speedy56 čet 16.9.2021 17:56

Evo, samo da javim GT Master je par dana kod mene.

Jako lijepo djeluje uživo s tom umjetnom kožom.

Lag mi se još nije javio, dost oštro radi taj Realme UI. Jedina mana mu je da MIUI ima grafički ljepše riješene neke stvari (kontrolni centar i dialer npr.). Fali mi jedino force dark mode koju MIUI ima za app-ove koji nemaju dark mode.

Zasad nisam primijetio nekih problema. Ekran bi mogao biti svjetliiji, no za taj cjenovni rang je sasvim ok.

65W punjenje je top topova...uopće više ne razmišljam o punjenju, za 15-20min dobim i više nego trebam za cijeli dan.

 

Sve u svemu, za manje novce od Poca F3 (kojeg držim ko neki standard u tom cjenovnom rangu) dobio sam kompaktniji mob s nešto boljom kamerom, 2x bržim punjenjem, čitačem otiska prsta ispod ekrana i 3,5mm jackom. I više nego zadovljan.

vepar čet 16.9.2021 18:17

Realme UI dosta vuče na stock Android, iako ima dosta opcija za fino podešavanje. Koristio sam Realme UI 1.0 i 2.0.
E sad, zanima me da li su konačno dodali mogućnost skidanja icon packa s Play Storea i kako radi automatic brightness?

speedy56 čet 16.9.2021 19:05

Da, ima neke opcije i mogućnosti koje mislim da miui nema.

 

Možeš skinuti icon packove s playa, sad sam baš probao.

Auto brightness ponekad zeza, mozda nekih 15% situacija, u pravilu u zatvorenom prostoru bez nekog razloga zna zatamniti ekran. 

speedy56 pet 17.9.2021 11:49

Ispada da Google proizvođačima forsira onaj svoj poluproizvod od Dialer i Messaging appa... Zato i Xiaomiji u Europi dolaze s njima predinstaliranim. Ja sam bio na xiaomi.eu romu pa sam imao ovaj normalni dialer od miui-a.

Ista je stvar i s RealmeUI.

Uspio sam instalirati Realme app za dialer i poruke, no prilikom poziva (InCall UI) me opet prebaci na googleov.

Možda probam preko adb-a maknuti taj googleov šrot, samo me malo strah bootloopa...

domac5 pet 17.9.2021 13:25

Da bootloop je jako zajeban kod realme telefona jer nemaju normalni program za pc preko kojeg bi mogao flashati sistem na uredaj od nule, program postoji no ne funkcionira kad ga trebas za tu namjenu.. Desilo mi se i morao sam platit prvi put u zivotu da mi se flasha novi firmware na mobitel..

Maknuo bi odma ta govna od aplikacija ali nemam root, vise ga se i ne usudim rootat da nebi bilo opet sranja.. Google pay ne funkcionira bez obzira imao root ili ne.. Ako netko proba maknut aplikacije preko adb i to prode bez bootlopa neka javi jer ja vise u softwer ne diram

speedy56 pet 17.9.2021 16:11
domac5 kaže...

Da bootloop je jako zajeban kod realme telefona jer nemaju normalni program za pc preko kojeg bi mogao flashati sistem na uredaj od nule, program postoji no ne funkcionira kad ga trebas za tu namjenu.. Desilo mi se i morao sam platit prvi put u zivotu da mi se flasha novi firmware na mobitel..

Hvala za info 

Defitnitivno onda ništa ne prčkam po njemu.