vepar čet 6.10.2022 21:35
toxic kaže...

Trebam mobitel za klinca ne preskup do cca 1500kn max.

bitno je da ne steka kod igranja robloxa i slicnih stvari a da uredno moze na youtube itd...

 

za sada sam nasao redmi 11

Ako misliš na Redmi Note 11 koji ima SD680, štekat će Roblox sigurno. Zašteka i ne Helio G95/G96, koji su puno jači. Ako u obzir dolazi oglasnik, ja bi ti preporučio Poco X3 Pro koji ima SD860, daleko moćniji čip za igranje. Može se pronaći za 1200-1300kn s garancijom...Ili Poco F3 s još jačim SD870.

Arnold Šrafncinger čet 6.10.2022 21:38

Nemoj Poco molim te. Ja ga imam, taj se mobitel toliko grije da to nije normalno, cak i mimo gaminga, a ovaj koliko vidim hoce klincima za igrice uzet. 

 

Nisam mobile gamer, ali jednom sam iz zezancije instalirao Apex tokom jedne duge smjene na poslu, mobitel je postao doslovce vreo na dodir iza. 

 

Da ne spominjem tonu drugih mana koje sam uocio u godinu dana od kako ga imam preko pretplate. Mrzim ga i zgadio mi je Xiaomi iako sam prije njega imao par njihovih modela, ovaj je toliko problematican u svakodnevnom radu da mi je fakat ogadio sve. 

vepar čet 6.10.2022 21:48
Arnold Šrafncinger kaže...

Nemoj Poco molim te. Ja ga imam, taj se mobitel toliko grije da to nije normalno, cak i mimo gaminga, a ovaj koliko vidim hoce klincima za igrice uzet. 

 

Nisam mobile gamer, ali jednom sam iz zezancije instalirao Apex tokom jedne duge smjene na poslu, mobitel je postao doslovce vreo na dodir iza. 

 

Da ne spominjem tonu drugih mana koje sam uocio u godinu dana od kako ga imam preko pretplate. Mrzim ga i zgadio mi je Xiaomi iako sam prije njega imao par njihovih modela, ovaj je toliko problematican u svakodnevnom radu da mi je fakat ogadio sve. 

Jasno mi je sve, ali čovjek traži za klinca mob za gaming i You Tube. Bitan je procesor i GPU, i svaki će se zagrijati kod dužeg igranja. Moj mob sa SD888 doslovno peče prste nakon pola sata igranja...

 

Može i Galaxy A52s s garancijom za te novce, ali za igranje je bolji SD870 ili SD860.

ocean77 sub 8.10.2022 18:43
csheen kaže...

Pozdrav svima,
po vašem mišljenju koji je najbolji telefon za kupiti do 400 eura, korišten ili nov, svejedno je.
Kontao sam uzeti s20+.
Inače sam fan Huaweia ali mi se ne da peglat sa GMS

 

 

S21 FE.

djhuby sub 8.10.2022 19:16
csheen kaže...

Pozdrav svima,
po vašem mišljenju koji je najbolji telefon za kupiti do 400 eura, korišten ili nov, svejedno je.
Kontao sam uzeti s20+.
Inače sam fan Huaweia ali mi se ne da peglat sa GMS

 Google Pixel 6

thebatman ned 9.10.2022 11:00
csheen kaže...

Pozdrav svima,
po vašem mišljenju koji je najbolji telefon za kupiti do 400 eura, korišten ili nov, svejedno je.
Kontao sam uzeti s20+.
Inače sam fan Huaweia ali mi se ne da peglat sa GMS

 Slicna dilema i u mene, mada mi je p30 odlican, prodao sam ga za fin novac i sad se mislim p6 ili s21fe. 

 

Malo sam se igrao s kamerama i moj osobni dojam je da je s21fe kompletniji telefon. Tako da cu vjerojatno njega. 

 

 

csheen ned 9.10.2022 12:49
thebatman kaže...
csheen kaže...

Pozdrav svima,
po vašem mišljenju koji je najbolji telefon za kupiti do 400 eura, korišten ili nov, svejedno je.
Kontao sam uzeti s20+.
Inače sam fan Huaweia ali mi se ne da peglat sa GMS

 Slicna dilema i u mene, mada mi je p30 odlican, prodao sam ga za fin novac i sad se mislim p6 ili s21fe. 

 

Malo sam se igrao s kamerama i moj osobni dojam je da je s21fe kompletniji telefon. Tako da cu vjerojatno njega. 

 

 

 I kod mene je P30 već 3 godine intenzivnog korištenja, bez ijedne jedine mane i greške. Predobar mobitel tako da će mi biti teško naći sada nešto isto.

Uzeo bih samsung ali sam čitao da im baterija i nije tako dobra te da se brzo ugriju.

thebatman ned 9.10.2022 12:52
csheen kaže...
thebatman kaže...
csheen kaže...

Pozdrav svima,
po vašem mišljenju koji je najbolji telefon za kupiti do 400 eura, korišten ili nov, svejedno je.
Kontao sam uzeti s20+.
Inače sam fan Huaweia ali mi se ne da peglat sa GMS

 Slicna dilema i u mene, mada mi je p30 odlican, prodao sam ga za fin novac i sad se mislim p6 ili s21fe. 

 

Malo sam se igrao s kamerama i moj osobni dojam je da je s21fe kompletniji telefon. Tako da cu vjerojatno njega. 

 

 

 I kod mene je P30 već 3 godine intenzivnog korištenja, bez ijedne jedine mane i greške. Predobar mobitel tako da će mi biti teško naći sada nešto isto.

Uzeo bih samsung ali sam čitao da im baterija i nije tako dobra te da se brzo ugriju.

 Meni s21fe imaju kolega, frend i cura.

Prezadovoljni su, baterija traje cjeli dan, cca 6-7h SOT, a pregrijavanja nema.

Kolega s foruma 2happy2beu je nekidan svratio do mene s pixel 6, pa smo malo probali kamere i opcenito mob.

Generalno samsung daje bolje fotke, preciznije portret odradi i ekran je bolji.

vepar ned 9.10.2022 14:14

Može baterija na S21FE trajati ako su u pitanju razgovori, Viber, Facebook i tako lakše korištenje...

Ali recimo 5g, streamovi Netflix/HBO, gaming (PUBG, Genshin Impact, Asphalt), GPS, BT povezan sa satom, AOD, 3-4h sot max 😁

Sve ovisi o načinu korištenja. Imao sam ga pa znam...

mzopg ned 9.10.2022 15:46
zuper kaže...
macgyver 53 kaže...

Oneplus 10 Pro ili Xiaomi 12 T Pro za iste novce?

10 Pro je ipak flagship level i sa nešto više featurea.

Po čemu?

 

Ovo je moje mišljenje.

 

Oneplus 10 Pro

- baterija traje nešto dulje

- 50W wireless punjenje (12T Pro nema ovu opciju)

- USB type-c 3.1 vs 2.0 kod 12T Pro

- Kamere: ima telefoto kameru 3.3x (12T Pro nema telefoto kameru) i bolju ultrawide kameru (po danu osjetno bolja nego kod Mi 12T Pro, ali lošija nego na Oneplus 9 Pro, ostale su identične kao na OP 9 Pro) 

- Curved display

 

Xiaomi 12T Pro

- bolji display (ima jedan od trenutno najboljih displaya)

- bolji i noviji SoC

- bolje optimizirani zvučnici

- malo brže punjenje

- Infra Red

- Kamere: jako dobra glavna kamera (bolja nego kod OnePlus 10 Pro), ultrawide daje bolje rezultate od očekivanog (po noći često bolja nego na Oneplus 10 Pro), nema telefoto (2x se može dobiti sa glavne kamere)

- noviji uređaj

- Flat display

vepar ned 9.10.2022 16:23

Nisi spomenuo da OP10 Pro ima IP68, wireless punjenje 50w, zaslon je LTPO i dostupna je verzija s 512 GB memorije....
Ups, izgleda da je IP68 samo za US tržište. Ne vidim zašto je bitno da je 12T Pro noviji. Izašli su u istoj godini, oba na Androidu 12. Za OP je poznato da će dobiti A15 i 4god. security patch, za Xiaomi mi nije poznato...

mzopg ned 9.10.2022 17:03
vepar kaže...
Nisi spomenuo da OP10 Pro ima IP68, wireless punjenje 50w, zaslon je LTPO i dostupna je verzija s 512 GB memorije....

IP 68 nisam spomenuo jer koliko sam pročitao njega ima samo ako se kupuje preko US T-mobile. Naravno za pretpostaviti je da i modeli za druga tržišta imaju isti nivo zaštite, ali on nije certificiran i znači da jamstvo ne pokriva ukoliko se nešto desi u okviru IP68 zaštite.

 

Zaslon je lošiji nego na 12T Pro, nema veze što je LTPO kad ne radi kako treba i OP 10 Pro tu ima ozbiljnih problema.

https://www.gsmarena.com/oneplus_10_pro_review-review-2401p3.php

https://www.gsmarena.com/xiaomi_12t_pro-review-2484p3.php

 

Za wireless punjenje si u pravu, 12T Pro nema tu opciju, teško razumljivo i minus za Xiaomi.

 

Ovo za storage i 512GB nisam spomenuo jer mi ne djeluje kao nešto previše bitno, nastojao sam istaknuti samo bitnije stvari. Teško mi je zamisliti da nekome treba pola terabajta prostora na mobitelu, ne kažem da nema i takvih korisnika, ali po meni su još uvijek rijetki. Na 128GB imam trenutno oko 40GB slobodnog prostora, a nije da pazim, imam gotovo 100 instaliranih aplikacija. 

 

EDIT: noviji ne zbog Androida već prvenstveno zbog cijene uređaja, uspoređujemo uređaj koji je izašao prije 9 mjeseci i uređaj koji je tek izašao i normalno da je novijem cijena trenutno najveća, a kroz 9 mjeseci će osjetno pasti. Pa s toga se onda može gledati uređaj koji je izašao u vrijeme OP 10 Pro. Uz to OP 9 Pro i OP 10 Pro su jako slični uređaji, razlike su stvarno minimalne, negdje su čak i korak unazad.

 

Vezano za nadogradnje, OP ima ozbiljnih problema u zadnje vrijeme sa svojim OxygenOSom, već sam to čuo od strane puno korisnika, a i može se pročitati na puno mjesta. Nadogradnje isto više ne idu brzo i ažurno kao nekada.

https://community.oneplus.com/thread?id=1546682

vepar ned 9.10.2022 17:13

Isto kao što je meni recimo nebitno USB 3.1 ili 2.0. Nekima treba 512GB, iako ne znam zašto.
LTPO je odlika koju imaju flagship telefoni, kao i wireless punjenje. Ne bi se ugrađivalo da nije bitno.
Poanta je da je OP10 Pro po meni kompletniji.
I dosta povoljan, 4600kn na Entrust shopu s 2god. garancije...

 

Što se tiče softvera, slažem se da OP nije kao prije, ali i MIUI ima hrpu problema, to je opće poznato...


mzopg ned 9.10.2022 17:20
vepar kaže...
Isto kao što je meni recimo nebitno USB 3.1 ili 2.0. Nekima treba 512GB, iako ne znam zašto.
LTPO je odlika koju imaju flagship telefoni, kao i wireless punjenje. Ne bi se ugrađivalo da nije bitno.
Poanta je da je OP10 Pro po meni kompletniji.
I dosta povoljan, 4900kn na Entrust shopu s 2god. garancije...

https://a.aliexpress.com/_mssiG0M

Znači radije bi uzeo uređaj koji ima LTPO i koji ne radi kako treba, pogledaj razne recenzije i to radi jako loše, nego uređaj koji ima dinamički refresh rate od 30 do 120Hz i radi tip-top? Maknimo LTPO sa strane, display na 12T Pro općenito gledajući njegovu kvalitetu je daleko bolji od ovog na OP10Pro.

 

Za wireless punjenje se slažem, tu ne vidim opravdanje zašto ga 12T Pro nema.

 

OP10 može biti kompletniji, ako ćemo nabrajati sve karakteristike i sitnice koje ima, ali ja pišem općenito koji je uređaj po meni bolji i zašto. Ne po tome je li definiran kao "flagship" ili nešto deseto. Koja je korist ako je uređaj napucan sa svim i svačim ako je to sve skupa samo prosječno? Je li bolje imati jednu odličnu kameru ili 5 prosječnih? Je li bolje imati top display sa razumnim karakteristikama ili prosječni koji ima refresh rate 2000Hz?

 

Cijene nisam gledao po trgovinama jer je kolega napisao da je njemu ista cijena za jedan i drugi uređaj.

zuper ned 9.10.2022 18:10

Izvukao si jednu sliku noćne fotke UW kamere od 12T Pro sa YT i odmah kako je ta kamera bolja ne samo od OnePlus, nego i iPhone i Samsung. Ili reći za ekran na 10 Pro prosječan...
Znamo da uvelike simpatiziraš Xiaomi, i ja isto do određene granice, ali generalno je 10 Pro kompletniji uređaj.
Mislim neće pogriješiti ako uzme i Xiaomi...
Osim toga mislim da je blizu te cijene Motorola 30 Ultra, a i Pixel 6 Pro je sad dosta jeftiniji

thebatman ned 9.10.2022 18:20

Ja zdravog razuma vise nikome ne mogu preporucit xiaomi flagshipove.

 

 

1) miui bugano iskustvo

2) jebada sa proximitijem

3) nemaju pravu zum kameru

4) uw kamera snima samo 1080p u 30 fps ALO NA PRAGU SMO 2023

5) vrijednost im pada dosta brze nego ijednom drugom proizvodjacu 

 

 

Xiaomi do 2k kn, preko toga nikako.

 

 

vepar ned 9.10.2022 19:03
mzopg kaže...
vepar kaže...
Isto kao što je meni recimo nebitno USB 3.1 ili 2.0. Nekima treba 512GB, iako ne znam zašto.
LTPO je odlika koju imaju flagship telefoni, kao i wireless punjenje. Ne bi se ugrađivalo da nije bitno.
Poanta je da je OP10 Pro po meni kompletniji.
I dosta povoljan, 4900kn na Entrust shopu s 2god. garancije...

https://a.aliexpress.com/_mssiG0M

Znači radije bi uzeo uređaj koji ima LTPO i koji ne radi kako treba, pogledaj razne recenzije i to radi jako loše, nego uređaj koji ima dinamički refresh rate od 30 do 120Hz i radi tip-top? Maknimo LTPO sa strane, display na 12T Pro općenito gledajući njegovu kvalitetu je daleko bolji od ovog na OP10Pro.

 

Za wireless punjenje se slažem, tu ne vidim opravdanje zašto ga 12T Pro nema.

 

OP10 može biti kompletniji, ako ćemo nabrajati sve karakteristike i sitnice koje ima, ali ja pišem općenito koji je uređaj po meni bolji i zašto. Ne po tome je li definiran kao "flagship" ili nešto deseto. Koja je korist ako je uređaj napucan sa svim i svačim ako je to sve skupa samo prosječno? Je li bolje imati jednu odličnu kameru ili 5 prosječnih? Je li bolje imati top display sa razumnim karakteristikama ili prosječni koji ima refresh rate 2000Hz?

 

Cijene nisam gledao po trgovinama jer je kolega napisao da je njemu ista cijena za jedan i drugi uređaj.

 Po čemu si zaključio da bi ja radije uzeo mob s LTPO zaslonom?  Ja samo navodim da je to standard u flagship klasi, složio se ja s time ili ne. Da je obratno, vjerojatno bi ti to spomenuo. OP10 Pro nema loš zaslon definitivno. Možda nije tako dobar kao na 12T Pro, ali nije loš. Ono što je nepobitno je da OP10 Pro ima telefoto kameru i wireless punjenje i itekako sposobnu glavnu kameru (IMX789 custom Sony senzor).

 

MIUI vs Oxygen OS, ja bi uvijek izabrao Oxygen, posebno nakon dobrih prvih dojmova za Oxygen 13....

Cryogenic ned 9.10.2022 19:09

Ja uzeo za 9 kn jednokratno i 35 kn mjesečno na dvije godine  savršenu tarifu u A1 i Honor Magic 4 lite, 6.81", 6 gb rama, 128 gb prostora, mob je fantastican, veliki ekran, 120 hz,  tanki bezeli, 5G, nigdje još nije zaštekao, igre nisam testirao jer ih neigram, ali sve ostalo žvače ko velki. Ako neko trazi mob do 1500 kn ovo je odličan izbor.

zuper ned 9.10.2022 19:41
thebatman kaže...

Ja zdravog razuma vise nikome ne mogu preporucit xiaomi flagshipove.

 

 

1) miui bugano iskustvo

2) jebada sa proximitijem

3) nemaju pravu zum kameru

4) uw kamera snima samo 1080p u 30 fps ALO NA PRAGU SMO 2023

5) vrijednost im pada dosta brze nego ijednom drugom proizvodjacu 

 

 

Xiaomi do 2k kn, preko toga nikako.

 

 

 Xiaomi flagshipe se jedino isplati kupovati izvana iz trgovina poput Tradingshenzen, Giztop itd... Eventualno dobre akcije od operatera.

Ne bih se složio da za kupnju Xiaomi ispod 2000. Recimo jedan Mi 11 Ultra se mogao kupiti za 600-tinjak eura i to je stvarno proper flagship

mzopg ned 9.10.2022 20:46
zuper kaže...
Izvukao si jednu sliku noćne fotke UW kamere od 12T Pro sa YT i odmah kako je ta kamera bolja ne samo od OnePlus, nego i iPhone i Samsung. Ili reći za ekran na 10 Pro prosječan...
Znamo da uvelike simpatiziraš Xiaomi, i ja isto do određene granice, ali generalno je 10 Pro kompletniji uređaj.
Mislim neće pogriješiti ako uzme i Xiaomi...
Osim toga mislim da je blizu te cijene Motorola 30 Ultra, a i Pixel 6 Pro je sad dosta jeftiniji

Nisam imao vremena ni potrebe stavljati desetke usporednih fotografija, ali slobodno prođi recenzije pa sam prosudi. Nisam napisao da je bolja, već da s obzirom na lošiji senzor daje solidne rezultate koji su nekad bolji nego na tim daleko skupljim uređajima, što je meni ugodno iznenađenje. Isto su komentirali i u recenzijama, svi su očekivali daleko lošije fotke.

 

Ekran na OP10 Pro je prosječan u flagship kategoriji, ne u usporedbi sa svim ostalim uređajima, normalno da je avion prema ekranu na nekakvom low-budget uređaju, ali u usporedbi sa iPhone 14 Pro Max, S22 Ultra i sličnim uređajima je samo prosječan.

 

The refresh rate changing based on video also had another downside. Apps like Twitter and Instagram often have video elements as you scroll through them, and the OnePlus 10 Pro display would constantly flutter back and forth between 120Hz and 60Hz while scrolling, which makes the scrolling extremely janky.

 

When it comes to gaming, 60Hz is about as high as the display will go in most titles. OnePlus continues to implement draconian frame rate limits on games outside of select few titles that it deems worthy of 90Hz. There is not even an option for users who may want to sacrifice some battery life or deal with additional heat in exchange for a better gaming experience. You are sitting on all this processing power, and the best you can do most of the time is 60fps. It's just embarrassing at this point.

 

Overall, the OnePlus 10 Pro display is quite good and has the potential to be exceptional. However, OnePlus' desperation to take out every last bit of battery life out of the device has caused features like HDR, dynamic refresh rate, and high refresh rate gaming to be compromised, which is not what you expect from a flagship device.

 

 

Kompletniji... već sam napisao svoje mišljenje o tome. Sve se svodi na to što je kupcu najbitnije, bitna mu je baterija? Onda tu OP10Pro ima prednost, bitan mu je display Mi12TPro je u prednosti, bitna mu je glavna kamera opet Mi12TPro, komplet kamera OP10Pro, Wireless punjenje OP10Pro, SoC Mi12TPro... po meni OP10Pro ima previše nedostataka da bi se svrstao u top uređaje.

 

thebatman kaže...

Ja zdravog razuma vise nikome ne mogu preporucit xiaomi flagshipove.

 

 

1) miui bugano iskustvo

2) jebada sa proximitijem

3) nemaju pravu zum kameru

4) uw kamera snima samo 1080p u 30 fps ALO NA PRAGU SMO 2023

5) vrijednost im pada dosta brze nego ijednom drugom proizvodjacu 

 

 

Xiaomi do 2k kn, preko toga nikako.

 

 

1) sudiš po sebi

2) opet sudiš po sebi

3) koji to xiaomi flagship uređaji nemaju pravu zoom kameru?

4) ne znam o kojim ti modelima pišeš, njihov flagship može snimati sa sve tri kamere sve do 8k@24fps

5) ne bi se složio, ništa sporije ne pada vrijednost jednom samsungu

 

vepar kaže...
mzopg kaže...
vepar kaže...
Isto kao što je meni recimo nebitno USB 3.1 ili 2.0. Nekima treba 512GB, iako ne znam zašto.
LTPO je odlika koju imaju flagship telefoni, kao i wireless punjenje. Ne bi se ugrađivalo da nije bitno.
Poanta je da je OP10 Pro po meni kompletniji.
I dosta povoljan, 4900kn na Entrust shopu s 2god. garancije...

https://a.aliexpress.com/_mssiG0M

Znači radije bi uzeo uređaj koji ima LTPO i koji ne radi kako treba, pogledaj razne recenzije i to radi jako loše, nego uređaj koji ima dinamički refresh rate od 30 do 120Hz i radi tip-top? Maknimo LTPO sa strane, display na 12T Pro općenito gledajući njegovu kvalitetu je daleko bolji od ovog na OP10Pro.

 

Za wireless punjenje se slažem, tu ne vidim opravdanje zašto ga 12T Pro nema.

 

OP10 može biti kompletniji, ako ćemo nabrajati sve karakteristike i sitnice koje ima, ali ja pišem općenito koji je uređaj po meni bolji i zašto. Ne po tome je li definiran kao "flagship" ili nešto deseto. Koja je korist ako je uređaj napucan sa svim i svačim ako je to sve skupa samo prosječno? Je li bolje imati jednu odličnu kameru ili 5 prosječnih? Je li bolje imati top display sa razumnim karakteristikama ili prosječni koji ima refresh rate 2000Hz?

 

Cijene nisam gledao po trgovinama jer je kolega napisao da je njemu ista cijena za jedan i drugi uređaj.

 Po čemu si zaključio da bi ja radije uzeo mob s LTPO zaslonom?  Ja samo navodim da je to standard u flagship klasi, složio se ja s time ili ne. Da je obratno, vjerojatno bi ti to spomenuo. OP10 Pro nema loš zaslon definitivno. Možda nije tako dobar kao na 12T Pro, ali nije loš. Ono što je nepobitno je da OP10 Pro ima telefoto kameru i wireless punjenje i itekako sposobnu glavnu kameru (IMX789 custom Sony senzor).

 

MIUI vs Oxygen OS, ja bi uvijek izabrao Oxygen, posebno nakon dobrih prvih dojmova za Oxygen 13....

Po meni svaki proizvođač ima jedan flagship uređaj po generaciji, iPhone Pro Max, Samsung Ultra, Mi Ultra... to što se danas sve kiti sa tim atributom je druga stvar. Flagship je nešto što je top of the line, ne možeš imati 10 flagship uređaja.

Tebi je LTPO nekakav standard, ja tako mogu napisati da mi je Dolby Vision nešto što svaki flagship treba imati pa ga OP10 Pro nema...

 

Sve OP10 Pro kamere su solidne i dobre, ali niti jedna se ne izdvaja kao kamera koja se može uspoređivati sa top flagship modelima i njihovim kamerama, znači čisti prosjek. To ne znači da je loše, već samo da taj uređaj po ničemu nije top. Kao cjelina i s obzirom na cijenu ima dobar omjer uloženo/dobiveno.

 

OS je stvar ukusa i pojedinca, ja sam godinama na iOSu i MIUIu i meni to savršeno odgovara, a probao sam i hrpu drugih skinova i uixa i niti jedan me nije nešto posebno oduševio u usporedbi sa ova dva.

 

zuper kaže...
thebatman kaže...

Ja zdravog razuma vise nikome ne mogu preporucit xiaomi flagshipove.

 

 

1) miui bugano iskustvo

2) jebada sa proximitijem

3) nemaju pravu zum kameru

4) uw kamera snima samo 1080p u 30 fps ALO NA PRAGU SMO 2023

5) vrijednost im pada dosta brze nego ijednom drugom proizvodjacu 

 

 

Xiaomi do 2k kn, preko toga nikako.

 

 

 Xiaomi flagshipe se jedino isplati kupovati izvana iz trgovina poput Tradingshenzen, Giztop itd... Eventualno dobre akcije od operatera.

Ne bih se složio da za kupnju Xiaomi ispod 2000. Recimo jedan Mi 11 Ultra se mogao kupiti za 600-tinjak eura i to je stvarno proper flagship

Da, Mi 11 Ultra je pravi flagship (iako nema LTPO ), kao i sada Mi 12S Ultra. 600 eura za Mi Ultru je super cijena, u rangu OP 10Pro.

ocean77 ned 9.10.2022 22:47

Ja nisam kontra Xiaomia ali nemaju vise meni interesantnih modela.

Tele kamere ugraduju samo u preskupe modele a ove koji su donekle cijenom prihvatljivi imaju dobre samo glavne a ostale su im srednja žalost.

Zadnji meni zanimljiv model je bio Mi10 PRO.

thebatman ned 9.10.2022 23:25

@mzopg

 

12T PRO na uw kameri snima samo 1080p 30fps. 

Nema zoom kameru. Mpc 6499

 

Ako za te pare ne spada u klasu flagshipa, onda jos gore. 

Meni je to sramota. 

 

 

 

Nezz, meni je zadnji dobar xiaomi bio 9t pro. 

Nakon toga sve nizbrdo.

zoharbizo pon 10.10.2022 09:09
thebatman kaže...

@mzopg

 

12T PRO na uw kameri snima samo 1080p 30fps. 

Nema zoom kameru. Mpc 6499

 

Ako za te pare ne spada u klasu flagshipa, onda jos gore. 

Meni je to sramota. 

 

 

 

Nezz, meni je zadnji dobar xiaomi bio 9t pro. 

Nakon toga sve nizbrdo.

Uboa ga za 800kn nedavno, mint stanje, nema burn in, baterija kao nova, pakiranje i original punjač.

Odličan mobitel, po meni je mana jedino proximity pa uhom ugasiš nekada mikrofon, i eto što nema 90hz ekran.

Sve ostalo, ekstra i dalje.

Prečesto izlaze novi modeli općenito pa upgradeovi ni nemaju smisla, svako 2-3 godine nekako, ovo ostalo nikako...

S tim da su cijene smiješne s obzirom na količinu napretka...općenito u svih...