Mrežni hardver

Problem s povezivanjem na iternet ZTE MF286 ( A1)

n.lackovic pet 1.4.2022 15:16

Dobar dan, imam gore navedeni ruter koji sam dobio kod sklapanja ugovora s tele2 ( danas telemach) prije par godina. No sad sam se odlucio za A1, dobio njihovu karticu, al kad ju stavim u ruter nemam pristup internetu. Wifi radi, i kad spojim racunalo preko kabla javlja da je povezano, al internet ne radi. Kartica je aktivirana i radi u mobitelu bez ikakvog problema. Pitao sam u telemachu neki dan da otkljucaju uredaj i dobio sam informaciju da je tvornicki otkljucano.

 

Unaprijed hvala na pomoci

WackyZG pet 1.4.2022 15:28
n.lackovic kaže...

Dobar dan, imam gore navedeni ruter koji sam dobio kod sklapanja ugovora s tele2 ( danas telemach) prije par godina. No sad sam se odlucio za A1, dobio njihovu karticu, al kad ju stavim u ruter nemam pristup internetu. Wifi radi, i kad spojim racunalo preko kabla javlja da je povezano, al internet ne radi. Kartica je aktivirana i radi u mobitelu bez ikakvog problema. Pitao sam u telemachu neki dan da otkljucaju uredaj i dobio sam informaciju da je tvornicki otkljucano.

 

Unaprijed hvala na pomoci

 APN postavke u routeru su prebačene na A1? Ako jesu, probaj hard reset uređaja, pa ga ponovno postavi, ako ne ide, u Telemach neka ga otključaju jer očito nije otključan. 

n.lackovic pet 1.4.2022 15:46

Probao sam s APN gprs0.vipnet.hr ( taj je bio automatski) i sa data.A1.hr (to sam nasao negdje u a1 podrsci) . Ako je hard reset drzanje tipke za reset cackalicom nekih 10,15 sekunda i to sam probao. Znaci ide posjet telemachu