Blacky_RI sri 27.7.2011 12:40

Ovako, kupio sam ovaj mob i sad me zanima par stvari još :
1 - navigacija mi se namješta na net kako da to isključim ?
2 - Prebacio sam sa kompa na mob ovi maps installer

3- Na samom programu Ovi Suite mi ne prepoznaje mob

 

Pomoč molim, hvala  

WackyZG sri 27.7.2011 15:35

Evo rješenja:

 

1. Otvori OVI Maps, "Settings" (ključ u donjem lijevom uglu), odaberi "Internet", "Veza" postavi na offline

2. Otiđi u "Apllikacije", "Ured", "Uprav. dat.", pronađi gdje ti se nalazi installer i klinki na njega, prati upute koje će se pojavljivati na ekranu

3. Prvo upali OVI Suite, spoji mobitel, kada ti se u lijevom gornjem uglu pojavi poruka da se spojio, klikni na nju dok je aktivna, otvoriti će ti se izbornik"USB" i odaberi opciju " Nokia OVI suite", ili, ako ti se već maknula, klikni u gornji desni ugao (kod baterije), otvoriti će ti se padajući izbornik, tamo odaberi "USB", "Nokia OVI Suite" ili otiđi u glavni izbornik, "Postavke", "Povezivanje", "USB", "Nokia OVI suite".

Blacky_RI sri 27.7.2011 15:43

Hvala, sad mi je ostala još 1 stvar...  Navigacija mi je slaba, nema prijem satelita, a ovo mi je prvi put da imam mob sa navigacijom... I pod trenutnom lokacijom mi prikazuje Celje, Slovenija a ne moju lokaciju.... :S

WackyZG sri 27.7.2011 16:25

Čudno... da li si GPS testirao vani? Nego, reci ti meni, da li se lokacija na kojoj se nalaziš nalazi u udolini, blizini šume ili nečega takvog, što bi ometalo signal? Pokušaj na neku veću čistinu izaći, isključiti pomoć mreže pri lociranju lokacije, pustiti mob par minuta, pa onda pogledati lokaciju? Gledao sam mu specifikacije, X6 ima GPS koji može raditi sam, bez A-GPS s mrežom ili bluetooth prijemnikom... također, probaj se spojiti i uz opmoć mreže, pa vidi, da li će onda raditi.

Blacky_RI sri 27.7.2011 16:29
WackyZG kaže...

Čudno... da li si GPS testirao vani? Nego, reci ti meni, da li se lokacija na kojoj se nalaziš nalazi u udolini, blizini šume ili nečega takvog, što bi ometalo signal? Pokušaj na neku veću čistinu izaći, isključiti pomoć mreže pri lociranju lokacije, pustiti mob par minuta, pa onda pogledati lokaciju? Gledao sam mu specifikacije, X6 ima GPS koji može raditi sam, bez A-GPS s mrežom ili bluetooth prijemnikom... također, probaj se spojiti i uz opmoć mreže, pa vidi, da li će onda raditi.

Da i mojem tati isto tako, otvorio sam drugu temu sad bezveze ali nema veze... On ima Nokiu E 52, i da, nalazimo se u udolini i u šumi smo, Gorski kotar je naša lokacija.

WackyZG sri 27.7.2011 16:32

Vjerojatno ti je to problem, slabiji ti je GPS signal... na E52... bi negdje u opcijama OVI mapsa (ako nije najnoviji), trebao imati opciju Sateliti (prikazuje na koliko satelita je spojen) ili nešto slično... pokušavam sada naći na najnovijem OVI mapsu tu funkciju, ali je nema?!?!