infinityzg uto 18.11.2008 14:22
davorin kaže...

Dali mi moze netko objasniti postupak kako da sam napravim jailbreak na iphoneu 3g koji je kupljen sad ndavno u Hrvatskoj u t-mobile, zanima me koji mi programi trbaju i kakav je postupak

 Google is your friend :D Ja sam nasao preko googlea upute za iPod touch. Ali pazi da onda ostajes bez garancije. Jos nisam siguran da li mozes vratiti na tvornicke postavke sve kad ces ga zeljet reklamirati.
ferovca1 čet 20.11.2008 23:20

Hmmm, što se tiče instalera i cydie, nije problem, jer možeš(moraš) nadodati ručno dodatne pakete, tj. adrese paketa..

 

primjer:  http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=636 

 

Što se tiče sim kartice, nisam siguran, ali tu bi mogao imati problema, jer 3G još nije softverski otključan, a moguće da si update-om pobrisao zapis 8ili kako već to radi) o t-mobile sim-u (makar mi nije jasno jer si napravio samo jailbreak).. u najgorem slučaju, postoji univerzalna unlock kartica koja radi sa 3g i sa svim sim karticama, košta oko 100 kn...

 

UPDATE: odlično, onda zanemari drugi dio posta.. :)

davorin sub 22.11.2008 11:16

I imam jos jedan problem: imam aplikaciju appShare ona ima u sebi stranicu appulo.us sa koje se skidaju igre, programi... i sad kad ja otvorim link sa kojeg cu skinuti neki app, npr. sa rapidsaira i stisnem na download na rapidshair stranici i onda se nista nedogađa, u čemu je problem?

aleks5698 čet 1.1.2009 21:20

Ja budala... idem ja napravit jailbreak... sve je proslo donekel dobro... mislim sve se instaliralo kako treba... ali imam jedan malo poveci problem...

SVE JE USPJELO ALI MI VIŠE NEĆE NAĆI T-COM MREŽU I NEMOGU SE SPOJITI NA MREŽU...


ZNA LI KO KAKO TO RIJEŠITI??

ŠTO PRIJE ... HVALA

Matatata krele od zanata ned 19.4.2009 12:24
aleks5698 kaže...

Ja budala... idem ja napravit jailbreak... sve je proslo donekel dobro... mislim sve se instaliralo kako treba... ali imam jedan malo poveci problem...

SVE JE USPJELO ALI MI VIŠE NEĆE NAĆI T-COM MREŽU I NEMOGU SE SPOJITI NA MREŽU...


ZNA LI KO KAKO TO RIJEŠITI??

ŠTO PRIJE ... HVALA

 pa samo napravi restore. xD.
hyko ned 19.4.2009 14:53
Matatata krele od zanata kaže...
aleks5698 kaže...

Ja budala... idem ja napravit jailbreak... sve je proslo donekel dobro... mislim sve se instaliralo kako treba... ali imam jedan malo poveci problem...

SVE JE USPJELO ALI MI VIŠE NEĆE NAĆI T-COM MREŽU I NEMOGU SE SPOJITI NA MREŽU...


ZNA LI KO KAKO TO RIJEŠITI??

ŠTO PRIJE ... HVALA

 pa samo napravi restore. xD.
 greska je u tome sta ti je pin ukljucen pa baseband cip nemoze dobit signal... iskljuci pin kod i onda napravi jailbrake i radit ce ti signal kako treba...
akak2k sri 22.4.2009 10:45

Napravio sam jailbreak, (sve radio po koracima) al Iphone ne prepoznaje T-com-ovu karticu,

vidim Hyko je postavio post da se treba ugasit pin. (JA CU SE SAD POPLJUVAT, STVARNO SAM GLUP), ja tu opciju nemogu naci na Iphone-u

ljudi molim pomoc, thx, lol

:D:D:D:D:D:D:D

hyko sri 22.4.2009 11:49

ne brini nisi jedini koji to nemozes nac jer je ipak malo zakomplicirano kako do nje... :) ja kad sam ga prvi put dobio maknuo sam pin na drugom mobu jer sam izgubio zivce trazeci tu opciju...

on topic:  nalazi ti se settings - phone - sim pin.... vecina ih ode na general pa tako sam i ja u pocetku a nitko na phone.... istina meni bi bilo vise logike da je to na general ali eto tu ti je... sretno dalje s jailbrakeom ;)

akak2k čet 23.4.2009 10:39

hyko care, trebam pomoc

 

OVAKO STVARI STOJE:

 

(IPhone 3G 16gb ver.2.2.1 (5H11) modem firmware 02.30.03) da znas o kakvom se Iphone-u radi

 

1. napravio jailbreak, i instaliralo se sve

2. napravo s pinom kak si objasnio THX:D

 

E SAD

___________________________________

 

Bolje ti leze problemi oko Iphone-a neg meni, pa da pitam

 

kak da unlock-am Iphone na sve mreze?

 

Jucer bio kod frenda, on ima wireless, i kao da idemo prek cydie nekaj skinut, al eto problema, moj prepoznaje mrezu, al ne otvara ni cydia ni app store<---- POD OVO MISLIM; NISTA NE NUDE ZA SKINUT. KO JE TU LUD????

 

MOLIM TE CARE POMAGAJ :D:D:D:D:D

hyko čet 23.4.2009 13:07

pretpastavljam da je bio spojena na wireless jer cim je ukljucen wireless na mobu i neka otvorena mreza sam ce pronac mrezu i spojit se tj ponudit spajanja... prije mislim da je problem u tom esta nisi upisao repositorie (linkove na stranice na kojima se nalaze programi) prvo skini cydia comuniti sources i to ce ti otvorit daljnje linkove na ostale programe... pm.at cu ti jedan dobar repositorij s kojeg ces skinut dosta toga korisno... a o tome nesmijem ovdje pisat...

 

pokusaj ovako rijesiti problem... ovo bi trebalo pomoc...

akak2k pet 24.4.2009 19:30

Jedan jedini problem je da:

Kad upalim Cydiu, ne moze ucitat nista, javlja sljedece greske:

Error: Hoast Unrecheable

Error: Cached Failure

TO JE STO SE TICE CYDIE

 

 

A sto se tice App-Store-a:

Unable to load

 

 

GLAVNO PITANJE JE:

KAK DA INSTALIRAM ISTA???? KAD MI NI CYDIA NI APPSTORE
NE PONUDE NISTA ZA SKINUT, A KAMOLI ZA INSTALIRAT!!!!!

 

Ajmo Iphone jebaci da vas vidim????
Peace yaaaa, lol

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

akak2k sub 25.4.2009 03:08

da Vam malo pomognem pa vi sad odgovorite di ja grijesim:

 

Znaci kad imam kuna na iPhone-u, Cydia radi, a kad nemam onda ne prepoznaje w-lan ( TO STO NE PREPOZNAJE MISLIM NA CYDIA-u i APP STORE), e sad.....

 

di je greska na iPhone-u????

jel je uopce ima???
ZNACI KAD IMA KUNA NA MOBU ONDA CYDIA I APP RADI, A KAD NEMAM ILI JE HOAST UNREACHABLE ILI ERROR: CACHE FAILURE

 

Ne kuzim!!!!!!!!

 

iPhone na pocetku je stvarno banana dok sve ne poslozis, a ja nikak da uspijem u tome, jao brate

pere me film da ga sutnem, pa da bude prvi na Marsu, *ebo ga Apple

:D :D: :D :D :D :D