Horatio_Hornblower pon 6.4.2020 18:49

Postavljam jednu temu koliko ste zadovoljni svojim mobilnim ili mreznim operaterom u doba zagusenja jer jer kako je većina ljudi sad kući kvaliteta mreže grozna... 

Mislim da bi bilo dobro da bude neka usporedba download upload i pinga za sve operatere.... 

Meni iskreno ova kriza kako sam kuci je pokazala da Iskon i bonbon su totalno neozbiljne kompanije jer iskon ima često preko dana jedva 1Mbs a bonbon zna plesat od 0.5 do 2Mbs.... 

I eto volio bi kad bi sad ova korona i situacija pokazala da ne da mi nemamo ni adekvatnu 3g mrezu vecina van gradova o 4g moze sanjat a optika je privilegija grada opcine koja se napravi...

Jbg ogromni novci se uberu tcom a1 tele2 infrastruktura je iz doba franje josipa pa eto bug kao javni casopis moze provesti raspravu ali onda opet dolazimo do toga da ako bi se provelo ikakvo testiranje mreže (u nekim specifičnim uvjetima) koje bi pokazalo da nikoga nije pretjerano briga za to jer sto ce netko investirat u nesto kad mu i ovo postojece donosi novac dali bi zbog reklama bilo tko od medija to objavio... 

Jer onda bi pali u vodu i certifikati ookle i raznorazna kurcenja kad real life situacija je takva da mreza je vecinom parica zastarjele opreme.... Cisto me interesira jer ja evo 10 dana nemam internet a racuni ce uredno doći za neke usluge sumnjive kvalitete... 

I da razlika je kad sam usporedio par mreza tcom je uvjerljivo broj 1....konkretno pregrade Splita. 

Taraba pon 6.4.2020 18:56

Imam fiksnu od Bneta i Tele 2 pokućni kad sam u roditeljskoj kući.

 

Bnet radi sve kako spada 150/15, nema nikakovih problema već 5g koliko sam kod njih

 

Tele 2 imam sad bude 2 godine, koristim jako rijetko odnosno kad sam u kući roditelja, radi ok, zna se destit da nema nekad 4G pa se prebaci na 3G, ali kad radi 4G, zna radit nekoliko dana bez resetiranja routera i brzine se kreću 40-80mbit DL, 5-20mbita UL.