zoharbizo pet 22.10.2021 09:24
quickr kaže...

Bila je dvojba Mi 11 lite i A52s. Mrtva utrka jer su oba po specifikacijama odlični mobiteli za relativno malu lovu. Poco sam prekrižio jer mi je preglomazan, težak i ružan.

Mi 11 lite nema 3.5 jack i dosta loših stvari sam čuo o xiaomijevom UI-u. Tako da sam na kraju uzeo samsung A52s.

Lagano njuškalo, koje je prepuno novih pod garancijom i cjenkanje dok nisam našao za 1800kn. Što je po meni super cijena za ovaj mob.

Iako, da sam uzeo i MI 11 lite vjerojatno mi nebi bilo žao.

Dijelimo mišljenje, dok A52S nije izašao gledao sam 11 Lite 5G, ali sam curi ipak kupio A52S kad je izašao...

Za takav ekran, perfomanse i dosta dobru kameru s OIS-om, odlična cijena.

Mana, 15W punjač u paketu(podržava do 25W).

Ostalo top!

FileFicho pet 22.10.2021 13:35

Ekipo u zajebanoj sam situaciji, treba mi neki savjet zdravog razuma. Znači, imam iPhone 11 Pro kojem je baterija na 81%, drugim riječima ako mi je 4G uključen cijeli dan moram ga puniti 2 puta dnevno. Općenito dosta koristim mobitel, tako da praktički navečer ne mogu nigdje bez punjača i to me počelo baš živcirati. Imam 2 opcije, ili promijeniti sada bateriju što će me koštati minimalno 600kn (o "likovima" koji to rade za 100kn ne želim uopće raspravljati jer nema šanse da je to original baterija, a onda sam opet na istome) i onda ga druge godine prodati za cca. 2000-2500kn i uzeti 14-icu koja bi napokon bez notcha i izbočine od kamera ili ga sada prodati za cca. 3500kn i uzeti 13icu Pro koja je praktički isti mobitel ko trenutni...

CyberDemonVZ pet 22.10.2021 13:43
FileFicho kaže...

Ekipo u zajebanoj sam situaciji, treba mi neki savjet zdravog razuma. Znači, imam iPhone 11 Pro kojem je baterija na 81%, drugim riječima ako mi je 4G uključen cijeli dan moram ga puniti 2 puta dnevno. Općenito dosta koristim mobitel, tako da praktički navečer ne mogu nigdje bez punjača i to me počelo baš živcirati. Imam 2 opcije, ili promijeniti sada bateriju što će me koštati minimalno 600kn (o "likovima" koji to rade za 100kn ne želim uopće raspravljati jer nema šanse da je to original baterija, a onda sam opet na istome) i onda ga druge godine prodati za cca. 2000-2500kn i uzeti 14-icu koja bi napokon bez notcha i izbočine od kamera ili ga sada prodati za cca. 3500kn i uzeti 13icu Pro koja je praktički isti mobitel ko trenutni...

Na tebi je da odlučiš, nikad ne znaš kakvu ćeš bateriju dobiti :D

Ja bi osobno išao na rizik s novom baterijom, pa onda kasnije uzeo mobitel za koji mislim da će biti klasu iznad.

P.S. Zašto si na iPhoneu ako ti je baterija vrlo važna? Ne slove baš kao mobiteli s najboljim baterijama.

sirka666 pet 22.10.2021 14:00

iStyle ti često ima akcije na servise, pošalji im upit ili prosurfaj po njihovom Facebooku da vidiš kad je zadnji put bilo... Bude ti od 200-400kn popusta na zamjene. A u Agramservisu je baterija trenutno 590kn što je prihvatljiva cijena.

Po meni se više isplati uložiti u bateriju te čekati 14 (ili čak i 15).

mile59 pet 22.10.2021 14:04

Original baterija na ajfonu ne valja sama po sebi, uostalom Apple ne proizvodi baterije tak da "original" ili zamjenska ti ne znaci puno

Ja sam svojedobno kupio zamjensku bateriju za nekih 350-400 kn sa certifikatom od Applea i bila je dobra pa tjedan dana, nakon ugradnje mobitel mi se poceo znatnije grijati i zdravlje baterije je rapidnije padalo nego sa onom s kojom sam ga novog kupio, mobitel radi i dan danas sa tom baterijom pa ono

Zasto nisam zamjenio bateriju u iStyleu za 250 kn kolko je tad bila na akciji? Jer ih nemaju ili nemaju servisera u ovom trenutku, i onda ti prodaju price da im ostavis mobitel 2 dana.. za 15 min posla, pa napusite mi ga se

Moj savjet zamijeni bateriju, rijesi se moba i predji odmah na novoga, iPhone i tak za godinu dana dobro prodas i kupis 14 ak ces htjeti

mzopg pet 22.10.2021 21:30
FileFicho kaže...

13 Pro bolja baterija

Bolji display, 120HZ

Jači i bolji SoC, 5nm

Bolje kamere

13 Pro je dvije generacije noviji mob i na račun toga razlika je trebala biti i još veća, ali opet da je uopće nema nije točno.

Bateriju ćeš vjerojatno i ovako i onako promijeniti, prodao ga ili zadržao. Prednost bi bila zamjena u ovlaštenom servisu jer će to podići cijenu kod prodaje za razliku od ugradnje kopije od 100-200kn.

Zhnu pet 22.10.2021 23:51
The_Fichek kaže...
domac5 kaže...

Telemach ga sad dijeli po toj cijeni kao znak isprike sto su za kurac u zadnje vrijeme 

Nudi ga bez obzira bio kupac Telemachov korisnik ili ne? Koliko vidim bilotko moze kupiti mob s popustom bez ugovorne obveze?

https://telemach.hr/750-kn-popusta-na-uredaj?utm_source=sms&utm_medium=message&utm_campaign=poklon_korisnicima&utm_content=unlimited

Pitam za svaki slucaj jer mi je cudna fora, ako je tako onda ga kupujem..

Moraš bit pretplatnik koji je dobio ovaj link u SMS poruci od njih. Nisu ni svi pretplatnici ostvarili ovu mogućnost, neki su dobili flat net za Listopad ( oni koji imaju određen broj gb recimo), a ovi sa jacim tarifama su dobili ovu ponudu iz linka.

domac5 pet 22.10.2021 23:52
The_Fichek kaže...
domac5 kaže...

Telemach ga sad dijeli po toj cijeni kao znak isprike sto su za kurac u zadnje vrijeme 

Nudi ga bez obzira bio kupac Telemachov korisnik ili ne? Koliko vidim bilotko moze kupiti mob s popustom bez ugovorne obveze?

https://telemach.hr/750-kn-popusta-na-uredaj?utm_source=sms&utm_medium=message&utm_campaign=poklon_korisnicima&utm_content=unlimited

Pitam za svaki slucaj jer mi je cudna fora, ako je tako onda ga kupujem..

Nude bez obzira da.. 

The_Fichek sub 23.10.2021 11:04

Ima neka tema za probleme s MIUI 12.5 i Android 11. Ocekuje li se fix sa MIUI 13 pocetkom iduce godine..

Neki kaze da nove verzije ne drainaju vise bateriju, ima ko nedavnih iskustva, se poboljsalo kaj?

Kakvi su custom ROM-ovi za nove Xiaomije?

Dvojim se izmedju Mi 11 Lite 5G i tog Samsunga A52S..

Razlika je oko 300-400kn polovno vs polovno, s time da Samsung ima los punjac.

ocean77 sub 23.10.2021 11:23
The_Fichek kaže...

Ima neka tema za probleme s MIUI 12.5 i Android 11. Ocekuje li se fix sa MIUI 13 pocetkom iduce godine..

Neki kaze da nove verzije ne drainaju vise bateriju, ima ko nedavnih iskustva, se poboljsalo kaj?

Nemoj misliti da je One UI bezgrešan SW.

quickr sub 23.10.2021 12:09
The_Fichek kaže...

Što znaći "loš punjač"?

Punjač puni sporije, što je totalno nebitno jer baterija izdrži cijeli dan komotno. I kad ga navečer staviš puniti, tak svejedno jel mu treba pola sata, sat ili 3 da napuni bateriju.

Imao sam istu dvojbu i par postova gore sam napisao zašto sam se odlučio za samsung. Tek je prošlo par dana od kad ga imam ali sam prezadovoljan.

Druga stvar, cijena. Ljudi, cjenkajte se. Njuškalo je prepuno A52s. Pošalješ liku poruku "daš za 2000?", ako kaže ne, boli te kiki, ideš dalje. Netko će spustiti. Da se razumijemo, taj mobitel vrijedi definitivno 2300 koliko većina traži, ali oglasnik je prezasićen.

The_Fichek sub 23.10.2021 14:42

Meni nije svejedno napuni li se za sat ili 3 sata. Naviko sam da se Mi8 napuni dost brzo sa stock punjacem.

Pod los punjac sam mislio ciganski punjac jer A52S ima skoro 2x put veci kapacitet punjenja u odnosu na ono sto pruza stock punjac.

Znam za 2000kn A52s 5G, ali Mi 11 Lite 5G ide od ~1700kn, mozda i malo nize..

Nez di si nasao Samsung A52S za 1800kn, dobra cijena za isti da. Sad se preprodaju barem od 2000kn nadalje da ljudi budu u plusu..

Ono sto me mami kod Xiaomi je sto je tanji i laksi i sto sam navikao na MIUI, iako imam 12.0.1 verziju. Nisam imao nekih bugova u 2 godine koristenja.

Prednosti koje ima Samsung su ustvari minimalne u odnosu na Xiaomi meni kao prosjecnom useru: malo/malkice bolja kamera / baterija / optimizacija.

Vjerojatno glavna prednost, 120Hz, mi ustvari nije tak vazna i vjerojatno pojede bateriju prije nego 60 ili 90Hz.

Ono sto me najvise odmamljuje od Xiaomija su potencijalne mušice radi kombinacije Android 11 i MIUI 12.5.xx, ali postoje updateovi, drugi ROM-ovi ili ga u najgorem slucaju prodam dalje.

Ovo mi je bila kul recenzija za usporedbu:

https://www.youtube.com/watch?v=wghKN4lJUlY

*sto se tice 3.5mm jacka imam 3.5mm->USB C DAC/AMP, naviko sam se vec ne koristit 3,5mm lol

mzopg sub 23.10.2021 17:17
The_Fichek kaže...

Ono sto me mami kod Xiaomi je sto je tanji i laksi i sto sam navikao na MIUI, iako imam 12.0.1 verziju. Nisam imao nekih bugova u 2 godine koristenja.

Ako nisi imao problema sa 12.0.1 nećeš ni sa 12.5, pogotovo ako ti MIUI odgovara. Ja sam trenutno na 12.5.4, već duže na A11 i 12.5 i to na medium uređaju i sve mi radi bez ikakvih problema, što više 12.5 mi je do sada daleko najbolji MIUI. Sada stiže i Enchanced verzija i priča se da su je vrhunski odradili.

https://www.youtube.com/watch?v=6_KUVMzSKfc

Smretko pon 25.10.2021 09:47

Best buy mobitel za iznos max 4000kn.

Zadnjih par mjeseci sam prosao od s20 ultra, note 20 ultra, s21 ultra...prije toga mate 20 pro itd...ugl vise manje se uvik nekako vracan na samsung ali eto igrom slucaja moram gledat nesto za "manji" iznos od navedenih.

Po oglasima gledam S21, One plus 9 ili nesto trece...

Kamera mozda na prvom mistu mi je bitna, nocnih slika vrlo malo i tu ne ocekujem nista wau, tokom dana pretpostavljam oba da bi bila super, brzina okidanja da nemoram cekat par sekundi itd...

One nisam nikad koristio tako da me jedino to vuce da probam nesto novo ali da se ne razocaram oko necega ako ga netko ima...

Moze i preporuka necega treceg

vepar pon 25.10.2021 13:14
Smretko kaže...

Best buy mobitel za iznos max 4000kn.

Zadnjih par mjeseci sam prosao od s20 ultra, note 20 ultra, s21 ultra...prije toga mate 20 pro itd...ugl vise manje se uvik nekako vracan na samsung ali eto igrom slucaja moram gledat nesto za "manji" iznos od navedenih.

Po oglasima gledam S21, One plus 9 ili nesto trece...

Kamera mozda na prvom mistu mi je bitna, nocnih slika vrlo malo i tu ne ocekujem nista wau, tokom dana pretpostavljam oba da bi bila super, brzina okidanja da nemoram cekat par sekundi itd...

One nisam nikad koristio tako da me jedino to vuce da probam nesto novo ali da se ne razocaram oko necega ako ga netko ima...

Moze i preporuka necega treceg

Vivo X60 Pro

https://tradingshenzhen.com/en/vivo-x60-x60-pro-x60-pro/vivo-x60-pro-12gb256gb-exynos-1080-periscope-camera

Chriss pon 25.10.2021 16:38

Ekipa, gledam za starce A52 i A52S i naišao sam na SAR vrijednosti na GSM Areni, zna li netko zašto je ovolika razlika između A52S 5g i A52 4g?

Imate na slici vrijednosti, znači više nego duplo za glavu...

Jel moguće da je do procesora ili 5g modula?

Ostalo je ja mislim sve isto...

sirka666 pon 25.10.2021 17:06
Chriss kaže...

Ekipa, gledam za starce A52 i A52S i naišao sam na SAR vrijednosti na GSM Areni, zna li netko zašto je ovolika razlika između A52S 5g i A52 4g?

Imate na slici vrijednosti, znači više nego duplo za glavu...

Jel moguće da je do procesora ili 5g modula?

Ostalo je ja mislim sve isto...

Sad si me baš zaintrigirao da bacim pogled na SAR vrijednosti 4G i 5G uređaja.

A32 4G vs A32 5G

0.45 W/kg (head) / 0.33 W/kg (head) - 5G uređaj čak manje zrači

A52 4G vs A52 5G

0.35 W/kg (head) / 1.05 W/kg (head) - ogromna razlika u zračenju.

S20 ULTRA 4G vs S20 ULTRA 5G

0.94 W/kg (head) / 0.94 W/kg (head) - zračenje jednako u obe verzije uređaja

Očito je da nema nekog pravila niti razloga zašto neki više ili manje zrače. Vjerojatno je stvar u cijelom dizajnu uređaja, položaju antena, SOCu i takvim stvarima.