Monitori

Korištenje eksternog monitora uz laptop

SonGoku83 uto 15.3.2022 10:56

Pozdrav,

 

poslao sam već ovaj topic i u grupu za laptope ali možda je ovdje primjerenije. Imam issue kad koristim vanjski monitor na svojem ASUS ROG Zephyrusu G14. Znači kad igram neku špilu koristim preko USB-C adaptera izlaz na monitor (Optimus jelte da iskoristim full potencijal grafičke). Tad koristim opciju "show on 2 only" znači samo vansjki monitor, radi se o Dell ultrasharp U2515H i slika mi je dosta grozna nekako ispikselizirana slova se jedva vide, npr. u Crusader Kings 3, a nije baš sjajna ni ovako kad sam u windowsima. No što je zanimljivo ukoliko koristim opciju duplicate desktop slika je kristalno čista. Sad to mi se nedavno počelo događati ne znam što sam napravio, rekao bih da je problem kod skaliranja, ali tad nebi trebalo biti problema kad sam u full screenu u nekom gameu. Probao sam se malo igrati i s rezolucijom i refreshom ali baš ne pomaže. Čak sam i drivere za monitor iskopao s neta i manualno instalirao. 

Da li se itko s ovim problemom sreo, izgleda mi kao nešto banalno ali ne znam kako da skužim što točno trebam podesiti?

 

Thx unaprijed