axos sri 19.1.2022 21:57

Što bi se danas smatralo solidnim upgradeom za m20 pro?

Bolja kamera/baterija 3,5mm port.

Gledam malo po ovim centrima, prošlo je više od dvije godine i ništa mi ne izgleda značajno bolje. Vidim uz to da nitko nema u ponudi od huaweija p ni m seriju. Pretpostavljam cijena pre visoka pa ne uvoze ili?

Chriss čet 20.1.2022 00:01
mariolla79 kaže...

Ima sto pametno od xiaomia? Stara je rekla da ide do 3000..znaci a52s,honor 50 ili nesto od xiao.ia? Znaci neki bestbuy do 3k..da kamera nije sit i da ima dobru bateriju..to su 2 vazna uvjeta

S20 FE Snapdragon.

djhuby čet 20.1.2022 09:48
tomislav10 kaže...

Jel netko probao uzeti samo mobitel u tomatu: A52s 5G? Reklamiraju ga uz pretplatu bez ugovorne obveze za 2300 odnosno 2200kn.

Mislim da ti je to iznos bez pdv-a. Jer i za pretplatu koju ja imam pise 80 kn a zapravo je 100 kn

Chriss čet 20.1.2022 16:01
mariolla79 kaže...

S20fe SD nema na njuskalu,tak da otpada..nesto jos osim a52s i honor 50?

Što, na njuškalu je sigurnija kupovina nego u trgovini? :)

thebatman kaže...
mariolla79 kaže...

S20fe SD nema na njuskalu,tak da otpada..nesto jos osim a52s i honor 50?

ima ih poprilicno. s20fe SD

manje vise u nas i nema kupit exynos verziju jos od ljeta

A ima svega, Exynos zaliha ima dosta po našim trgovinama, tako i na njuškalu, al da, vidio sam da ima i 4g SD verzija po njušci...

Koliko znam, G780f je 4g Exynos, G780g je 4g SD865 a G781 je 5g SD865.

Pa bi bilo dobro pitati prodavače da uslikaju podatke na kutiji gdje stoje te oznake jer su naslovi i opisi oglasa poprilično oskudni kod većine prodavača.

Chriss čet 20.1.2022 16:15

Btw. Valjda mogu pitati ovdje, vezano za Samsung A52...

Majci sam sve detaljno namjestio na mobu i postavio i rasporedio aplikacije na desktopu odnosno home screenu(dvije stranice), u app draweru većinu aplikacija ubacio u foldere tako da zauzimaju samo jednu stranicu...

I danas restartao mob kad ono sve se poremetilo, na home screenu sve aplikacije zbrčkane i većina nedostaje, u app draweru se vratile dvije stranice i nema foldera...

Jel netko imao slično iskustvo?

Što je još gore, postavio sam onu opciju da se aplikacije/raspored ne može mijenjati na home screenu dok se ne makne ta opcija u postavkama.

domac5 čet 20.1.2022 17:04
Chriss kaže...

Majci sam sve detaljno namjestio na mobu i postavio i rasporedio aplikacije na desktopu odnosno home screenu(dvije stranice), u app draweru većinu aplikacija ubacio u foldere tako da zauzimaju samo jednu stranicu...

I danas restartao mob kad ono sve se poremetilo, na home screenu sve aplikacije zbrčkane i većina nedostaje, u app draweru se vratile dvije stranice i nema foldera...

Što je još gore, postavio sam onu opciju da se aplikacije/raspored ne može mijenjati na home screenu dok se ne makne ta opcija u postavkama.

Nova launcher i nemas nikakvih problema.. I svaki put kad promjeni mob nema namjestanja ispocetka, samo restoras iz backupa

ministar čet 20.1.2022 17:19
assassin.st kaže...
zuper kaže...

S21 FE ima Snap 888. Baterija je veća i sumnjam da ima lošiju autonomiju od 2 i po godine starog mobitela. Ja na One UI Android 12 nemam nikakvih trzaja

Općenito, S21 FE je definitivno bolji mob. Velim, ako je dobar popust, može uzeti i probati.

Plus još napomena da navodno i S22 izlazi sa Snapdragonom što bi bio vrhunkski razvoj događaja za sva tržišta gdje su uvijek slali to svoje smeće od Exynosa.

Nakon nekoliko generacija korištenja S flagship serije jednostavno sam odustao od njih upravo radi slabe baterije koja je nuspojava njihovog procesora.

Ništa od toga.

assassin.st čet 20.1.2022 17:34

Aj super. Nadam se da ce im to utjecati na prodajne rezultate u EU.

Ja sigurno necu nikad vise uzeti mob s Exynosom dok se drasticno ne poboljsaju. Lijepo cekas FE edition ili uzmes drugi model. 

Nazalost, sve sto je na nasem trzistu je na jedan ili drugi nacin okljasteno. Ispada da jedino Apple daje puni paket. 

mariolla79 čet 20.1.2022 18:34

Ja nakraju uzeo mami a52s violet..ona sretna ko malo dijete...hahahaha..vidim nema foliju..koju foliju ili staklo da uzmem? Maska bu spigen najvjerojatnije bila,jer ovi orginal su skuplji...jedino me zivcira ima 25w fast charge a oni dali 15w punjac

Chriss čet 20.1.2022 19:26

Ovo je dobro sjelo, taman veličine i ima okvir za precizno postavljanje...

https://a.aliexpress.com/_mq7Py6g

2x staklo

+

1x kvalitetna prozirna maskica

=

80ak kn

Btw. 2 stakla drugih marki sam isčupao jer nisu dobro sjela, jedno je kao lagano zakrivljeno na rubovima a drugo nisam siguran, možda je i ono bilo lagano zakrivljeno...

A ovdje ne samo da su 2 stakla u pakiranju koja su dobro sjela uz pomoćni okvir koji olakšava stvar nego još dobiješ kvalitetnu slikonsku maskicu, gratis. 😊

Chriss čet 20.1.2022 19:36
domac5 kaže...
Chriss kaže...

Nova launcher i nemas nikakvih problema.. I svaki put kad promjeni mob nema namjestanja ispocetka, samo restoras iz backupa

A znam al eto, nekako im odlučio ostaviti originalni...

Al prečudno, namješteno i korišteno tako 2dana i nakon restarta puff.

Ima li rješenja za to? :)

Chriss sub 22.1.2022 10:02

Za S20 FE vlasnike, veliki popust na original Samsung maskice...

Bijela silikonska mekana: 25kn

i

Prozirna od tvrde plastike sa mekim obrubom i stalkom na izvlačenje: 30kn

Inače su preskupe, po 200-300kn, a sad su na razini maskica iz Kine :)

Chriss sub 22.1.2022 16:39
mariolla79 kaže...

Ak kupim superfast 25 w kao za s21 jer ce radit i punit brze od 15w a52s? Ili da nebacam novce? Nasao sam ga u proximi ta 800 s usb c na c za 142.50

Punit će ti na 25w, inače A52s ima brzo punjenje od 25w ali eto, Samsung uz mobitel daje 15w punjač, al dobro je i to s obzirom da sve više uređaja dolazi bez ikakvog punjača...

Ako ti nije bitno da je Samsung punjač, imaš jeftiniji(101kn) Xiaomi 33w s 2 ulaza(A i C) ako ti treba za još nešto:

https://aloalo.hr/mi-33w-wall-charger-type-ac-proizvod-17345/

ocean77 sub 22.1.2022 20:06
mika2210 kaže...

Koji mob uzeti, S21 FE ili Mi11i?

Kamera mi je najbitnija, to mi je najvazniji kriterij.

Imao oba, kamera mrvu bolja na SE a overall mi je Mi11i ostavio bolji dojam, pogotovo ekran i fluidnost.

mika2210 uto 25.1.2022 11:24

Teško, pixeli koriste praktički istu kameru od dvojke pa do petice, samo se softwear mijenja. Na taj stariji pixel se mogu instalirati razni GCAM-ovi i 99% sam siguran da budu slike bolje nego na A52S.

Imao sam A52S i nisam bio nešto oduševljen sa slikama.