Mrežni hardver

Preporuka za jaku wifi antenu/adapter

EZY-E uto 21.4.2020 12:22

U kući sam u prizemlju i spajam se na susjedov wifi (uz njegovo dopuštenje) koristeći laptop.

Problem je što su brzine dosta često dosta spore i signal se zna dosta prekidati, nije ni čudo kad je između 2-3 zida.

Probao sam sa onim nano wireless adapter usb-om i jako slabo lovi signal ili nikako.

Zanima me što biste mi preporučili da kupim? Mislim da bi neka jaka antena bila najbolja, samo sam ja prilično noob što se tiče mrežne opreme.

Znam da ima već otvorenih tema ali su one prilično outdated (2010.g).

AF139 uto 21.4.2020 18:43

.. pa wifi od laptopa je bar 10 puta bolji od nano usb wifi-a , veća snaga  i bolje antene u monitoru .

Neče vam pomoći druge antene već možda drugi wifi uređaj (wifi ruter ili jači usb wifi adapter sa vanjskom antenicom).

EZY-E uto 21.4.2020 20:35
absolon sri 22.4.2020 09:44

Ako ti susjed dopusti probaj očitati jačinu wifi signala

u susjednovom modemu/ruteru. Obično "signal strengh"

bude na "low" ili "medium" u predefiniranim postavkama.

Probaj ga podignuti na "High".

 

Probaj u Device Manageru updatat Wi-fi device,

pusti ga da povuče drivere s Interneta možda

ti se popravi situacija, prije nego što ideš u kupnju

usb wifi kartice s antenom.

Posmatrač sri 22.4.2020 10:55
EZY-E kaže...

U kući sam u prizemlju i spajam se na susjedov wifi (uz njegovo dopuštenje) koristeći laptop.

Problem je što su brzine dosta često dosta spore i signal se zna dosta prekidati, nije ni čudo kad je između 2-3 zida.

Probao sam sa onim nano wireless adapter usb-om i jako slabo lovi signal ili nikako.

Zanima me što biste mi preporučili da kupim? Mislim da bi neka jaka antena bila najbolja, samo sam ja prilično noob što se tiče mrežne opreme.

Znam da ima već otvorenih tema ali su one prilično outdated (2010.g).

 Ja bih ti preporucio kombinaciju WIFI accesspointa koji ce hvatati signal i routera koji ce taj signal dobijate kabelom od AP-a i onda pravi wifi mrezu u tvojoj kuci. Vrlo jeftino i efikasno rjesenje....

 

Kupis dva polovna jeftina uredjaja i stavi tamo gdje imas dobar signal. Treba ti samo struja za ta dva uredjaja.....

EZY-E sri 22.4.2020 12:55
absolon kaže...

Ako ti susjed dopusti probaj očitati jačinu wifi signala

u susjednovom modemu/ruteru. Obično "signal strengh"

bude na "low" ili "medium" u predefiniranim postavkama.

Probaj ga podignuti na "High".

 

Probaj u Device Manageru updatat Wi-fi device,

pusti ga da povuče drivere s Interneta možda

ti se popravi situacija, prije nego što ideš u kupnju

usb wifi kartice s antenom.

 Možda ovo?

 

UPDATE: 3. slika kaže da je output power na 100%