Općenito o ICT biznisu

Prebacivanje stranice na tvrtku

Inzagi čet 4.5.2017 09:59

Pozdrav ljudi,

 

imam par pitanja na koja vjerujem da ćete mi znati odgovoriti. Tražio sam po internetu, pričao s knjigovotkinjom...

 

ugl moja situacija je sljedeća. Sestra je došla na ideju otvaranja stranice. Naravno ja kao mladi brat sam joj pomogao u tome. Uzeli smo hosting, domenu, napravili starnicu, otvorili facebook, youtube, sve moguće i krenuli objavljivati tamo. Naravno na stranici i na youtube-u počeli su kapati neki novci (ne veliki iznosi). Ideja se još dalje razvija te smo otvorili tvrtku jer mislimo napraviti i webshop i svašta nešto :D

 

Moja pitanja:

- Na koji način prenjeti vlasništvo na tvrtku (domenu, hosting, isplate od google-a. facebook...)? Facebook i to nije toliko bitno, ali recimo stranica ima neku svoju vrijednost, hosting je placen 3 godine unaprijed. Kako to prenjeti a da se knjigovodstveno to provede najpovoljnije za nas

- Preporuka za fiskalnu blagajnu (Vip, ht, fiskal)? bitno je da je prijenosna zbog sajmova, kako se moze koristiti prijenosna blagajana ako se radi preko web shopa? 

- Kod otvaranja web shop-a da li postoji neka pravna začkuljica na koju bi trebali obratiti pažnju.

 

Mozda neki dobri linkovi koji bi pomogli. 

 

Hvala