Općenito o mobitelima

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Melvita čet 25.8.2022 15:39

Pozdrav, da li mislite da se isplati uzimati Pixel 6 danas (u DE je 529eu) ili čekati izlazak sedmice. Najviše postavljam ovo glupo pitanje jer gledam recenzije i svi se žale na gubitak signala, bluetootha, otisak prsta, zagrijavanje.... Kakva su vaša iskustva sa njim? 

Inače sam na mate 20 pro, mobitel je još uvijek solidan, ali bi htio neku promjenu. Nisam siguran da će biti neki upgrade u odnosu na huawei, ali ne želim davati 700 do 1000e  za mobitel. 

djhuby čet 25.8.2022 16:59
Melvita kaže...

Pozdrav, da li mislite da se isplati uzimati Pixel 6 danas (u DE je 529eu) ili čekati izlazak sedmice. Najviše postavljam ovo glupo pitanje jer gledam recenzije i svi se žale na gubitak signala, bluetootha, otisak prsta, zagrijavanje.... Kakva su vaša iskustva sa njim? 

Inače sam na mate 20 pro, mobitel je još uvijek solidan, ali bi htio neku promjenu. Nisam siguran da će biti neki upgrade u odnosu na huawei, ali ne želim davati 700 do 1000e  za mobitel. 

 Sve to sta si naveo nikad cuo i nemam nikakvih problema. Po meni bolje sacekati 7-icu. Novije je novije

mika2210 pon 29.8.2022 07:13

Velika većina bugova koji se spominju vezano za Pixel mobitele pojavljuju se na Pro varijanti.

Ja imam obični Pixel 6 od siječnja i fakat je mobitel odličan, nemam nikakvih problema s njim.

Rad fingerprint senzora je po meni skroz solidan, nije ništa lošiji nego što je bio na S21+ koji sam koristio prije Pixela.

 

Kamera je najbolji dio mobitela, fakat rastura, i to u svim uvjetima. 

spajk1 uto 30.8.2022 16:40
redrum781 kaže...
PiXeLsss kaže...
Stigao Android 13

Ako je neko ažurira, može li mi provjerit jeli mu radi adaptivno punjenje dok je alarm uključen(iza 21h) Hvala

Meni ne radi ;)

 Ja koristim ovaj punjač https://www.aukey.com/products/omnia-mix3-90w-3-port-pd-charger sa kablom spojenim u PD slot i adaptivno punjenje radi.

 

5G ne radi (iako je nadograđen carrier services) kao i VoLTE. Koliko sam primjetio VoLTE je omogućen u srpanjskoj nadogradnji na uređajima kupljenim u "autoriziranim" EU državama koji imaju i "poseban" EU softver (SQ3A.220705.001.B1).

Za globalni model nije omogućeno (SQ3A.220705.003).

 

Malo ga s*ru s tim, tak da bum si DOBRO razmislil o kupnji drugog Pixela.

Na mom P6 Pro, kupljen preko google.de i mailboxde nakon updatea piše verzija 13 (TP1A.220624.021)

isto ne radi 5G niti 4G+ niti VoLTE na A1 mreži. Inače mi je mobitel top, pogotov kamera.

Za punjnje koristim original Pixel Stand 2. Punim samo preko noći, na onoj najsporijoj opciji, da ne zuji ventilator i da se manje grije. Onda jako sporo puni, mislim nekih 5-6 sati.

Skener radi dosta dobro od početka, a moguće je da sada i malo brže. Nije brz kao oni klasični skeneri na poleđini mobitela, ali nije ništa strašno sporo.

Autofokus mi radi dobro. Inače sam na jednoj staroj Nokia-i 8 imao problem nakon pada mobitel. U sklopu kamere koje imaju optički stabilizator slike ima dosta pokretnih dijelova, i onda se malo neki od tih dijelova zamakne i zašteka i onda autofokus šteka. Ne znam da li je to slučaj kod nekoga gore u postovima.

 

inače meni je mobitel fenomenalan, ali zbog ovoga što google ne pušta 5G, VoLTE i čak LTE+ mi je sramotno, a vjerojatno i protiv zakona EU, tako da sedmicu sigurno neću uzeti zbog toga

 

misho_hrnjak sri 31.8.2022 13:49

Pozdrav, zanima me kako ste zadovoljni s običnim Pixel 6 vi koji ga koristite? Koliko vidim dostupna je verzija za kupnju od samo 128 GB, zanima me koliko je stvarno slobodnog mjesta?

Kako baterija drži kroz dan odnosno koliki je SOT?

Čuo sam da navodno ne radi ni plaćanje putem NFC-a kroz Google Wallet? Za 5G mi je poznato.

https://amzn.eu/d/8yWP7NL

Na amazonu je sada 517€, pretpostavljam da ova verzija i radi kod nas?

Unaprijed hvala na odgovorima :)

love2ml86 sri 31.8.2022 17:38
misho_hrnjak kaže...
Pozdrav, zanima me kako ste zadovoljni s običnim Pixel 6 vi koji ga koristite? Koliko vidim dostupna je verzija za kupnju od samo 128 GB, zanima me koliko je stvarno slobodnog mjesta?

Kako baterija drži kroz dan odnosno koliki je SOT?

Čuo sam da navodno ne radi ni plaćanje putem NFC-a kroz Google Wallet? Za 5G mi je poznato.

https://amzn.eu/d/8yWP7NL

Na amazonu je sada 517€, pretpostavljam da ova verzija i radi kod nas?

Unaprijed hvala na odgovorima :)

Wallet uredno radi.

mika2210 čet 1.9.2022 07:14

Meni sve uredno radi, od otiska prsta, preko kamere, do walleta, nisam imao nikakvih problema.

 

Što se baterije tiče, nisam neki power user, mob koristim većinom za mailove, koji poziv, poruke i društvene mreže, i rijetko koji dan završim sa manje od 40% baterije.

bones1802 čet 8.9.2022 15:06

Mob azuriran na rujanski apdejt, odma na prvu baterija puno bolja, network i idle drain idu lagano prema minimumu, znaci na 60% imam 4,5 sati sota kaj je odlicno.. neke stvari sam i podesil, iskljucil, mozda je i to pomoglo.. stigel mi i pixel stand 2 i fakat brzo ga napuni, ima 3 opcije punjenja, adaptivno, max i tiho za preko noci.. ja ga stavljam na adaptivno i napuni ga za nekih sat i 20.. ne grije se niti malo, niti kod punjenja, niti kod normalnog koristenja.. malo sam oduljil, al stvarno sam prezadovoljan s mobom, velicina idealna, brz, fluidan, ima tonu pixel kul opcija, nadogradnje prvi uvijek i jos od nexusa sam bil u toj briji cistog androida i flashanja romova, makar fakat vise nema potrebe za tim jer sve se vise manje ima stock. Jedino bez nova launchera nejde.. 😂 ak neko jos razmislja o mobu, vjerojatno malo pricekati da cjene padnu jer uskoro izlazi sedmica, al to je vec druga prica..

love2ml86 čet 8.9.2022 18:46
bones1802 kaže...
Mob azuriran na rujanski apdejt, odma na prvu baterija puno bolja, network i idle drain idu lagano prema minimumu, znaci na 60% imam 4,5 sati sota kaj je odlicno.. neke stvari sam i podesil, iskljucil, mozda je i to pomoglo.. stigel mi i pixel stand 2 i fakat brzo ga napuni, ima 3 opcije punjenja, adaptivno, max i tiho za preko noci.. ja ga stavljam na adaptivno i napuni ga za nekih sat i 20.. ne grije se niti malo, niti kod punjenja, niti kod normalnog koristenja.. malo sam oduljil, al stvarno sam prezadovoljan s mobom, velicina idealna, brz, fluidan, ima tonu pixel kul opcija, nadogradnje prvi uvijek i jos od nexusa sam bil u toj briji cistog androida i flashanja romova, makar fakat vise nema potrebe za tim jer sve se vise manje ima stock. Jedino bez nova launchera nejde.. 😂 ak neko jos razmislja o mobu, vjerojatno malo pricekati da cjene padnu jer uskoro izlazi sedmica, al to je vec druga prica..

Moram priznat meni nakon zadnjeg update-a radi puno bolje i kamera (autofokus) i fingerprint. Možda sam umislio ali mi djeluje 50 % bolje.

djhuby pet 9.9.2022 11:15

"Slavimo rođendan!

 

 Od sada imamo posebne ponude za vas u Google Storeu 24 sata.

 

 ‌

 

 Željeli bismo vam se zahvaliti na podršci tijekom protekle 24 godine.  Mnogi od vaših omiljenih proizvoda sada su dostupni po posebnim cijenama - na primjer Google Pixel 6 i Nest Cams.

 

 Osim toga, ostvarite 20% popusta na odabrane proizvode kada unesete kod GOOGLEPARTY24 na blagajni"

Volume čet 29.9.2022 19:48

Postoji li način za osposobiti 5g na pixelu 6? Jučer ga kupim u aloalo poslovnici, prodaju ga pod nazivom Google Pixel 6 5G. Ako 5g ne radi u Hrvatskoj zar to nije lažno oglašavanje koje je protuzakonito?
Danas pričam s djelatnicom aloalo-a i kažem da ga želim vratiti jer ne podržava 5g kako njihov dućan navodi, a ona meni da ga mogu vratiti samo ako mi to šefovi odobre