaje za 400 eura (3k kuna). Međutim, Hrvatska još nije na popisu tih 5,6 EU država u koje dostavljaju.

thebatman ned 26.1.2020 09:09
Kresaux kaže...
Ovaj mob mi je bio na radaru, ali ipak sam uzeo OnePlus 7t Pro jer sam ga uhvatio na sniženju.

Možeš napisati gdje si ga uzeo? Kod nas vidim da ga ima za 4k kuna, a službeni Realme dućan ga prodaje za 400 eura (3k kuna). Međutim, Hrvatska još nije na popisu tih 5,6 EU država u koje dostavljaju.

 U aloalo.hr

I ja sam se dvoumio koji da uzmem, 7t ili ovaj (pro izbjegavam radi zakrivljenog ekrana). 

sad mi nije žao što sam uzeo ovog, osim malo nerednog softvera (treba prilagodit stvari sebi malo) nisam mu manu našao.

 

Z004 kaže...

Pozdrav,

 

jel ima second space i dual app kao na MIUI ?

 

hvala...

 Second space trenutno ne, ali sa updateom u 3. mjesec dobiva.

Dual apps da.

thebatman ned 7.6.2020 07:20

Evo proslo je 5-6 mjeseci od kad sam imao realme x2 pro.

 

Gledam sada nove generacije telefona 1+, mi10, p40 cijene u nebesa idu...

 

Narucio opet realme x2 pro, sa njuskala, 2400kn.

 

Bas me zanima kako se ponasa nakon 6mj i par updateova.

vepar ned 7.6.2020 14:57

@thebatman

I kakav je Realme UI? Kompliciran, pretrpan ili lagašan? S kojim bi ga mogao usporediti? One UI, EMUI ili možda Oxygen OS?
Ima li trzavica u radu kod skrolanja, da li su animacije glatke, ima li bugova? 😁
Ako je sve ok, kupujem i ja, čisto da se malo odmorim od OnePlusa 😃

thebatman pon 8.6.2020 08:25
vepar kaže...
@thebatman

I kakav je Realme UI? Kompliciran, pretrpan ili lagašan? S kojim bi ga mogao usporediti? One UI, EMUI ili možda Oxygen OS?
Ima li trzavica u radu kod skrolanja, da li su animacije glatke, ima li bugova? 😁
Ako je sve ok, kupujem i ja, čisto da se malo odmorim od OnePlusa 😃

 Javim ti sve kroz par dana, ostao mi je telefon u dobrom sjecanju od kad sam ga imao u 01/2020. Navodno je realme ui odlican, ali javim kroz koji dan.

zoharbizo pon 8.6.2020 12:28

Ono što ja mogu reći a imam Realme 6 8/128GB, Color OS, Android 10.0...

OS je odličan, praktički stock android, tipa Pixel Experience i slično...

Superbrz, bez ikakvoga laga, SOT odličan, 8H+, nema bloatwarea, nema reklama...

It'sMe932 pon 8.6.2020 13:04
zoharbizo kaže...

Ono što ja mogu reći a imam Realme 6 8/128GB, Color OS, Android 10.0...

OS je odličan, praktički stock android, tipa Pixel Experience i slično...

Superbrz, bez ikakvoga laga, SOT odličan, 8H+, nema bloatwarea, nema reklama...

 Bacio sam oko na youtube, pa nije baš praktički stock, više naginje miui-u nego na stock...

zoharbizo pon 8.6.2020 16:52

Koristio MIUI, Pixel Experience, iOS i Android One, One UI, daleko je COS od MIUI-a i dosta blizu čistog Google OS-a, i sami meni i količina postavki, te predinstalirani appovi.

Skin je nešto drugačiji, ali daleko daleko od MIUI-a.

 

 

thebatman sri 10.6.2020 07:16

Par rijeci o realme ui:

 

Dosta su fokusirani na sigurnost, npr prije instalacije svake aplikacije "na divlje" sustav je proskenira i izbaci vam koje su prijetnje oko nje. Npr za microG vam javi da ce pokusat pristupit google serverima i da nema ikonu.

Dozvoljava upravljanje povezanim aplikacijama. Npr mogu dozvoliti youtubeu vanced da koristi microG i niti jednoj drugoj aplikaciji.

Dozvoljava blokiranje screenshotanja određenih aplikacija.

Možete odabrati da svaki put kad upisujete neki pin ili lozinku iskoci "password keyboard" na kojoj je svaki put izmijenjen raspored tipki. 

 

Sto se tice stock launchera poprilicno je jednostavan ali ima par opcija za birat:

- ladica za aplikacije ili ne

- velicina grida 4*6 5*6

- double tap to lock

Naravno ja odmah stavim lawnchair

 

Geste za navigaciju su stock android 10 i rade fenomenalno.

 

Ostatak telefona i dalje na mene ostavlja pozitivan dojam:

- fluidan 90hz super amoled, jedan od najsvjetlijih i najkontrastnijih na svijetu.

- 8-10h SOT-a

- solidne kamere

- ultra brzo punjenje

- odlični stereo zvučnici

- najbrži otisak prsta od svih telefona koje sam imao itd.

vepar sri 10.6.2020 19:46

E to me zanimalo, već je kupljen na eBay i čekam ga kroz par dana, 370€ ,garancija Amazon, 8/128 Lunar White. Valjda se nisam zajebo. Nekako se bojim da mi neće biti dobar kao OP7T, Nadam se da griješim.
Kamere me ne zanimaju, samo fluidne geste, bez micro stutteringa, da sve klizi 😁

zuper sri 10.6.2020 20:33

Prelaziš sa 7T na X2 Pro? Pa to su praktički blizanci po specifikacijama. Jedina bitna razlika je glavni senzor kamere.
Možda bolje da si uzeo Poco F2 Pro zbog 865 proca koji bi mogao raditi razliku u brzini...

vepar sri 10.6.2020 21:08

Xiaomi me ne zanima. Gledao sam usporedbe SD865 i 855+ i gotovo nema razlike u svakodnevnom radu.Bench je nešto drugo.
Znam da su blizanci, ali zanima me Realme UI, ima to suludo punjenje, a vidim da je i softverska podrška uredna za Realme.
Malo me strah, jer navikao sam na Oxygen OS i besprijekoran rad, ali lako se vratim ako X2 Pro razočara.
Najviše me zapravo zanima Realme UI 🤔

thebatman čet 11.6.2020 07:18
vepar kaže...
Xiaomi me ne zanima. Gledao sam usporedbe SD865 i 855+ i gotovo nema razlike u svakodnevnom radu.Bench je nešto drugo.
Znam da su blizanci, ali zanima me Realme UI, ima to suludo punjenje, a vidim da je i softverska podrška uredna za Realme.
Malo me strah, jer navikao sam na Oxygen OS i besprijekoran rad, ali lako se vratim ako X2 Pro razočara.
Najviše me zapravo zanima Realme UI 🤔

 Ako ti se ne svidi imam ti ja kupca :)

Eyekool čet 11.6.2020 22:02

Koristi li netko od vas tko ima ovaj mob Filmic pro aplikaciju, odnosno da li je podržan Cinematographer kit?

Još se dvoumim između Realme X2 pro i Huawei P30 pro, a izgleda da u Huaweiju nisu zainteresirani omogućiti Camera 2 API, iako su ih navodno po tom pitanju kontaktirali i sami autori Filmic Pro aplikacije, a to mi je dosta bitna stavka.

 

Edit: nakon malo googlanja našao da je camera 2 API na X2 Pro omogućen, hebeni Huawei....

robogo čet 18.6.2020 04:41

OK, ako je tako, gdje ovdje stoji Color OS?

Android je Android, Color OS i RealmeUI su "poboljšanja" preko postojećeg OS.

Osim ako želiš reći da Color OS, RealmeUI, MIUI, Oxygen OS i ostali zapravo - nisu Android?