Općenito o mobitelima

Prebacivanje slika sa mobitela na Pc-problem

dasan pet 17.6.2022 12:04

Rodica mi ima mobitel Huawei Honor 8 i memorija joj je puna i kad spojim da prebacim slike na PC folderi kao da su prazni,nigdje nema slika.Stavio sam opciju da prikažuje skrivene foldere.

Ima li netko neku ideju ?

 

Muscaria uto 14.3.2023 00:55

Isti mobitel je u pitanju, skinula sam sve fotke, knjige, podatke... ali i dalje je 20 gb toga na mbitelu i sd kartici jos 8 gb. 

Na mobitelu vidim fotke kojih kad se spojim na komp nema. U galeriji na mobu  imam opciju sd karticw, to je prazno, no na telefonu je jos hrpa fotki. Kako to da se ne prikazuju na kompu? Spojila sam se kao i uvijek i dala dopustenje za pristup podacima.

Da to nije mozda na mbitelu i na google photos, sve dok ne skinem s g photos na komp?

Posmatrač uto 14.3.2023 07:17
Muscaria kaže...

Isti mobitel je u pitanju, skinula sam sve fotke, knjige, podatke... ali i dalje je 20 gb toga na mbitelu i sd kartici jos 8 gb. 

Na mobitelu vidim fotke kojih kad se spojim na komp nema. U galeriji na mobu  imam opciju sd karticw, to je prazno, no na telefonu je jos hrpa fotki. Kako to da se ne prikazuju na kompu? Spojila sam se kao i uvijek i dala dopustenje za pristup podacima.

Da to nije mozda na mbitelu i na google photos, sve dok ne skinem s g photos na komp?

 Pokusaj prebaciti na airplane mod i ond apokusaj otvoriti neku od tih fotki. Ako ne ide to su fotke koje ti prikazuje sag photosa. One nisu fizicki na tvom telefonu.Izvadi sd karticu to ti samo usporava mobitel. 

Wolverine uto 14.3.2023 07:43
Muscaria kaže...

Isti mobitel je u pitanju, skinula sam sve fotke, knjige, podatke... ali i dalje je 20 gb toga na mbitelu i sd kartici jos 8 gb. 

Na mobitelu vidim fotke kojih kad se spojim na komp nema. U galeriji na mobu  imam opciju sd karticw, to je prazno, no na telefonu je jos hrpa fotki. Kako to da se ne prikazuju na kompu? Spojila sam se kao i uvijek i dala dopustenje za pristup podacima.

Da to nije mozda na mbitelu i na google photos, sve dok ne skinem s g photos na komp?

 imaš li Whatsapp na mobitelu? sve poslano i primljeno Whatsapp sprema u svoj poseban folder

Stric_Jura uto 14.3.2023 09:38

Ok, ja pak imam problem s "Link to Phone", znači sve se spoji, sve se vidi, i odem na slike, označim i spremim na komp...

 

na kompu ih nema. ...

 

opet otvorim "Link to phone" iste slike označim idem spremiti i on mi veli da slika s istim imenom već postoji (snimam u svoj profil, mapa Slike) ?!?!

 

Ja tražim u Exploreru, nema slika ?!?

Muscaria uto 14.3.2023 10:50

Da odgovorim svima odjednom, da - mislim da se prikazuju s google photos povezane. upravo praznim photos da vidim hoće li biti promjene (i tako mi je 14 od 15 gb zapunjeno, pa moram to napraviti).

 

No baš je čudno jer whatsapp mi je dio fotki prebacio na komp, a dio nije. Sve sam ih poskidala koje su se vidjele spojene na laptopu. Random ljudi iz čijih razgovora su skinute ili nisu, nema nekog pravila. Jedino ako nisu i one povezane s gphotos jer sam ih slala ili primala od nekoga pa je sve ista baza... vidjet ću kad prebacim sve postojeće s driva i photosa pa sinkroniziram mobitel još jednom, opet skinem... bitno mi sačuvati neke fotke, a isto tako i očistiti mobitel. 

 

Uglavnom, ovih problema nije bilo do prije možda godinu dana, do tada bi kad se mobitel zapunio ga očistila uvijek temeljito i on bi poletio :D 

dax-lax uto 14.3.2023 11:38

Hisuite za huawei, smartswitch za samsung i itunes za apple su pc klijenti koji nude mogućnost kompletnog, djelomičnog i kriptiranog backup-a. 

Pošto koristim samsung, kad odlučim backupat samo slike, smart switch pospremi sve što postoji u media formatima i razdjeli ih po folderima ovisno iz kojeg app-a su izašli. Za sad najbolji način tko treba samo određen format pospremiti.

Za ostalo imam google one pa biram što dižem, uključujući postavke aplikacija i telefona.

 

Zaboravio napomenuti da xiaomi/remi/poco imaju mogućnost da se napravi priprema za backup na samo telefonu, pa se navedeni file poslje samo prenese na pc/nas ili di se već odlučite

Muscaria uto 14.3.2023 20:57

Super koristan osvrt. :)

Ima i Honor opciju backupa, mislim da funkcionira slicno kao kod xiaomija. 

Ja sam bila lijena obaviti bilo kakav backup svakih par mjeseci, pa se nakon godinu dve skupilo toga jedno 30 + gb, uz periodicna prebacivanja fotki 🙄 

Ugl, ukljucivanje backupa na google racun je otkrilo i sve whatsapp foldere i fotke skrivene tko zna gdje. 

 

Kad smo vezani na Honor 8 - plan je dati ga mami. Koliko pametno mi je vratiti ga na tvornicke postavke tako starog? Ili da samo deinstaliram app koje ne treba i pocistim normalno mobitel kao i do sada? Da joj moja hrpa app ne zdere bateriju i ne buni je. 

ATJLučko uto 14.3.2023 21:41
dax-lax kaže...

Hisuite za huawei, smartswitch za samsung i itunes za apple su pc klijenti koji nude mogućnost kompletnog, djelomičnog i kriptiranog backup-a. 

Pošto koristim samsung, kad odlučim backupat samo slike, smart switch pospremi sve što postoji u media formatima i razdjeli ih po folderima ovisno iz kojeg app-a su izašli. Za sad najbolji način tko treba samo određen format pospremiti.

Za ostalo imam google one pa biram što dižem, uključujući postavke aplikacija i telefona.

 

Zaboravio napomenuti da xiaomi/remi/poco imaju mogućnost da se napravi priprema za backup na samo telefonu, pa se navedeni file poslje samo prenese na pc/nas ili di se već odlučite

Jedna mala digresija, iTunesi više ne postoje. 
Sada se tu radi o  music, koji je direktan nasljednik iTnesa, makar ne vidim poveznicu niti smisla muzike i slika/fotografija kolega?! 

dax-lax uto 14.3.2023 21:53
Muscaria kaže...

Super koristan osvrt. :)

Ima i Honor opciju backupa, mislim da funkcionira slicno kao kod xiaomija. 

Ja sam bila lijena obaviti bilo kakav backup svakih par mjeseci, pa se nakon godinu dve skupilo toga jedno 30 + gb, uz periodicna prebacivanja fotki 🙄 

Ugl, ukljucivanje backupa na google racun je otkrilo i sve whatsapp foldere i fotke skrivene tko zna gdje. 

 

Kad smo vezani na Honor 8 - plan je dati ga mami. Koliko pametno mi je vratiti ga na tvornicke postavke tako starog? Ili da samo deinstaliram app koje ne treba i pocistim normalno mobitel kao i do sada? Da joj moja hrpa app ne zdere bateriju i ne buni je. 

Honor je preuzeo aplikaciju od Huaweia pa se umjesto phone clone(huawei) sada zove device clone(honor). 

Kad sve prebaciš, savjet je da prvo odeš u postavke, pa račune i odjaviš ga s google računa, odnosno, obrišeš račun. 

Nakon toga je savjet da ga formatiraš na tvorničke jer će friško ipak bolje raditi. Naravno, mami napravi drugi google račun da ne bude nepotrebnog čuđenja kad se mamini kontakti počnu spajat s tvojima, a onda ih ni bog neće rastaviti. 

ATJLučko kaže...
dax-lax kaže...

Hisuite za huawei, smartswitch za samsung i itunes za apple su pc klijenti koji nude mogućnost kompletnog, djelomičnog i kriptiranog backup-a. 

Pošto koristim samsung, kad odlučim backupat samo slike, smart switch pospremi sve što postoji u media formatima i razdjeli ih po folderima ovisno iz kojeg app-a su izašli. Za sad najbolji način tko treba samo određen format pospremiti.

Za ostalo imam google one pa biram što dižem, uključujući postavke aplikacija i telefona.

 

Zaboravio napomenuti da xiaomi/remi/poco imaju mogućnost da se napravi priprema za backup na samo telefonu, pa se navedeni file poslje samo prenese na pc/nas ili di se već odlučite

Jedna mala digresija, iTunesi više ne postoje. 
Sada se tu radi o  music, koji je direktan nasljednik iTnesa, makar ne vidim poveznicu niti smisla muzike i slika/fotografija kolega?! 

  Itunes aplikacija još uvijek postoji te sadrži iste funkcije kao i prije. Iphone/ipad backup/restore/data sync/sw update i sve kaj uz to ide. Znam, još uvijek ga često koristim na poslu.