Zeppelin Graf uto 6.12.2022 19:28
itomic009 kaže...
Dermentor kaže...

Ja jučer  uzeo  Samsung S22 ultra 12/256 za ukupno 4200kn na produženje pretplate u TComu. Brutalna cijena za najbolji mob trenutno na tržištu. 

 Šta ti to znači da si dao "ukupno" 4200kn za taj mobitel? Koliko si dao sada i koliko si obvezan dati u naredna 24 mjeseca?

 Nemam tarifu, koliko bi me npr koštala najjeftinija tarifa sa samsung s22 ili s21 fe mjesečno? Tnx

myself uto 6.12.2022 21:42

Iznenadila me malo gornja anketa vezana za 12T Pro, Pixel 7 Pro i OP 10 Pro. Uz vec navedene nedostatke da je cak 10 glasova na strani Pixela, a najskuplji je medju navedenim.

Svi se napalili na kameru ili ima jos nesto sto bi izdvojili kao veliku prednost Pixela nad 12T Pro i OP 10 Pro?

thebatman sri 7.12.2022 08:08
myself kaže...

Iznenadila me malo gornja anketa vezana za 12T Pro, Pixel 7 Pro i OP 10 Pro. Uz vec navedene nedostatke da je cak 10 glasova na strani Pixela, a najskuplji je medju navedenim.

Svi se napalili na kameru ili ima jos nesto sto bi izdvojili kao veliku prednost Pixela nad 12T Pro i OP 10 Pro?

 A iskreno nije kamera mala stvar. S pixelom imas pouzdanu kameru u svakom trenutku. Takodjer, po meni, goli android je najbolji android. Nisu ga za vraga mnogi svrstali kao telefon godine.

Evo ti jos par stvari u cemu je pixel bolji osim kamere i sw:

 

- Dosta svjetliji ekran 1500niti vs 900

- GG victus vs GG5

- Type C 3.2 vs 2.0

- bezicno i verzibilno punjenje

 Ali najvise aduta dobiva u kameri:

- prvo google ima ponjabolje algoritme kamere

- xiaomi nema zoom kameru, pixel ima mozda i najbolju na ijdenom telefonu

- xiaomi ima uw kameru bez af sa sitnim senzorom, dok pixel ima af i skoro duplo veci senzor.

 

I jos jedna stavka, pixela je kad dopizdi puno lakse prodat i gube manje cijenu nego xiaomi telefoni.

 

 

 

Memphis kaže...
velika vjerojatnost je da ti neće ni volte radit kod OP i Pixela kao ako ti je to bitno.

 oneplus 8 pro 5g radi nakon androida 13

ocean77 sri 7.12.2022 08:32
myself kaže...

Iznenadila me malo gornja anketa vezana za 12T Pro, Pixel 7 Pro i OP 10 Pro. Uz vec navedene nedostatke da je cak 10 glasova na strani Pixela, a najskuplji je medju navedenim.

Svi se napalili na kameru ili ima jos nesto sto bi izdvojili kao veliku prednost Pixela nad 12T Pro i OP 10 Pro?

 

Meni bi kod Pixela upravo kamera bila prvi razlog da ne idem na taj mobitel.

Kamera prema svemu sto sam do sada vidio pada na najbanalnijim stvarima poput portrait mode (losa izolacija subjekta), neprirodan blur također u portrait mode, preizostrene fotke, fotke koje su lijepe za instagram ali dalje od stvarnosti.

Kolega Batman spominje laksu daljnju preprodaju kada dopizdi a moje iskustvo je da sam najteze prodao upravo Pixel...sada je situacija mozea malo povoljnija ali i dalje mislim da se ne prodaju nesto sjajno, masa ih kampira na njuskalu cak i sa korektnim cijenama.

Meni kao nekome tko voli kamere na mobitelima, Pixel nije interesantan...Gcam da, ali ne na Pixelu...na Xiaomiu ces cesto dobiti bolji hardware koji se lako upari sa Gcam i mozes dobiti bolju kameru nego na bilo kojem Pixelu.

 

 

 

R36 sri 7.12.2022 08:40
myself kaže...

Iznenadila me malo gornja anketa vezana za 12T Pro, Pixel 7 Pro i OP 10 Pro. Uz vec navedene nedostatke da je cak 10 glasova na strani Pixela, a najskuplji je medju navedenim.

Svi se napalili na kameru ili ima jos nesto sto bi izdvojili kao veliku prednost Pixela nad 12T Pro i OP 10 Pro?

 Odi u T-Com i uzmi si S22U za 3600kn...na pretplatu.

 

Bolje kombinacije od te na tržištu nema. Kakav Pixel, kakav OP...

Memphis sri 7.12.2022 12:35

 

 

 

Memphis kaže...
velika vjerojatnost je da ti neće ni volte radit kod OP i Pixela kao ako ti je to bitno.

 oneplus 8 pro 5g radi nakon androida 13

 Pa radi na njemu ali nije sigurno da će radit na svakom jer kod kineskih telefona je to već upitno za volte treba proizvođač otključat za tvoju regiju a OP ima zabranu prodaje u njemačkoj pa pitanje je kak se to sada vodi. A čak i da ima postoji mogućnost da neće radit. Ista stvar kod Xiaomija, Realme-a i drugih kineza.

Cryogenic sri 7.12.2022 14:31
R36 kaže...
myself kaže...

Iznenadila me malo gornja anketa vezana za 12T Pro, Pixel 7 Pro i OP 10 Pro. Uz vec navedene nedostatke da je cak 10 glasova na strani Pixela, a najskuplji je medju navedenim.

Svi se napalili na kameru ili ima jos nesto sto bi izdvojili kao veliku prednost Pixela nad 12T Pro i OP 10 Pro?

 Odi u T-Com i uzmi si S22U za 3600kn...na pretplatu.

 

Bolje kombinacije od te na tržištu nema. Kakav Pixel, kakav OP...

 Za 3600kn  moraš imat unlimited tarifu koja košta 230 kn mjesečno. Ko ima tu tarifu njega ispada mob 150 kn više mjesečno na 2 godine, nije loše, al ko nema tu tarifu e onda je skuplje. 100 kn više za tarifu i 150 kn mob ispadne 6000 kn na dvije godine. Zajebano. Naplate oni sve.

tomislav10 sri 7.12.2022 14:50
R36 kaže...
myself kaže...

Iznenadila me malo gornja anketa vezana za 12T Pro, Pixel 7 Pro i OP 10 Pro. Uz vec navedene nedostatke da je cak 10 glasova na strani Pixela, a najskuplji je medju navedenim.

Svi se napalili na kameru ili ima jos nesto sto bi izdvojili kao veliku prednost Pixela nad 12T Pro i OP 10 Pro?

 Odi u T-Com i uzmi si S22U za 3600kn...na pretplatu.

 

Bolje kombinacije od te na tržištu nema. Kakav Pixel, kakav OP...

 Hm... nema ih više ...

Zaporožac sri 7.12.2022 14:55
Cryogenic kaže...

 Za 3600kn  moraš imat unlimited tarifu koja košta 230 kn mjesečno. Ko ima tu tarifu njega ispada mob 150 kn više mjesečno na 2 godine, nije loše, al ko nema tu tarifu e onda je skuplje. 100 kn više za tarifu i 150 kn mob ispadne 6000 kn na dvije godine. Zajebano. Naplate oni sve.

 T com rasprodaje zalihe Samsunga.. jer stiže S23

Od najskupljih je ostao samo još S22, a S22+ i Ultra više ni ne postoje u ponudi.

 

Jedino Flip i Fold, tko voli... preklopne.

Cryogenic sri 7.12.2022 15:00
Zaporožac kaže...
Cryogenic kaže...

 Za 3600kn  moraš imat unlimited tarifu koja košta 230 kn mjesečno. Ko ima tu tarifu njega ispada mob 150 kn više mjesečno na 2 godine, nije loše, al ko nema tu tarifu e onda je skuplje. 100 kn više za tarifu i 150 kn mob ispadne 6000 kn na dvije godine. Zajebano. Naplate oni sve.

 T com rasprodaje zalihe Samsunga.. jer stiže S23

Od najskupljih je ostao samo još S22, a S22+ i Ultra više ni ne postoje u ponudi.

 

Jedino Flip i Fold, tko voli... preklopne.

 S22 Ultra postoji ali preko telefona, preko web shopa zasada ne, preko telefona je 4200, jebiga ja uzeo Samsung a52s 5g koje sam prodao i sad sam lock'an dvije godine, nemogu nist uzet,  ionak imam unlimited tarifu i s22 ultra za 3600 bi bilo extra.

It'sMe932 sri 7.12.2022 19:45
omomomomoomm kaže...

Moze preporuka nekog telefona za 2000-2500kn. 

Telefon je za nezahtjevnog korisnika od 55 godina. Godinama vec koristi redmi note 6 pro... 

Koristenje standardno portali,youtube,par igrica znaci nista zahtjevno .. 

 Kao što je već pisano puno puta, Galaxy A52s.

vepar sri 7.12.2022 20:56
omomomomoomm kaže...

Moze preporuka nekog telefona za 2000-2500kn. 

Telefon je za nezahtjevnog korisnika od 55 godina. Godinama vec koristi redmi note 6 pro... 

Koristenje standardno portali,youtube,par igrica znaci nista zahtjevno .. 

Ja bi preporučio Motorolu Edge 30 Neo. Na Ekupi s 10% popusta je oko 2200kn + poklon. Kompaktan mobitel težak samo 155g. Ima odličnu bateriju, 68W punjač i wireless punjenje, OLED ekran, stereo zvučnici i solidna glavna kamera s OIS-om. Softver je vrlo jednostavan bez bloatwarea i što je najvažnije stabilan.

 

Trenutno je za mene ovo best buy u srednjoj klasi.

 

https://www.ekupi.hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Motorola-Edge-30-Neo-8GB-128GB-Black-Onyx%2C-mobitel-%2B-Lenovo-Smart-Clock-2/p/EK000473072?

MUĆAK sri 7.12.2022 21:18
vepar kaže...
omomomomoomm kaže...

Moze preporuka nekog telefona za 2000-2500kn. 

Telefon je za nezahtjevnog korisnika od 55 godina. Godinama vec koristi redmi note 6 pro... 

Koristenje standardno portali,youtube,par igrica znaci nista zahtjevno .. 

Ja bi preporučio Motorolu Edge 30 Neo. Na Ekupi s 10% popusta je oko 2200kn + poklon. Kompaktan mobitel težak samo 155g. Ima odličnu bateriju, 68W punjač i wireless punjenje, OLED ekran, stereo zvučnici i solidna glavna kamera s OIS-om. Softver je vrlo jednostavan bez bloatwarea i što je najvažnije stabilan.

 

Trenutno je za mene ovo best buy u srednjoj klasi.

 

https://www.ekupi.hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Motorola-Edge-30-Neo-8GB-128GB-Black-Onyx%2C-mobitel-%2B-Lenovo-Smart-Clock-2/p/EK000473072?

 

 

Koliko velikih nadogradnji ide kod Motorole i kakvi su u kvartalnim zakrpama .Ovo je intetesantan mob za taj novac .

vepar sri 7.12.2022 21:23
MUĆAK kaže...
vepar kaže...
omomomomoomm kaže...

Moze preporuka nekog telefona za 2000-2500kn. 

Telefon je za nezahtjevnog korisnika od 55 godina. Godinama vec koristi redmi note 6 pro... 

Koristenje standardno portali,youtube,par igrica znaci nista zahtjevno .. 

Ja bi preporučio Motorolu Edge 30 Neo. Na Ekupi s 10% popusta je oko 2200kn + poklon. Kompaktan mobitel težak samo 155g. Ima odličnu bateriju, 68W punjač i wireless punjenje, OLED ekran, stereo zvučnici i solidna glavna kamera s OIS-om. Softver je vrlo jednostavan bez bloatwarea i što je najvažnije stabilan.

 

Trenutno je za mene ovo best buy u srednjoj klasi.

 

https://www.ekupi.hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Motorola-Edge-30-Neo-8GB-128GB-Black-Onyx%2C-mobitel-%2B-Lenovo-Smart-Clock-2/p/EK000473072?

 

 

Koliko velikih nadogradnji ide kod Motorole i kakvi su u kvartalnim zakrpama .Ovo je intetesantan mob za taj novac .

 Android 14 je potvrđen i tri godine sigurnosnih zakrpa....

Cryogenic čet 8.12.2022 10:16
Zeppelin Graf kaže...

Jel postoji neka stranica/shop kod nas ili vani gdje je najbolje i najpovoljnije kupovati mob ili svi gledate nabava.net i sl.?

 Nabava.net i njuškalo, nadju se novi zapakirani mobiteli po stvarno dobrim cijenama.

ocean77 čet 8.12.2022 14:56
Cryogenic kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Jel postoji neka stranica/shop kod nas ili vani gdje je najbolje i najpovoljnije kupovati mob ili svi gledate nabava.net i sl.?

 Nabava.net i njuškalo, nadju se novi zapakirani mobiteli po stvarno dobrim cijenama.

 

 

Ja sam uzeo Mi11 Ultra na Trading Shenzhen nedavno, narucio u petak, stigla u iduci petak za tocno 7 dana.

Neka carine, nista...koliko sam platio njima to je bila konacna cijena.

ocean77 čet 8.12.2022 16:06
Zeppelin Graf kaže...

Ma još vozim Pixel 4a koji bi sad zamijenio nečim modernijim ali za neke razumne novce ne nalazim mob s takvom kamerom(koja mi je bitna)i OLED, dok mi cpu i igre uopće nisu bitne. 

 

 

Pixel 6a?

Moderniji mobitel, kamera i senzor jednako mali i zastarjeli ali ako su tebi dobri na 4a bit ce ti i ovdje...sve ostalo je bolje.

Zeppelin Graf čet 8.12.2022 17:25
ocean77 kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Ma još vozim Pixel 4a koji bi sad zamijenio nečim modernijim ali za neke razumne novce ne nalazim mob s takvom kamerom(koja mi je bitna)i OLED, dok mi cpu i igre uopće nisu bitne. 

 

 

Pixel 6a?

Moderniji mobitel, kamera i senzor jednako mali i zastarjeli ali ako su tebi dobri na 4a bit ce ti i ovdje...sve ostalo je bolje.

 Razmišljao sam o tome, ali 60hz mi je malo prastaro, a i možda bi pričekao 7a. Sviđa mi je i Iphone 13 mini ali previše cijene te Apple gluposti...