Monitori

LG 32GK850G 31.5" 2560x1440 165 Hz VA G-Sync

HowYesN0 sub 25.8.2018 09:50

Nisam našao temu za ovaj monitor pa eto.

Čini mi se kao dobar monitor za gaming, 1440p nije 4k al jedna 1070 može gurati, VA matrica nema IPS glow i crna je crna, i još G-Sync do 165HZ.

Kod nas 5417kn (edigital) vani 684E (idealo.de)

Ima li koji vlasnik ovdje pa podijeli iskustva. mislim si to priuštiti. sad sam na Benq Bl3200pt i rezolucija na dijagonalu mi odgovara, fali mi taj G-Sync. a ne znam kako je na više od 60Hz.

 

toxic sub 25.8.2018 11:01
HowYesN0 kaže...

Nisam našao temu za ovaj monitor pa eto.

Čini mi se kao dobar monitor za gaming, 1440p nije 4k al jedna 1070 može gurati, VA matrica nema IPS glow i crna je crna, i još G-Sync do 165HZ.

Kod nas 5417kn (edigital) vani 684E (idealo.de)

Ima li koji vlasnik ovdje pa podijeli iskustva. mislim si to priuštiti. sad sam na Benq Bl3200pt i rezolucija na dijagonalu mi odgovara, fali mi taj G-Sync. a ne znam kako je na više od 60Hz.

 

 Gledao sam prije par dana taj monitor i mislim da je odlican  izbor za tu cijenu. VA panel je odlican izbor takoder.

Sale_ds sub 25.8.2018 23:24
toxic kaže... 

 Gledao sam prije par dana taj monitor i mislim da je odlican  izbor za tu cijenu. VA panel je odlican izbor takoder.

 Prije koji mjesec sam bio zagrizo da bi kupil novi monitor, na kraju nisam al to nije point.

Doso u mikronis i sad gledam, frajer fino pomaze, vadi modele itd itd. Na to ti ja iscupam mob i pokazem mu tog della i velim da ak mi da tu cijenu da cu ga odmah kupit. I kifla, veli nema sanse, kod nas je bil 5800. 
Sad mene muci, na koju foru alza proda isti monitor uz free dostavu za skoro 300e manje -.-

imaju i 24" za 3160..

Stjepanj ned 26.8.2018 10:34
Anđeo bez falinge kaže...
HowYesN0 kaže...

Nisam našao temu za ovaj monitor pa eto.

 

 Nema teme za "taj monitor" i otvarati temu za svaki monitor posebno (kao neki iznad)

OVDJE si trebao napisati post.

 to nije bilo kakav monitor vec svijetski best buy i definitivno zasluzuje svoju posebnu temu jer znamo da mislis na moju temu, ovaj LG 165hz je takoder iznimno privlacan gabaritima i specifikacijama kao i cijenom u odnosu na mnogo starije konkurente manjih dimenzija! to sto tebi neke druge stvari smetaju u tvojoj glavi nemaju veze s temom, covjek je podjelio informaciju u zasebnu temu da je pisao u tu o kojoj ti pricas to bi se izgubilo, monitor je vrijedan paznje i posebne teme svakako podrzavam ako ti ne pase prijavi.lp

toxic ned 26.8.2018 13:22
Čitatelj kaže...

Zato i postoje HDR400/600/800/1000.

 

1000 je "true HDR", ali svakako svjetlina od 400 svjeca je veca od 350.

 a taj HDR je gimmick totalni.

s druge strane tamo imas mogucnost oca do 165hza te ULMB

4mal ned 26.8.2018 13:54

sve ispod 1000 nije HDR standard i tocka !

na Telkam se fala Bogu vec par godina moze igrat u 4kHDR neovisno o platformam

dok na Monitorima je to tek u povojima i implemetacija istog je dosta skupa...

dok se ne osnuje standard svaka daljnja rasprava je pucanj u prazno...

Anđeo bez falinge ned 26.8.2018 14:00
Stjepanj kaže...

 to nije bilo kakav monitor vec svijetski best buy i definitivno zasluzuje svoju posebnu temu jer znamo da mislis na moju temu, ovaj LG 165hz je takoder iznimno privlacan gabaritima i specifikacijama kao i cijenom u odnosu na mnogo starije konkurente manjih dimenzija! to sto tebi neke druge stvari smetaju u tvojoj glavi nemaju veze s temom, covjek je podjelio informaciju u zasebnu temu da je pisao u tu o kojoj ti pricas to bi se izgubilo, monitor je vrijedan paznje i posebne teme svakako podrzavam ako ti ne pase prijavi.lp

 Ma, nije to.

Nego, popljuvaste Edigital a sad su vam dobri monitori i od njih....

Stjepanj ned 26.8.2018 14:05
Anđeo bez falinge kaže...
Stjepanj kaže...

 to nije bilo kakav monitor vec svijetski best buy i definitivno zasluzuje svoju posebnu temu jer znamo da mislis na moju temu, ovaj LG 165hz je takoder iznimno privlacan gabaritima i specifikacijama kao i cijenom u odnosu na mnogo starije konkurente manjih dimenzija! to sto tebi neke druge stvari smetaju u tvojoj glavi nemaju veze s temom, covjek je podjelio informaciju u zasebnu temu da je pisao u tu o kojoj ti pricas to bi se izgubilo, monitor je vrijedan paznje i posebne teme svakako podrzavam ako ti ne pase prijavi.lp

 Ma, nije to.

Nego, popljuvaste Edigital a sad su vam dobri monitori i od njih....

 kako mislis od njih? daj objasni?

Stjepanj ned 26.8.2018 14:10
toxic kaže...
Čitatelj kaže...

Nije gimmick kad imas FreeSync 2 HDR
https://www.pcgamer.com/freesync-2-hdr-explained/

ma sve ispod 1000 peak brightnessa nije dovoljno za HDR

evo ovdje nesto : https://www.youtube.com/watch?v=igA6CDQtU-Y

jednostavno nije to to...

 

 naravno da nije to to po speckama, no daj objasni na koju foru bi itko normalan buljio u desktop monitor od 24" ili nedaj boze veci monitor s 600-1000cd/m2 s 50-80cm udaljenosti, mislim da to neam smisla mijesati jer je taj standard po meni zapravo namjenje prvenstveno televizorima, samo eto marketing se gura u sve pore samo da se proda.

ps. htio sam citirati 4mal tj njegov post,lp

Stjepanj ned 26.8.2018 14:12
Anđeo bez falinge kaže...
Stjepanj kaže...

 kako mislis od njih? daj objasni?

 sve ti je objašnjeno.

pecaj u nekoj drugoj vodi....

 kaj pecaj? kaj se sad pravis mutav objasni nek te svi razumiju? daj barem yebeni link na to o cemu pricas jer te nitko ziv nerazumijeti si ono po zanimanju psiholog? lp

toxic ned 26.8.2018 14:19
Stjepanj kaže...
toxic kaže...
Čitatelj kaže...

Nije gimmick kad imas FreeSync 2 HDR
https://www.pcgamer.com/freesync-2-hdr-explained/

ma sve ispod 1000 peak brightnessa nije dovoljno za HDR

evo ovdje nesto : https://www.youtube.com/watch?v=igA6CDQtU-Y

jednostavno nije to to...

 

 naravno da nije to to po speckama, no daj objasni na koju foru bi itko normalan buljio u desktop monitor od 24" ili nedaj boze veci monitor s 600-1000cd/m2 s 50-80cm udaljenosti, mislim da to neam smisla mijesati jer je taj standard po meni zapravo namjenje prvenstveno televizorima, samo eto marketing se gura u sve pore samo da se proda.

ps. htio sam citirati 4mal tj njegov post,lp

 pa HDR-om nije fora da je non stop max peak..

tv ili monitor treba imati raspon da u odredenom trenutku moze prikazati 400 u odredenom 1000 itd...

link ti je gore pa vidi RL scenarij.

 

 

 

Stjepanj ned 26.8.2018 14:45
toxic kaže...

 pa HDR-om nije fora da je non stop max peak..

tv ili monitor treba imati raspon da u odredenom trenutku moze prikazati 400 u odredenom 1000 itd...

link ti je gore pa vidi RL scenarij.

 

 

 

 pa vidis da je nekim modelima average prek 1000?, velim ti to na 50-80cm nemres gledati na desktopu, Hdr je prvenstveno namjenjen tv-ima da vidis na vece udaljenosti vise detalja u sjeni, opce poznati problem i kod fotografije pogotovo kod velikih kontrasta, imas od neki dan Davorov review monitora koji daje cca 500cd/m2 covjece to zgleda kao da je atomska bomba pala lp

4mal ned 26.8.2018 14:48

taj monitro ne vrijedi pisljivog boba jer mu je local dimming gotovo nepostojeci ! zato na 500 izgledao prejako

kad pocnu dolazit FALD monitori onda ce i 1000HDR na istima bilo koje velicine ali preferira se wide 21:9 imat itekako smisla

najveci pomak ce napravit HDMI 2.1 standard do tada NEMA HDR-A NA MONITORIMA!

toxic ned 26.8.2018 14:51
Stjepanj kaže...
toxic kaže...

 pa HDR-om nije fora da je non stop max peak..

tv ili monitor treba imati raspon da u odredenom trenutku moze prikazati 400 u odredenom 1000 itd...

link ti je gore pa vidi RL scenarij.

 

 

 

 pa vidis da je nekim modelima average prek 1000?, velim ti to na 50-80cm nemres gledati na desktopu, Hdr je prvenstveno namjenjen tv-ima da vidis na vece udaljenosti vise detalja u sjeni, opce poznati problem i kod fotografije pogotovo kod velikih kontrasta, imas od neki dan Davorov review monitora koji daje cca 500cd/m2 covjece to zgleda kao da je atomska bomba pala lp

pa od pocetka govorim da je HDR gimmick na monitorima a kad se vec spominje HDR onda se zna sto on i jeste.

 

Stjepanj ned 26.8.2018 14:53
toxic kaže...

 

 

 pa vidis da je nekim modelima average prek 1000?, velim ti to na 50-80cm nemres gledati na desktopu, Hdr je prvenstveno namjenjen tv-ima da vidis na vece udaljenosti vise detalja u sjeni, opce poznati problem i kod fotografije pogotovo kod velikih kontrasta, imas od neki dan Davorov review monitora koji daje cca 500cd/m2 covjece to zgleda kao da je atomska bomba pala lp

pa od pocetka govorim da je HDR gimmick na monitorima a kad se vec spominje HDR onda se zna sto on i jeste.

 

 Naravno.lp

XXX uto 28.8.2018 05:24

Na mom monitoru HDR 10 standard i definitivno vidim razliku u odnosu na SDR. To kaj to nije pravi HDR je drugi par cipela, ali očita razlika se vidi. Trebali to posebno platiti? Da i ne ali ako je cijena ista, svakako uzeti i lažni HDR.