Monitori

Samsung Odyssey G7

cabi94 pet 26.3.2021 00:21
Pozdrav ljudi. Šta mislite o ovome monitoru. Privlači me iz dva razloga. Imam komp koji ždere 2K al više od toga je već problem ako želim high postavke. Drugi razlog je što je sa firmware updateom dobio podršku za ps5 4K downscale na 2K i izgleda odlično po svemu što sam vidio i čuo. Sad je jedino stvar da li je ovo ok cijena? Hvala unaprijed.

 

Jedini samsung odyssey g7 na njuškalu. 34136784

DarthMarkus pon 18.7.2022 18:42
FileFicho kaže...

Može li netko napisati iskustvo iz prve ruke s ovim monitorom? Po redditu čitam razna iskustva, da često dolazi sa mrtvim pikselima i panel ima problem sa flickeringom kad je GSync uključen?0

 Evo iz prve ruke. Uvjerljivo najbolji kojeg sam imao do sada. 

 

Par mjeseci ga koristim i nemam zamjerke.

 

Nikakav flickering nisam imao. Znaju bit poyebani screen profili nakon što ALT tabaš. Dakle igram RPG sa RPG settingom, alt tabam - ponovo uđem ono sve default. Može bit i da je to do gsynca.

 

Uglavnom, mane su mu : - zakrivljenost (nije za rad iako se čoek navikne)

                   - VA panel sa dosta jakom crnom i kontrastom, tako da zaboravi igranje u sobi gdje imaš svijetla, ali po noći...ajme meni gušta

 

Inače što se tiče monitora, dosta sam picajzla (ne ko naš Picajzla) i ovo je možda jedini koji me nakon starog u2412m baš oduševio. 

 

 

picajzla0707 sri 20.7.2022 21:48

ja sam bio na korak da ga naručim, cijena je izvrsna, no nekako nikako progutat tu zakrivljenost

probao sam kratko zakrivljeni monitor i baš mi je čudno, a kad sam pogledao video hardware unboxed gdje se lik nije naviknuo niti nakon mjesec-dva, jasno mi je da to jednostavno nije za mene

pogotovo s tako jako zakrivljenim panelom

vjerojatno ću ići na aoc q27g2u nakon ljeta