Općenito o mobitelima

Kontrola zvuka na slušalicama za Android

lukasijaner pon 3.5.2021 09:32

Da li netko zna kako se na Androidu može podesiti da kad su priključe slušalice da se po defaultu smanji glasnoća na recimo polovicu.

 

Super mi je kako jako brinu za naš sluh pa te 100 put upozoravaju da ne pojačavaš full glasno, ali ako si slušao nešto bez slušalica npr. navečer i pustio prijateljima na zvučnike od moba na full gas, ta će vrijednost ostati i ujutro kad staviš slušalice i UMREŠ OD SRČANOG UDARA u 7.30 ujutro kad oćeš slušat radio.

 

Jel moguće to namjestiti s nekom postavkom na Androidu, ili treba neki app?

 

 

Stoja pon 3.5.2021 09:38
lukasijaner kaže...

Da li netko zna kako se na Androidu može podesiti da kad su priključe slušalice da se po defaultu smanji glasnoća na recimo polovicu.

 

Super mi je kako jako brinu za naš sluh pa te 100 put upozoravaju da ne pojačavaš full glasno, ali ako si slušao nešto bez slušalica npr. navečer i pustio prijateljima na zvučnike od moba na full gas, ta će vrijednost ostati i ujutro kad staviš slušalice i UMREŠ OD SRČANOG UDARA u 7.30 ujutro kad oćeš slušat radio.

 

Jel moguće to namjestiti s nekom postavkom na Androidu, ili treba neki app?

 

 

 Hmm, ovo što spominješ kod mene na sasmung s10+ defaultno upravo tako i radi, pamti glasnoću od svakog source-a koji je spojen na mob, pa tako mi recimo zvučnik od moba uvijek full tiho, dok čim spojim slušalice ode na max jer tako slušam 

 

Koji mob imaš? Mislim da sam ovu istu stvar i na xiaomi mobu isto imao, zato mi je malo čudno da ti to ne radi, možda negdje u postavkama imaš za uključiti tu opciju.

 

U konačnici, potencijalno riješenje ti je app Tasker, sa kojim možeš "isprogramirati" uvjete kako da se mob ponaša kada spojiš slušalice ili druge parametre (tipa možeš napraviti kada spojiš slušalice da smanji glasnoću i upali željenu aplikaciju automatski i takve fore)

lukasijaner pon 3.5.2021 09:54

Imam Samsung S10E.

 

Mislim da stvarno nisam slušao slušalice na max pa da je to ostalo kao zadnja vrijednost, nego da je riječ o tome da je uzeo zadnj uvrijednost sa svog stereospeakera.

 

A di se to može pogledat u postavkama?

 

Kako uopće googlat ovako tupavi problem??

Stoja pon 3.5.2021 10:25

Pa jel možeš testirati? Evo ja upravo uštekao slušalice preko žice,  i odmah mi stavio glasnoću na nekih 50% i kako sam ištekao vratio nazad na 5%, spojim bežične sluške, ode na 100%. Baš malo kopao po settingsima, nisam ništa našao jer je očito to neka default stock funkcionalnost i mislim da na s10e bi trebalo jednako raditi.

lukasijaner pon 3.5.2021 11:45

Sad sam testirao. Prvo san pustio neki whatsapp video i pojačao na max. Odma nakon toga ukopčao slušalice i pustio tunein radio i bilo je na cca pola tj. onako kako sam jutros podesio.

 

Ali ne kuzim zasto mi se toliko puno puta desilo da me ujutro ubije glasnoća, pa nije da sam svaki put ostavio zvuk na max kad sam slušao preko slušalica, tj. sigurno nisam jer nikad preko slušalica ne idem na MAX.

 

Da li on pamti podešenje jačine zvuka po output deviceu il po aplikaciji?

Stoja pon 3.5.2021 11:57

Čudno baš, teško otkriti uzrok...mislim da bluetooth uređaje po njima pamti postavke, jer mi se čini da kad se spajam na različite slušalice/zvučnike po njihovom zadnjem stanju prati, dok za žicu pamti samo po žici nebitno koji je uređaj.

 

Malo još testiraj i provjeravaj, jel preko noći gasiš mob možda? Pa je možda sa time povezano ujutro da je drukčija glasnoća? Ako ništa, možeš probati sa onom aplikacijom što sam ti poslao pa ćeš onda force-ati da ti glasnoća bude kakva želiš