Općenito o mobitelima

Kamere u smartfonima- Rasprava

zvonac uto 1.11.2022 12:10
ocean77 kaže...
2happy2beu kaže...

Ajde drago mi je da se Ultra vratila na forum, a koliko vidim postala je jako popularna zbog cijene. Meni je zao sta se u mene zadrzala samo par dana al velicina i tezina su me iznenadile na prvu, jednostavno mi nije zbog toga legao na prvu i isao je u prodaju instant.

Svakako javi dojmove, prvenstveno kamere u usporedbi s ostalim modelima sta si koristio, a i software-a bas zbog EU rom-a.

 

 

Da nije ove cijene nebi ju uzimao iako nije ni ova cijena bas bagatela.

Mislim da ipak vrijedi ove novce i nije mi zao sto sam ju uzeo jer mi se svidjela ovako na prvu.

Zanimljivo, mene je najvise bilo strah tezine i balansa tezine kada sam vidio onaj camera bump, mislio sam da ce Ultru biti nemoguce koristiti jednom rukom a na kraju me iznenadilo koliko je dobro izbalansiran (rasporedom tezine) mob.

Zadnje sam koristio P30 koji je pero laka kategorija i normalno da je bilo teze preci na Ultru...ipak sam se navikao za jedan dan.

Ono sto me nije iznenadilo je MIUI, znao sam da ce biti nekih problema ali nisam znao gdje ...nativna Xiaomi galerija ima neki problem i ne radi mi share opcija iz galerije bilo koje slike prema bilo kojoj app.

Probao sam sve, ali problem i dalje postoji...instalirao Google galeriju i sada sve radi.

MIUI uvijek ima neko iznenadjenje ali uvijek se moze naci rjesenje...sada sam sve slozio i sve radi savrseno.

 

Sto se kamere tice, to je osnovni razlog zbog kojeg cu vjerojatno zadrzati ovaj mobitel.

Do nedavno sam imao Sony RX100 VA i prodao ga i ovo je prvi mobitel koji je dostojna zamjena za RX100, doslovno nosim RX100 u djepu i telefoniram s njim.

Drago mi je i sto Gcam radi bez greske, nisam nasao niti jedan bug, radi pouzdano kao da je nativna app.

Za razliku od stock camera app, Gcam podrzava 8K 60 FPS na sve tri kamere i nista se ne rusi, sve radi pouzdano.

 

Nije samo kamera jaka strana ovog moba, ekran je prekrasan, mobitel je iznimno fluidan sa 120HZ, S888 u kombinaciji sa 12+3GB RAM-a...

 

Mozda me jos drzi euforija neceg novog, vidjet cu kako cu razmisljati za tjedan-dva.

 

 Čekaj prave stvari druge godine, napokon ćemo dočekati 1" senzore u smartfonima, to će biti veliki skok spram sadašnjih smartfona, ajd, ova Ultra ima dost veliki senzor..

 

Btw, aj baci usporedbu i okini par slika i okači, da proanaliziramo, pa ćemo vidit jel čemu to

 

Šteta, da bar imaš rx100 da baciš direktnu usporedbu, Ultra vs rx100.

 

 

thebatman, ovaj tvoj portret, jel to fake bokeh ili čista optika?

big smoke uto 1.11.2022 15:38
thebatman kaže...

Nije mi11 ultra al je mi 10t pro sa gcam :D

 

Na flickr je sve u punoj rezoluciji.

 

U svakom slucaju prvi mob koji sam imao, a da mi ne nedostaje opticki zum.

 

Takodjer trenutno imam i xiaomi mi11i, godinu dana je noviji od ovog a ima primjetno losiju kameru.

 

 EDIT: vecina fotografija je sa 2x digitalnim zumom, a cvijet biljka i svirac sa 3x. 

Koji gcam i xml je u pitanju ?

Možda LMC 8.4 i Jole xml ?

big smoke uto 1.11.2022 17:11
thebatman kaže...

Ova iz attacha, nema cfg. Koja je baza s tom koju si napisao imas link pa da testiram?

 

 

https://t.me/Mi10TSeriesGCam

 

U ovoj grupi mozes naći xmlove za Mi 10T Pro.

Za LMC 8.4 R14 zadnji xml je v40 od Jolea dok je za BSG 8.1 GV2b zadnji v42 Jole.

 

Od njega su mi još i najbolji xmlovi, volim taj natural look.

 

Jole je poslije BSG 8.1 prešao na Shamim gcam ali u to vrijeme se nije baš pokazao pa je prešao na LMC.

 

Ima jos tu xmlova od ZINHARA i Cagana ali njih nisam uopće testirao.

 

Nadam se da ce BSG konačno implementirati lib patcher u svoj 8.6.263.

Bit ce to bomba gcam.

 

 

ocean77 uto 1.11.2022 17:26
zvonac kaže...
ocean77 kaže...
2happy2beu kaže...

Ajde drago mi je da se Ultra vratila na forum, a koliko vidim postala je jako popularna zbog cijene. Meni je zao sta se u mene zadrzala samo par dana al velicina i tezina su me iznenadile na prvu, jednostavno mi nije zbog toga legao na prvu i isao je u prodaju instant.

Svakako javi dojmove, prvenstveno kamere u usporedbi s ostalim modelima sta si koristio, a i software-a bas zbog EU rom-a.

 

 

Da nije ove cijene nebi ju uzimao iako nije ni ova cijena bas bagatela.

Mislim da ipak vrijedi ove novce i nije mi zao sto sam ju uzeo jer mi se svidjela ovako na prvu.

Zanimljivo, mene je najvise bilo strah tezine i balansa tezine kada sam vidio onaj camera bump, mislio sam da ce Ultru biti nemoguce koristiti jednom rukom a na kraju me iznenadilo koliko je dobro izbalansiran (rasporedom tezine) mob.

Zadnje sam koristio P30 koji je pero laka kategorija i normalno da je bilo teze preci na Ultru...ipak sam se navikao za jedan dan.

Ono sto me nije iznenadilo je MIUI, znao sam da ce biti nekih problema ali nisam znao gdje ...nativna Xiaomi galerija ima neki problem i ne radi mi share opcija iz galerije bilo koje slike prema bilo kojoj app.

Probao sam sve, ali problem i dalje postoji...instalirao Google galeriju i sada sve radi.

MIUI uvijek ima neko iznenadjenje ali uvijek se moze naci rjesenje...sada sam sve slozio i sve radi savrseno.

 

Sto se kamere tice, to je osnovni razlog zbog kojeg cu vjerojatno zadrzati ovaj mobitel.

Do nedavno sam imao Sony RX100 VA i prodao ga i ovo je prvi mobitel koji je dostojna zamjena za RX100, doslovno nosim RX100 u djepu i telefoniram s njim.

Drago mi je i sto Gcam radi bez greske, nisam nasao niti jedan bug, radi pouzdano kao da je nativna app.

Za razliku od stock camera app, Gcam podrzava 8K 60 FPS na sve tri kamere i nista se ne rusi, sve radi pouzdano.

 

Nije samo kamera jaka strana ovog moba, ekran je prekrasan, mobitel je iznimno fluidan sa 120HZ, S888 u kombinaciji sa 12+3GB RAM-a...

 

Mozda me jos drzi euforija neceg novog, vidjet cu kako cu razmisljati za tjedan-dva.

 

 Čekaj prave stvari druge godine, napokon ćemo dočekati 1" senzore u smartfonima, to će biti veliki skok spram sadašnjih smartfona, ajd, ova Ultra ima dost veliki senzor..

 

Btw, aj baci usporedbu i okini par slika i okači, da proanaliziramo, pa ćemo vidit jel čemu to

 

Šteta, da bar imaš rx100 da baciš direktnu usporedbu, Ultra vs rx100.

 

 

thebatman, ovaj tvoj portret, jel to fake bokeh ili čista optika?

 

A sta imam cekati, imam vec sada mob sa prakticki 1 inch senzorom i jednako tako bitno i sa druga dva (tele i UW) senzora koji su isto relativno veliki.

Sada ce vjerojatno biti poplava mobitela sa 1 inch glavnom i stedit ce na ostalim.

Ovaj mobitel je Ultra u punom smislu rijeci.

Ljetos sam imao Samsung Galaxy Note 20 Ultra i sada kada vidim sto sve nije imao mislim da ne zaslužuje taj naziv.

Svidio mi se One UI i overall je ok mob, ali to ne ide u istu rečenicu sa ovom Ultrom od Xiaomia.

Samsung uvijek nesto stedi, ogranicava, taktizira kao i Apple.

Ova Ultra je bas Ultra u svakom dijelu...bas gledam kameru, pa tko nudi stabilizirani 8K na svim kamerama, zahvaljujući Gcam moze se imati i 8K 60 fps na svim kamerama.

Pro mode rezim je također na svim kamerama, Samsung nije imao na tele kameri...stave 120 HZ ekran pa onda koristis 60 hz jer baterija iscuri prebrzo a ima relativno sporo punjenje...mislim da shvacas poantu, vezano za cekanje...uvijek nesto cekamo a imas i sada mobitela koji su i bolji od onih koji slijede.

 

Tko ne zeli dati puno novaca, evo primjer ovog Mi10 T Pro...mob bagatela, ima isto veliki senzor, snima 8K, ima 120HZ...ne treba nista cekati.😎

 

ocean77 uto 1.11.2022 17:32
big smoke kaže...
thebatman kaže...

Ova iz attacha, nema cfg. Koja je baza s tom koju si napisao imas link pa da testiram?

 

 

https://t.me/Mi10TSeriesGCam

 

U ovoj grupi mozes naći xmlove za Mi 10T Pro.

Za LMC 8.4 R14 zadnji xml je v40 od Jolea dok je za BSG 8.1 GV2b zadnji v42 Jole.

 

Od njega su mi još i najbolji xmlovi, volim taj natural look.

 

Jole je poslije BSG 8.1 prešao na Shamim gcam ali u to vrijeme se nije baš pokazao pa je prešao na LMC.

 

Ima jos tu xmlova od ZINHARA i Cagana ali njih nisam uopće testirao.

 

Nadam se da ce BSG konačno implementirati lib patcher u svoj 8.6.263.

Bit ce to bomba gcam.

 

 

 

Ja koristim ovaj Gcam, nisam stavljao nikakve xmlove, sve radi savrseno, zadovoljan sam sa IQ.

thebatman uto 1.11.2022 18:59
zvonac kaže...
ocean77 kaže...
2happy2beu kaže...

Ajde drago mi je da se Ultra vratila na forum, a koliko vidim postala je jako popularna zbog cijene. Meni je zao sta se u mene zadrzala samo par dana al velicina i tezina su me iznenadile na prvu, jednostavno mi nije zbog toga legao na prvu i isao je u prodaju instant.

Svakako javi dojmove, prvenstveno kamere u usporedbi s ostalim modelima sta si koristio, a i software-a bas zbog EU rom-a.

 

 

Da nije ove cijene nebi ju uzimao iako nije ni ova cijena bas bagatela.

Mislim da ipak vrijedi ove novce i nije mi zao sto sam ju uzeo jer mi se svidjela ovako na prvu.

Zanimljivo, mene je najvise bilo strah tezine i balansa tezine kada sam vidio onaj camera bump, mislio sam da ce Ultru biti nemoguce koristiti jednom rukom a na kraju me iznenadilo koliko je dobro izbalansiran (rasporedom tezine) mob.

Zadnje sam koristio P30 koji je pero laka kategorija i normalno da je bilo teze preci na Ultru...ipak sam se navikao za jedan dan.

Ono sto me nije iznenadilo je MIUI, znao sam da ce biti nekih problema ali nisam znao gdje ...nativna Xiaomi galerija ima neki problem i ne radi mi share opcija iz galerije bilo koje slike prema bilo kojoj app.

Probao sam sve, ali problem i dalje postoji...instalirao Google galeriju i sada sve radi.

MIUI uvijek ima neko iznenadjenje ali uvijek se moze naci rjesenje...sada sam sve slozio i sve radi savrseno.

 

Sto se kamere tice, to je osnovni razlog zbog kojeg cu vjerojatno zadrzati ovaj mobitel.

Do nedavno sam imao Sony RX100 VA i prodao ga i ovo je prvi mobitel koji je dostojna zamjena za RX100, doslovno nosim RX100 u djepu i telefoniram s njim.

Drago mi je i sto Gcam radi bez greske, nisam nasao niti jedan bug, radi pouzdano kao da je nativna app.

Za razliku od stock camera app, Gcam podrzava 8K 60 FPS na sve tri kamere i nista se ne rusi, sve radi pouzdano.

 

Nije samo kamera jaka strana ovog moba, ekran je prekrasan, mobitel je iznimno fluidan sa 120HZ, S888 u kombinaciji sa 12+3GB RAM-a...

 

Mozda me jos drzi euforija neceg novog, vidjet cu kako cu razmisljati za tjedan-dva.

 

 Čekaj prave stvari druge godine, napokon ćemo dočekati 1" senzore u smartfonima, to će biti veliki skok spram sadašnjih smartfona, ajd, ova Ultra ima dost veliki senzor..

 

Btw, aj baci usporedbu i okini par slika i okači, da proanaliziramo, pa ćemo vidit jel čemu to

 

Šteta, da bar imaš rx100 da baciš direktnu usporedbu, Ultra vs rx100.

 

 

thebatman, ovaj tvoj portret, jel to fake bokeh ili čista optika?

 portret 2x

big smoke kaže...
thebatman kaže...

Ova iz attacha, nema cfg. Koja je baza s tom koju si napisao imas link pa da testiram?

 

 

https://t.me/Mi10TSeriesGCam

 

U ovoj grupi mozes naći xmlove za Mi 10T Pro.

Za LMC 8.4 R14 zadnji xml je v40 od Jolea dok je za BSG 8.1 GV2b zadnji v42 Jole.

 

Od njega su mi još i najbolji xmlovi, volim taj natural look.

 

Jole je poslije BSG 8.1 prešao na Shamim gcam ali u to vrijeme se nije baš pokazao pa je prešao na LMC.

 

Ima jos tu xmlova od ZINHARA i Cagana ali njih nisam uopće testirao.

 

Nadam se da ce BSG konačno implementirati lib patcher u svoj 8.6.263.

Bit ce to bomba gcam.

 

 

 pogledam bas, mada mi se ovaj od bsg cini sasvim solidan

ocean77 sub 5.11.2022 09:59

8K photo sa U11.

130Mbps bit rate u 8K je znatno vise od nekih popularnih klasicnih kamera koje mnogi koriste za ozbiljnije video snimanje.

Unutar galerije svaki 8K video ima opciju uzimanja 33 MP fotki a ovo ispod je jedna takva.

big smoke ned 6.11.2022 12:57
ocean77 kaže...

8K photo sa U11.

130Mbps bit rate u 8K je znatno vise od nekih popularnih klasicnih kamera koje mnogi koriste za ozbiljnije video snimanje.

Unutar galerije svaki 8K video ima opciju uzimanja 33 MP fotki a ovo ispod je jedna takva.

Čini mi se da je ovo trenutno najbolji kombo za 11U.

Probaj svakako ovaj xml i lib za SGCAM.

Grupa na telegramu je https://t.me/gcam_mi10

ocean77 uto 8.11.2022 19:05
big smoke kaže...
ocean77 kaže...

8K photo sa U11.

130Mbps bit rate u 8K je znatno vise od nekih popularnih klasicnih kamera koje mnogi koriste za ozbiljnije video snimanje.

Unutar galerije svaki 8K video ima opciju uzimanja 33 MP fotki a ovo ispod je jedna takva.

Čini mi se da je ovo trenutno najbolji kombo za 11U.

Probaj svakako ovaj xml i lib za SGCAM.

Grupa na telegramu je https://t.me/gcam_mi10

 

 

Probao sam ali je gcam nepouzdan, nesto mu smeta.

Ova verzija koju imam radi odlicno i IQ je toliko dobar da ne vidim sto se vise moze poboljsati pa sam odustao od isprobavanja raznih config.

 

Ova 5X tele kamera je čudo, takav IQ da moze imati...strasno.

 

zoharbizo uto 8.11.2022 19:37

Koja je vaša preporuka za Mi 9T Pro, mislim na Gcam, ubo ga za 800kn, baterija u savršenom stanju, ekran isto...

Nema mi velikog smisla kupiti nešto novo...

P30 Pro nisam našao dok sam tražio novi/polovni...

Dud uto 8.11.2022 20:21

Mislim da je Mi 9T pro sličan Redmi note 9pro, ja koristim ovu i super mi je bez ikakvih podešavanja i nisam stavljao nikak cfg file, ono kak je tak je.....
Edit: skinuo sam je iz neke ruske grupe na Telegramu, ali fakat ne znam kak da ti sheram to.


ocean77 uto 8.11.2022 20:32
zoharbizo kaže...

Koja je vaša preporuka za Mi 9T Pro, mislim na Gcam, ubo ga za 800kn, baterija u savršenom stanju, ekran isto...

Nema mi velikog smisla kupiti nešto novo...

P30 Pro nisam našao dok sam tražio novi/polovni...

 

 

To je odličan mob za Gcam, kolega Batman ga je imao i sjecam se da su fotke bile vrhunske.

big smoke sri 9.11.2022 16:24
ocean77 kaže...
big smoke kaže...
ocean77 kaže...

8K photo sa U11.

130Mbps bit rate u 8K je znatno vise od nekih popularnih klasicnih kamera koje mnogi koriste za ozbiljnije video snimanje.

Unutar galerije svaki 8K video ima opciju uzimanja 33 MP fotki a ovo ispod je jedna takva.

Čini mi se da je ovo trenutno najbolji kombo za 11U.

Probaj svakako ovaj xml i lib za SGCAM.

Grupa na telegramu je https://t.me/gcam_mi10

 

 

Probao sam ali je gcam nepouzdan, nesto mu smeta.

Ova verzija koju imam radi odlicno i IQ je toliko dobar da ne vidim sto se vise moze poboljsati pa sam odustao od isprobavanja raznih config.

 

Ova 5X tele kamera je čudo, takav IQ da moze imati...strasno.

 

Svakako onda testiraj BSG 8.6.263_V10

U verziji 10 je ubacena podrska za lib.

Trebao bi nadam se kroz koji update implementirati i lib patcher.

 

ocean77 sri 9.11.2022 17:18
big smoke kaže...
ocean77 kaže...
big smoke kaže...
ocean77 kaže...

8K photo sa U11.

130Mbps bit rate u 8K je znatno vise od nekih popularnih klasicnih kamera koje mnogi koriste za ozbiljnije video snimanje.

Unutar galerije svaki 8K video ima opciju uzimanja 33 MP fotki a ovo ispod je jedna takva.

Čini mi se da je ovo trenutno najbolji kombo za 11U.

Probaj svakako ovaj xml i lib za SGCAM.

Grupa na telegramu je https://t.me/gcam_mi10

 

 

Probao sam ali je gcam nepouzdan, nesto mu smeta.

Ova verzija koju imam radi odlicno i IQ je toliko dobar da ne vidim sto se vise moze poboljsati pa sam odustao od isprobavanja raznih config.

 

Ova 5X tele kamera je čudo, takav IQ da moze imati...strasno.

 

Svakako onda testiraj BSG 8.6.263_V10

U verziji 10 je ubacena podrska za lib.

Trebao bi nadam se kroz koji update implementirati i lib patcher.

 

 

Nema 8K u tom Gcam, ali zato salta kamere 3X brze.

ocean77 ned 13.11.2022 18:11
thebatman kaže...

Sta se mene tice bio sam zadovoljan i sa poco f1 sa 1/2.55 incha + gcam. Vise je stvar softvera to postalo. 

 

 

Istina, hardware je nista ako tu nema i dobar SW.

Da nije ovako dobrog Gcam mozda nebi zadrzao U11.

Ovako imam top hardware i software.

ocean77 pon 14.11.2022 11:06
Cromaki kaže...
ocean77 kaže...

Da nije ovako dobrog Gcam mozda nebi zadrzao U11.

Ovako imam top hardware i software.

 Pozdrav,

 

Ti se da isprobati točno ovu verziju BSG Gcam 8.4.600  i učitati moj custom lib za bolji processing pa nabacit par fotki po danu?

Taj lib je zamjena za .xml config pa ga samo treba učitati iz Settings > Libraries > Load custom lib

 

Custom lib gcam

 

Probat cu cim uhvatim malo vremena.