IT trgovine

HGspot, nema reklamacije

supersonic sri 23.12.2015 00:10

Uzeo sam hard disk od 2 TB preko online HG shopa i stigao mi je oštećen pri tome što je plastika kod ulaza bila puknuta.

Otišao sam u HGspot poslovnicu u  Splitu da mi reklamiraju i nakon što sam predao hard disk zajedno sa računom oni su ga poslali u sjedište, najvjerojatnije u Zagreb.

 

Nakon nekoliko dana dobivam email da mi je reklamacija odbijena.

 

Na daljnjem linku se može vidjeti naša komunikacija:

 

https://www.splithorizont.com/HGspot.jpg

 

 Edit, ev slika priložena

 

Prošlo je manje od tjedan dana kada sam vratio hard disk. Zbog toga što živim 20 km od Split i njihove poslovnice čekao sam priliku da kada mi se više polsova skupi za Split pa sam onda išao

David87 sri 23.12.2015 09:19

Taj Mingo je isto govno! Imao problem sa mobitelom i dobijem odgovor na prigovor da ona ne može ništa te da mogu probati sa vještačenjem, što bi koštalo minimalno 2 soma, yeah right to bi bila pamet, popušit još više para i vremena, a na kraju ću dobit još jedno govno od odgovora...

Texpi sri 23.12.2015 09:26
Cryogenic kaže...

Ako kupuješ preko online web shopa imaš točno 2 tjedna da im vratiš proizvod, apsolutno nemoraš navesti nikakav razlog za vračanje proizvoda. Ne zajebavam se.

 Mislim da ovo ne vrijedi ako je stvar fizički oštećena.

supersonic sri 23.12.2015 13:22

To znaći da bilo koji paket koji ti dođe oštećen, npr. monitor ili već nešto drugo oni ti neće reklamirati.

 

Gdje god sam drugdje naručivao, npr ebay možeš navesti da ti je roba oštećena i možeš dobiti refund. Mislim da je tako i preko amazon.

 

Samo kod nas ovdje čini mi se da ništa ne funkcionira kako bi trebalo.

tnakir sri 23.12.2015 13:36
supersonic kaže...

To znaći da bilo koji paket koji ti dođe oštećen, npr. monitor ili već nešto drugo oni ti neće reklamirati.

 

Gdje god sam drugdje naručivao, npr ebay možeš navesti da ti je roba oštećena i možeš dobiti refund. Mislim da je tako i preko amazon.

 

Samo kod nas ovdje čini mi se da ništa ne funkcionira kako bi trebalo.

Ako ima dokaza da je pakiranje osteceno, onda se to rijesi sa dostavnom sluzbom. Dostavne sluzbe to kompenziraju bez ikakvog problema, jer su sve posiljke osigurane (bar kod Overseasa sa kojim mi najcesce radimo).

 

Ali ako pakiranje nije osteceno, ambalaza je citava, a ti dodjes sa polomljenim artiklom, naravno da ti reklamacija nece proci.

bill_jobs sri 23.12.2015 13:36
zerocool12 kaže...

Znaci ak sam dobro skuzio (ovo iz maila "nekone je ispao") moze past prodavacu iz ruke kad ga pakira , on ga turne u paket i ti se mozes yebat?

 

Da, baš kao što tebi doma kad ga raspakiraš može ispasti, pa se ti napraviš grbav i pošalješ im nazad.

I šta ćemo sad?

Mislim da je puno manji broj slučajeva gdje će trgovina svjesno zapakirati oštećen artikl, nego onih slučajeva gdje korisnici sami nešto sjebu.

Servis po defaultu poništava jamstvo, a ti se možeš žaliti inspektoratu ali nekako sumnjam da će biti na tvojoj strani.

 

PzKpfw sri 23.12.2015 13:42

Ma kod nas nema poštenja, nitko te za ništa ne štiti. Možemo se samo žaliti upravi vodovoda.

Kad mi se ovako nešto dogodi, nikada više ne kupujem kod takvih.

Nisam baš nešto puno kupovao kod HGspota, te mi sada još draže što nisam.

 

Kao da nisu mogli poslati novi, a ovaj preuzeti ili pak dati po jefitnijoj cijeni ili pak vrati pare.

Ne razmišljaju da treba čuvati mušterije, te da na meni zarade još više novaca dugoročno,nego  na ovaj način odbijaju kupce od sebe.

 

Ispalo je? Kome je ispalo? Kupac namjerno oštećuje robu, te ju onda šalje nazad, jer ga cijeli taj proces veseli?

Ah, umjesto da su prešli preko tih 600-injak kuna, te dali novi hard disk, oni su izgubili klijenta.

Zašto ja već godina kupujem kod istog prodavatelja hardver?

Možda, zbog ljepote djelatnika il' pak što sam zadovoljan njihovom uslugom, čak kada je i jeftinije kod konukrencije?

tnakir sri 23.12.2015 13:52
PzKpfw kaže...

Ma kod nas nema poštenja, nitko te za ništa ne štiti. Možemo se samo žaliti upravi vodovoda.

Kad mi se ovako nešto dogodi, nikada više ne kupujem kod takvih.

Nisam baš nešto puno kupovao kod HGspota, te mi sada još draže što nisam.

 

Kao da nisu mogli poslati novi, a ovaj preuzeti ili pak dati po jefitnijoj cijeni ili pak vrati pare.

Ne razmišljaju da treba čuvati mušterije, te da na meni zarade još više novaca dugoročno,nego  na ovaj način odbijaju kupce od sebe.

 

Ispalo je? Kome je ispalo? Kupac namjerno oštećuje robu, te ju onda šalje nazad, jer ga cijeli taj proces veseli?

Ah, umjesto da su prešli preko tih 600-injak kuna, te dali novi hard disk, oni su izgubili klijenta.

Zašto ja već godina kupujem kod istog prodavatelja hardver?

Možda, zbog ljepote djelatnika il' pak što sam zadovoljan njihovom uslugom, čak kada je i jeftinije kod konukrencije?

Eto, propast ce firma jer ti neces kupovati u njih. 

 

Zasto bi HG Spot spustao cijenu disku sa kojim i ovako ima jadni profit od 10%, odnosno 60-ak kuna, ako nije dokazano da je on kriv?

 

Da se razumijemo, ja HG Spot ne volim, niti bih ikada kupovao u njih, iskreno, nemam nekakav pametan razlog, ali smatram da su u ovom slucaju postupili ispravno.

 

Ako nema dokaza da su oni krivi za ostecenje, ako je vjerovatno da je klijent sam uzrokovao ostecenje, zasto bi oni izlazili u susret?

 

Kako ti mislis da ce oni to reklamirati kod uvoznika? Oni puse tih 600 kuna jer je neki klinjo reko da mu disk nije ispao na pod. 600 kuna - moraju prodati 10 istih diskova da bi bili na nuli. Kako ne.

supersonic sri 23.12.2015 14:32

Hard disk je bio zapakiran u neprozirni omot tako da ni oni nisu mogli vidjeti dali je hard oštećen ili ne. Kupi hard disk pa ćeš vidjet omot. Nema šanse da se išta vidi već se mora škarama odrezati omot da bi se uopće izvadio.

 

Meni je dosta više ovakvih sranja sa raznim firmama gdje lopovluk van zakona bolje štima nego poštenje.

PzKpfw sri 23.12.2015 15:26

@tnakir

 

Oni, ako će propast, to će u prvom redu biti, jerbo ih pokradaju vlastiti djelatnici, nešto slično kako i Pevec...

Zbog mene neće, al' ako idemo logikom, kad se male ruke slože, odnosno više nas, onda budu...

 

Po meni, a ja nisam nikakav aršin, radi se dugoročno o brizi za korisnika.  Na duže staze mogu na meni ili nekome drugome više zaraditi.

 

sandokan111 čet 24.12.2015 00:11
Cryogenic kaže...

Ako kupuješ preko online web shopa imaš točno 2 tjedna da im vratiš proizvod, apsolutno nemoraš navesti nikakav razlog za vračanje proizvoda. Ne zajebavam se.

 Naravno, ne osteceni proizvod :)

David87 kaže...
Taj Mingo je isto govno! Imao problem sa mobitelom i dobijem odgovor na prigovor da ona ne može ništa te da mogu probati sa vještačenjem, što bi koštalo minimalno 2 soma, yeah right to bi bila pamet, popušit još više para i vremena, a na kraju ću dobit još jedno govno od odgovora...

 Nije mingo govno, takav je zakon. Vjestacenje kosta koliko kosta, ali u prvom periodu (6 mjeseci) ga placa prodavatelj, u drugom (6 - 24) ga placa onaj za koga se pokaze da je u krivu. Ako si siguran za taj problem s mobitelom neznam u cemu je problem. Obavi se vjestacenje i trosak ce platit prodavatelj. ZZP clanak 43, stavci 4-5-6. Ako ti neces brinut za sebe i svoja prava, ne vidim zasto bi oni trebali.

zerocool12 kaže...

Znaci ak sam dobro skuzio (ovo iz maila "nekone je ispao") moze past prodavacu iz ruke kad ga pakira , on ga turne u paket i ti se mozes yebat?

 Pa ne smiju oni sebe izlozit pravnom riziku da napisu da ga je on ispustio. Oni su se samo ogradili da oni nisu.

PzKpfw kaže...

Ma kod nas nema poštenja, nitko te za ništa ne štiti. Možemo se samo žaliti upravi vodovoda.

 Stite te zakoni, i to jako dobro u odnosu kako nam je bilo prije. Samo ljudi se ne zele/ne znaju izborit za svoja prava. U vecini slucajeva, ne zele jer "im se neda". Nazalost, tako je.

supersonic kaže...

 Vjerojatno ce ti izac u susret jer im negativna reklama ne odgovara pa ce na taj nacin dobit pozitivnu reklamu, sto je opcenito praksa kod bilokojeg dobrog trgovca/proizvodjaca bili oni u pravu ili ne. Tehnicki, hardovi su dobro zapakirani, i ako je ambalaza neostecena (i ona unutarnja plastika koja drzi hard) tesko da bi ta reklamacija prosla. Ni vrijeme reagiranja ti ne ide bas u prilog, jer ako je bio odmah razbijen mogao si im se odmah i javit telefonski/emailom.

Texpi čet 24.12.2015 08:54

 i ona unutarnja plastika koja drzi hard

 Koja unutarnja plastika? Hardovi su u običnoj antistatičkoj vrećici, neosigurani. Nekada si ih dobio dobro zapakirane u plastičnoj kutijici, ovo danas je sve samo ne dobro zaštićeno.

ihush čet 24.12.2015 19:27
supersonic kaže...

Uzeo sam hard disk od 2 TB preko online HG shopa i stigao mi je oštećen pri tome što je plastika kod ulaza bila puknuta.

..

-trebao si pregledati i reklamirati dostavi, oni su u tom trenu odgovorni za vidljiva fizička oštećenja (nema veze s garancijom).

-ako ti hgšrot ipak uvaži garanciju, zahvali im se.

mbaksa čet 24.12.2015 20:43
ihush kaže...
supersonic kaže...

Uzeo sam hard disk od 2 TB preko online HG shopa i stigao mi je oštećen pri tome što je plastika kod ulaza bila puknuta.

..

-trebao si pregledati i reklamirati dostavi, oni su u tom trenu odgovorni za vidljiva fizička oštećenja (nema veze s garancijom).

Tako je. To mu može biti škola za budućnost. Mislim, cijela situacija je "moja riječ protiv tvoje". Kamo bi prodavači došli da uvažavaju reklamacije koje oni ne mogu reklamirati uvozniku/distributeru/proizvođaču?!

 

Ili paket otvoriti i detaljno pregledati kod primanja - najbolje još i prije nego se potpišeš - ili snimiti otvaranje paketa (mada to nosi manji težinu nego ono prvo).

sandokan111 čet 24.12.2015 22:11

Nemozes ti sve pregledat pri otvaranju, nit ces svaki put sve snimat :) Gdje bi dosli kad bi ovo bila procedura. Zato je i zakon donesen, a i zato svaka firma/proizvodjac ima odredjenu bilancu u troskovniku za ovakve slucajeve. Trgovcu/proizvodjacu je puno jednostavnije proizvod zamjeniti i imat zadovoljnog korisnika nego se inatit. Samo eto, nekog reda mora bit. Pretpostavka je da nitko normalan ne kupuje proizvode da bi ih namjerno ostecivao vec jer mu trebaju, pa samim time nece namjerno ni ostetit cim dobije proizvod, jer ako mu treba, nece ga imat jos xx dana dok se procedura ne provede. Oni sami takodjer otprilike znaju koliko im proizvoda tvornicki izlazi s greskom. Ostaju granicni slucajevi kao ovaj gdje tehnicki kupac tesko moze dokazat navedeno, ali trgovina/proizvodjac vjerojatno izlazi u susret. Da je javio odmah po primitku slucaj bi bio puno jasniji.

mbaksa čet 24.12.2015 22:31
sandokan111 kaže...

Nemozes ti sve pregledat pri otvaranju, nit ces svaki put sve snimat :)

Onda ćeš se, poput kolege supersonica, navlačiti s prodavačem.

 

sandokan111 kaže...

Zato je i zakon donesen,

Nešto gadno si fulao. Zakon ne kaže da prodavaču možeš vratiti fizički oštećenu robu za koju ne možeš dokazati da si je primio oštećenu.

 

sandokan111 kaže...

a i zato svaka firma/proizvodjac ima odredjenu bilancu u troskovniku za ovakve slucajeve. Trgovcu/proizvodjacu je puno jednostavnije proizvod zamjeniti i imat zadovoljnog korisnika nego se inatit.

Ne kužim zašto misliš da se prodavači inate. Ne kužim i zašto misliš da bi prodavači morali dozvoljavati ljudima da ih varaju.

 

sandokan111 kaže...

Pretpostavka je da nitko normalan ne kupuje proizvode da bi ih namjerno ostecivao vec jer mu trebaju, pa samim time nece namjerno ni ostetit cim dobije proizvod,

Koja je za prodavača razlika je li kupac namjerno ili slučajno oštetio proizvod? Ako ti slučajno, recimo statičkim elektricitetom, proizvod ti padne iz ruke, monitor kod prenošenja udariš u kvaku, grom ti ošteti proizvod - zašto bi to trebao biti prodavačev problem? Prodavač bi valjda trebao odgovarati za ono za što je kriv, ne? A ne za ono za što je netko drugi kriv.

 

sandokan111 kaže...

Oni sami takodjer otprilike znaju koliko im proizvoda tvornicki izlazi s greskom.

Koliko sam shvatio, u ovom slučaju nije u pitanju proizvod s greškom, nego proizvod s fizičkim oštećenjem. Pitanje je samo gdje je to fizičko oštećenje nastalo - kod koga je nastalo, taj je kriv i odgovora za to.

ihush čet 24.12.2015 22:37

.. i ovo je slučaj gdje je najvjerojatnije oštećenje nastalo u transportu (krivnja dostave), ali zato se kod preuzimanja pogleda paket, potpiše.. i kad potpišeš da je sve OK, .. tad je OK. Tad fizičko oštećenje postane problem kupca. (koji samo ako ima sreće, može nešto dobiti.. prigodni poklon).

sandokan111 pet 25.12.2015 22:12
mbaksa kaže...

Onda ćeš se, poput kolege supersonica, navlačiti s prodavačem.

 Tocno tako. Radje se natezem s prodavacem jednom u 100 slucajeva nego da u svih 100 slucajeva snimam kamerom i potrosim neznam koliko vremena na pregledavanje i otpakiravanje svakog komadica kako spada da kamera uhvati i neznam sta. Puno je jednostavnije to rjesit s prodavacem.

mbaksa kaže...

 Nešto gadno si fulao. Zakon ne kaže da prodavaču možeš vratiti fizički oštećenu robu za koju ne možeš dokazati da si je primio oštećenu.

 Nisam nista fulao nego si izvukao krivi zakljucak valjda zasto sam to spomenuo. Pa ja sam gore napisao da nemozes vratit ostecenu robu... To je bilo receno da je zakon donesen jer ga prije nije bilo i puno je lakse rjesavat stvari danas nego prije, kad zakona nije bilo, pa se samim time nemora svak mrcvarit i snimat otvaranje cega god da bi kasnije imao neku pravnu zastitu. U skladu s zakonom vise manje je sve ok pokriveno.

mbaksa kaže...

 Ne kužim zašto misliš da se prodavači inate. Ne kužim i zašto misliš da bi prodavači morali dozvoljavati ljudima da ih varaju.

Pa ne dozvoljavaju oni da ih ljudi varaju, kao sto sam naveo, nije stvar svjesnog dozvoljavanja, vec nemogucnosti dokazivanja neceg, gdje je moja rijec protiv tvoje, u kojem slucaju, trgovac uvijek ima mogucnost da situaciju okrene u svoju stranu i ne tjera pravdu. To je cisto pametna poslovna politika. Ako si citao, naveo sam da u ovom slucaju vjerojatno reklamacija ne bi ni prosla, ali je stvar pozitivne psihologije i reklame u odredjenim slucajevima reagirati proaktivno, pa cak i ako si u pravu napravit zamjenu, jer trgovca puno vise moze kostat moguci strah koji korisnici mogu imat da se njima ovako desi ako se poistovjete s kupcem i da ce izgubit xxx kuna nego sto zamjena proizvoda kosta trgovca/proizvodjaca. Tih 500kn, recimo, pojedincu puno vise znaci nego zamjena proizvoda trgovini. Povrat novca od 500kn im je problem, al zamjena proizvoda ne toliki. Zato svaka trgovina i ima ovakve stvari vec uracunate. Da ne pricamo da proizvodjacu jos manje znaci zamjena proizvoda.

mbaksa kaže...

Koja je za prodavača razlika je li kupac namjerno ili slučajno oštetio proizvod? Ako ti slučajno, recimo statičkim elektricitetom, proizvod ti padne iz ruke, monitor kod prenošenja udariš u kvaku, grom ti ošteti proizvod - zašto bi to trebao biti prodavačev problem? Prodavač bi valjda trebao odgovarati za ono za što je kriv, ne? A ne za ono za što je netko drugi kriv.

Pa normalno da nema razlike dal je namjerno il slucajno. To se odnosilo na to da je vjerojatno u 99.9% slucajeva slucajno, i u odredjenim situacijama se isplati napraviti kao sto sam napisao u proslom pasusu. Ako se radi namjerno onda se ne isplati i gornji pasus ne stoji. Stoga i opaska da to nitko ne radi namjerno te trgovina moze postupiti po dobroj poslovnoj praksi.

mbaksa kaže...
Koliko sam shvatio, u ovom slučaju nije u pitanju proizvod s greškom, nego proizvod s fizičkim oštećenjem. Pitanje je samo gdje je to fizičko oštećenje nastalo - kod koga je nastalo, taj je kriv i odgovora za to.

Mislis da to nemoze iz proizvodnje izac s takvom greskom? Naravno da moze. Fizicko ostecenje je isto tako greska. Te stvari se dogadjaju i svaki proizvodjac ima te brojke. Ako vide da im se odredjena kolicina proizvoda s odredjenih trzista vraca s vecim postotcima, onda ce znat da nesto ne valja.

 

Reglex pon 1.2.2016 13:20

Kako je završilo s reklamacijom?

Svjedočio sam i sam kako se postupa s osjetljivom robom i tamo više ništa ne kupujem, posebno ne online jer mi izgleda da trpaju neispravnu, izloženu i korištenu robu.

Ovakve priče kod nas su svakodnevnica kod nas na balkanu, a reklamacije se odbijaju jer nitko ne želi preuzeti odgovornost tj nitko ne želi da mu šef skine 600 kn s plaće.