Općenito o mobitelima

Baterija se troši prebrzo - Huawei P10 Lite

rentex čet 8.10.2020 11:12

Pozdrav, imam mobitel Huawei P10 lite kojeg sam kupio rabljenog prije 2 godine i već zadnjih dobrih godinu dana baterija mi se sve više i više uništava i troši previše...

Naprimjer:
- napunim bateriju do 100%

- isključim punjač i ostavim ga preko noći (bez upaljenog Wi-Fi)

- probudim se ujutro, baterija je na 70%

- ok, uzmem mobitel, upalim wifi, odem na youtube, nakon 3 i pol sekunde se ugasi kao "Baterija prazna, isključivanje.."

- upalim ga opet, baterija mi je na 30% 

- opet upalim wifi i uđem na youtube ili na chrome, opet se izgasi.

 

Onda ga ja napunim do 100%, isključim i počnem koristiti. Najviše koristim Youtube i Instagram.

Od 100% do 90% troši se sporije. Onda od 80% do 60% prazni se brže i brže i još brže dok ne crkne.


Ide mi na živce što ne mogu otići negdje van sa 100% a da ne smijem upaliti mobilne podatke da mogu vidjeti poruke da mi se ne izgasi za sat vremena...

 

Mobitel nema ROOT, pokušavao sam sa dosta programa root ali kaže da ne podržava moj model mobitela
Pokušao sam sa:
- Kingoroot

- iRoot
- Wondershare Dr.Fone

i još nekim glupostima...

 

Pokušao sam manualnu kalibraciju ali ne pomaže..

Hvala unaprijed.

rocko9 čet 8.10.2020 11:18

Otišla baterija, godine, mislim da i svi proizvodaci mobitela jednostavno to zele i ne dopustaju ti zamjenu baterije. Ja sam svoj OnePlus 3T morao prodati zbog toga jer nigdje nije bilo za kupiti zamjenske baterije, takve su jednostavno politike firmi. Mozes kupiti novu bateriju i pokusat zamjenit ima video na youtube kako se to radi, zagrijes zadnji dio i dignes ga, ako mislis da ne mozes to sam napraviti nosi u servis da ti zamjene. Ono sto sam htio rec da ti je baterija otisla s godinama i da tu ne mozes nista napraviti drugo osim zamjene baterije ili mobitela u najgorem slucaju.

rentex čet 8.10.2020 18:28

Vraćao sam na tvorničke postave prije 2-3 mjeseca, vidjet ću ima li zamjenskih baterija, ako nema, kupiti ću onda neki noviji mobitel.

Hvala, ako ima netko još nekih komentara, neka slobodno napiše.