Mrežni hardver

D-link N300 DIR 605-L problem

marxone pet 16.8.2013 18:31

Znaci kolega ima problem s ruterom iz naslova tj. Iza nema ulaz za telefon nego 4LAN i jedan Internet tako da mi je to cudno malo. Na starom ruteru je imao ulaz za telefon.

Sad kako spojiti ruter tj. osposobit ga{#}

Darky sub 17.8.2013 09:59

Pa problem je u tome što on nema DSL modem u sebi zato ima 4 LAN + 1 Internet

a) Znači sad morate nabaviti (kupiti) 1Lan DSL modem (cca 200 kn) i postaviti ga između rutera i T-COM žice

dalje je sve isto

 

b) kupite novi router+modem cca 200-400 kn (cijena varira da li ima WLAN)

 

c) nazovi svog ISP i reci da je crko DSL modem, ako je na T-COMu bude dobio novoga besplatno (sad ih poklanjaju)

 

PS. kad kupuješ novi DSL modem svakako se konzultirajte sa svojim ISP oko modela da ne bi poslije bilo "nismo znali i ne radi kako treba"

 

marxone sub 17.8.2013 11:33

Neznam zasto su mu uopce dali to u ducanu, moze li jednostavno kupiti uredaj takav al s modemom ugradenim jer ne kuzim cemu sluzi sad ovaj uredaj.kupio ga je zato sto mu je stari valjda poceo izbacivati vezu .

Recimo nesto kao siemensov gigaset od t-coma?

Darky sub 17.8.2013 12:09

stvar je kaj:

a) on nije dobro postavio pitanje

b) prodavač nema pojma

 

Ako nije bacio račun nek to vrati nazad i nek traži

WLAN ADSL modem+router annex B

ili nek vrati nazad potpuno

i neka traži od ISPa da mu oni prodaju/iznajme odgovarajući model koji će raditi

 

Ako mu je stari počeo raditi probleme, to se rješava prijavom kvara ISP-u (pa oni po potrebi promjene modem/router) a ne kupnjom novog rutera napamet {#}

 

I meni je gigaset 515 prestao raditi prošle godine kad su nadogradili centralu, prijavio sam kvar i došli su i jednostavno donjeli novi modem bez pitanja i to je to.