R3nchi sub 3.10.2020 12:02
zvonac kaže...
R3nchi kaže...

Eo kad ukucas u gsm arenu mb do 155mm.. Sta dobijes.. https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nHeightMax=155&nRamMin=6000&nDisplayResMin=2073600&chkGPS=selected&chkUSBC=selected&nBatCapacityMin=3800

 

Znaci izbor se namece sam po sebi za nekog mid range korisnika.. GP 4a 5g..

Mada jos jednom i to je 100e preskupo..

Po meni, Jel nema nikakve high spec u sebi da opravda ista vise od 400e..

Al eto sad je kompaktnost exkluziva..

PA ju moramo placat..

 

 

 OT: A gle, a koji smartfon nije precjenjen, ajmo krenut prvo od ajfona, taj ne opravdava te novce, pa da 100x piše ajfon na njemu s zlatnim slovima, a onda slijede svi ostali, za ajfon je "lakše" dat, 7-8tkn, neg za gugl 5-6tkn, ajfon ima reputaciju a njemu se lako oprosti povisoka cifra, doduše to je sad psihologija i neka druga tema za raspravu.

O cijeni smartfona dok se priča, vrtimo se u krug, uvijek će smartfoni bit preskupi a nikad ne bu bili jeftini, pogotovo ne s specifikacijama koje mi očekujemo..

 

Stvar je jasna, stavi se neka granica do koje se može potrošit i u tom cijenovnom rangu gledat smartfon, pixeli nikad nisu bili jeftini, nakon nexus serije cijena pixela je odletila u nebo, opet, neopravdano.. Njima je najjača točka softver i na tu kartu igraju kao i soft.podrška, ono što mene malo ljuti je ta kamera, koja je već tri generacija jedna te ista, samo se softverski malo ulijepša.

Nekad im je kamera bila jaka točka, sad su podbacili na tom polju i prestigli ih drugi, a gugl stoji na mjestu i polažu sve nade u softver za kameru.

 

Baterija će na P5 bit najveći adut i tu bi trebala se dobrano iskazati, pošto je izdašna za taj štedljivi proc i ekran od kompaktnih 6".

 

A vidi slazem se s svim sto si napisao.Cak sam prije dan 2 gledo neki yt kanal gdje su pokazivali grafikonom kako su cijene smatrfona pogotovo falgshipova isle gore s godinama.. Nekad flagship kosto 700$..

Kao i sve i mb su postali status simbol, te su cijene osle gore...O  ajfonu necu, jer ja to ne priznajem kao nista osim porez za reatrde, (i da sestra mi ima ajfon,imac i ta sranja) placat nesto sto ti nemozes nigdje odnjet da se popravi i cije cijene dijelova su astronomske? 

Hvala nisam retard.. 

JA jucer iso gledat povijest mb koje sam imo ispada da od 2017 imam 4000mah bateriju u mb.. I zato je meni sve ispod poprilicno smjesno.. Al evo oprostiot cu im tih -150mah u odnosu na moj mi a 3 ( da sam uzimo verziju s 6gb nebi ga ni prodavao)..

 

Po meni i dalje ostaje stav da gp 4a 5g nebi smio kostat vise od norda, jer nema nijednu bolju jacu stavku od njega..

Al eto +100e je valjda na ime..

Sad cekam prve testove 4ke da vidim jel to to...  

zvonac ned 4.10.2020 15:51

Gledam malo s gornjeg linka, navodno stereo zvučnici nisu bogzna kaj, solidni su a u usporedbi sa 10+ su lošiji, fali im basa a zvuk je "mršav", zvučnik ispod ekrana je ok, navodno; za bateriju veli da mu je čak bolja na S10+ koji je stariji mob, vjerojatno se baterija na P5 treba još "naučit" pa će onda rezultati bit bolji..

Kamera poslovično jako dobro, neću reć da je fenomenalna, jer to nije, al generalno gledajući kamera nije razočarenje, mislim da je video još najviše napredovao i tu se vide značajne razlike spram fotića koji je "isti" kao i na prethodne dvije generacije. Kozmetički je dotjerana kroz softver, za PS je dušu dalo, za neko detaljno analiziranje tj seciranje, onda se vide hardverski nedostaci i dolazi do izražaja prisutnost malog senzora koji boravi u aktualnom modelu, al i dalje je tu gugl napravio odličan softver iscjedili su stari senzor maksimalno softverski.

Dan1234567890 sub 13.2.2021 13:41

Ako hoćeš novo iz ducana, najbolje sa Google storea u DE, pa mailbox dostava do HR. Za 10 dana ti je u rukama. Ili po ebayu hvatati prilike... također Saturn i mediamarkt u DE ga imaju u ponudi pa i tu treba pogledati jel ima kakva akcija...

milinho pon 22.3.2021 11:41
Dan1234567890 kaže...
Ako hoćeš novo iz ducana, najbolje sa Google storea u DE, pa mailbox dostava do HR. Za 10 dana ti je u rukama. Ili po ebayu hvatati prilike... također Saturn i mediamarkt u DE ga imaju u ponudi pa i tu treba pogledati jel ima kakva akcija...

 Jel se može na taj način platiti u ratama (iako sumnjam, ali čisto da pitam)?

nixass pon 22.3.2021 11:54
milinho kaže...
Dan1234567890 kaže...
Ako hoćeš novo iz ducana, najbolje sa Google storea u DE, pa mailbox dostava do HR. Za 10 dana ti je u rukama. Ili po ebayu hvatati prilike... također Saturn i mediamarkt u DE ga imaju u ponudi pa i tu treba pogledati jel ima kakva akcija...

 Jel se može na taj način platiti u ratama (iako sumnjam, ali čisto da pitam)?

 meni google store nudi 24 rate beskamatno

milinho pon 22.3.2021 12:39

Jel netko naručivao tako i platio na rate? Zanima me jel prihvaćaju takav način plaćanja s hrvatskom karticom?

EDIT:

Da se nadovežem sam na sebe. Kupnja Pixela sa njemačkog Google Storea na rate ide preko Klarna sustava/stranice/što već. Da bi se kupio uređaj na rate, Klarna traži billing podatke sa adresom u Njemačkoj, što naravno nemam.

2happy2beu sub 24.4.2021 21:44

Evo ga i u mene, moram priznat da sam oduševljen.

Nevjerojatno dobro uređaj leži u ruci, nakon p40pro i mi10 pravo olakšanje.

Ekran vrhunski, brzina rada odlična, ništa ne trza. Napokon fizički otisak prsta ko na Poco F1 koji radi besprijekorno.

Najviše me interesirala kamera i ona me najviše oduševila. Od 50ak fotografija u zadnja 2 dana šta sam opalio mislim da sam samo 2-3 izbrisao, gotovo svaka je odlična. Jednostavno ta point and shoot kamera je baš ono šta sam tražio. Boje su baš lijepo naglašene, dosta jak HDR što mi osobno odgovara, portreti savršeni. Super stvar je motion photos opcija koja mi je uvijek uključena, posebno kad želite uhvatit dobru fotografiju djece.

Bateriju još nisam uspio dobro testirat jer ga još nisam napunio do kraja al evo od 3 popodne do sada je pao sa 49% na 27%, a cijelo vrijeme prčkam po njemu.

Jedina zamjerka je jako sporo punjenje, na ova 2 modela od prije sam navikao u 40ak min imati 100%.

Sutra ću napravit malu usporedbu fotografija mi10 vs pixel 5.

Dojitza ned 25.4.2021 18:36

Nakon tjedan dana:

Plus:

Ekran,

Brzina,

Kamera,

Zvuk moram reći da ipak nije toliko loš.

 

Minus:

Baterija (moj stari redmi 4x je kad je bio nov imao minimalno diplo bolju)

Tu i tamo softverski glitchevi, najveći je bio jučer gdje mi je kamera iz brisala jedno 15 slika i spremila samo zadnju dok ju nisam restartao. Also ponekad zna zastekati kada se pali kamera.

 

Dan1234567890 sri 28.4.2021 08:43
Dojitza kaže...

Nakon tjedan dana:

Plus:

Ekran,

Brzina,

Kamera,

Zvuk moram reći da ipak nije toliko loš.

 

Minus:

Baterija (moj stari redmi 4x je kad je bio nov imao minimalno diplo bolju)

Tu i tamo softverski glitchevi, najveći je bio jučer gdje mi je kamera iz brisala jedno 15 slika i spremila samo zadnju dok ju nisam restartao. Also ponekad zna zastekati kada se pali kamera.

 

ovo za brisanje slika mi se čini kao vrlo ozbiljan bug, nisam za to čuo još...meni na pixel 3 kamera isto nekad zna "zaštekati" ako pod time mislim da treba malo duze da se otvori nego inače. to se obično događa kad mob duze vrijeme stoji i kao da je u nekom "deep sleepu". no i tada to traje manje od 1 sec, ali se vidi da je duze nego inace kad je skoro insatntno slika kamere na zaslonu (palim kameru 2x pristiskom na power tipku)...

Dojitza sri 28.4.2021 08:50
2happy2beu kaže...

Meni je baterija odlicna, evo vec 3.dan imam 50% na kraju dana u 8ipo navecer. Preko 5h SOT a to uspijem na malo kojem uredjaju (i to 4g bez wifija, sat spojen).

 Kod mene uz cca 5h sot-a je u subotu i nedjelju bilo skoro do 20%. Istina, cijelo vrijeme uključen WiFi + mobilni i Bluetooth, 90hz ekran ambient ekran i live wallpaper i  žestoko korištenje kamere i navigacije.

Dan1234567890 kaže...
Dojitza kaže...

Nakon tjedan dana:

Plus:

Ekran,

Brzina,

Kamera,

Zvuk moram reći da ipak nije toliko loš.

 

Minus:

Baterija (moj stari redmi 4x je kad je bio nov imao minimalno diplo bolju)

Tu i tamo softverski glitchevi, najveći je bio jučer gdje mi je kamera iz brisala jedno 15 slika i spremila samo zadnju dok ju nisam restartao. Also ponekad zna zastekati kada se pali kamera.

 

ovo za brisanje slika mi se čini kao vrlo ozbiljan bug, nisam za to čuo još...meni na pixel 3 kamera isto nekad zna "zaštekati" ako pod time mislim da treba malo duze da se otvori nego inače. to se obično događa kad mob duze vrijeme stoji i kao da je u nekom "deep sleepu". no i tada to traje manje od 1 sec, ali se vidi da je duze nego inace kad je skoro insatntno slika kamere na zaslonu (palim kameru 2x pristiskom na power tipku)...

 Slično i kod mene. Ovo je bio cudan bug, dakle slikao bi cca 5 slika, otišao u galeriju i spremljena bi bila samo zadnja od tih 5.Vratio se na kameru,
Opet cca 5-6 pa na galeriju i opet samo zadnja. Ponovio 4 puta s istim rezultatima dok nisam ručno zgasio aplikaciju kamere (na task view swipe prema gore) pa ponovno upalio i onda je proradilo normalno.