ivy7587 uto 7.5.2019 16:25

Podzrav, prvi put naručujem mobitel preko Goldwaya (aliexpress)

Do sad sam uvik naručivala preko MI global store. 
I ovajput sam odabrala DHL poštarinu od 27$, kao i uvijek do sad sa Mi store. 
Jesam sigurna da će mobitel proći carinu bez problema?

DO sad sam preko MI global stora naručila preko 10-tak mobitela (što sebi, što mami, što sestri i ostaloj rodbini) i uvijek sam odabrala DHL i nikad mi nije stalo na carini ni naplatilo PDV. 
Ovaj put sam odabrala HK Goldway, pa se nadam da je situacija ista sa DHL-om.

 

Kakva su vam iskustva?

NJUSKA uto 7.5.2019 16:45

Naručen xiaomi redmi note stigao za 10tak dana. Možeš pratit tijek isporuke preko dhl.

Prvo šalju za UK (gatwick airport) ,nakon toga belgija i onda zagreb dhl na adresu cca 10tak dana je trebalo.

ivy7587 uto 7.5.2019 17:02
NJUSKA kaže...
Bez carine, jer to je neka njihova shema tebi dolazi paket iz eu tako da nema carine.
Samo treba pripaziti kad se naručuje da se izabere global verzija.

 Da to sam čitala negdi, da DHl prvo šalje u EU, i onda se tamo prepakira i onda šalje odatle kupcu,pa ispadne kao da je stiglo iz EU skladišta. Al reko idem provjeriti.

 

Je, je global verzija je :))

goranbo sub 13.7.2019 04:40

Jel to vrijedi jos uvijek.

 

Dakle i za xiaomi official store i za goldway, isto je kada se naruci DHL-om? 

 

 

--------

 

Inace jedno potpitanje, sad imam redmi note 4 i bio mi je super, sad idem neki drugi narucivat, isto tak ne preskipe, redmonite 4 je prije godinu dvije bio best buy. Koji jredmi model je sada best buy. Vidim da su novi Note po centimetar duzi od ovoga Redmi 4 Note, pa ne znma bas malo oklijevam. OPet bih uzeo 4/64GB to mi je dovoljno

dar01 pon 2.9.2019 21:46
16OR kaže...

jesu oni to uklonili dhl tax free?

na mi global store, jos uvijek stoji, kod goldwaya ne vidim

 sasvim sigurno do Brexita ide po starom ali nakon toga plačaš PDV na naručenu robu DHL-om.

Još sitno broje

16OR sub 27.6.2020 13:10
TTTT kaže...

Znaci, "Free shipping" se odnosi i na tax free dostavu, ili?

 po nekoj logici, tax free je kako god okrenes jer ide iz eu, bila postarina free ili ne

 

iako trenutna ponuda je ravna 0, samo mi10 koji ide iz spanjolske ali se ne dostavlja u hr, super....

16OR pon 23.11.2020 10:35

upravo vidio na faceu 

 

Hong Kong Goldway Hrvatska
Obaveštavam sve da DHL Tax free opcija neće raditi u narednim periodu. Goldway neće imati tu opciju u ponudi više. Ko želi, može da naruči danas ili sutra i to je to.