Monitori

Koji monitor kupiti

ibme74 pet 29.10.2021 11:46

ne znam odakle ti to, ja ima HPB Visu i vođenje računa se naplaćuje 10kn/mj + 10kn/mj za mBanking ako ga imaš.
jedno vrijeme nisu naplaćivali troškove vođenja računa za HPB žiro račun ali i to sada već nekih godinu+ naplaćuju 5kn/mj.

Mandor pet 29.10.2021 12:52
ibme74 kaže...

ne znam odakle ti to, ja ima HPB Visu i vođenje računa se naplaćuje 10kn/mj + 10kn/mj za mBanking ako ga imaš.
jedno vrijeme nisu naplaćivali troškove vođenja računa za HPB žiro račun ali i to sada već nekih godinu+ naplaćuju 5kn/mj.

 Slučajno sam već neko vrijeme na HPB. Ključno je da otvoriš supersmart račun. tekući, žitro i mobilna aplikacija besplatno, dok valjda nemaš druge usluge u banci.

Mandor pet 29.10.2021 12:53
texas.bug kaže...

Imas na Žutom kliku -10% sa HPB visom na sve, i ono sto je vec snizeno

https://www.zutiklik.hr/monitori-2#/pageSize=48&orderBy=10&pageNumber=1

 

Ali cijene su im malo vece pa ako uspijes nesto naci.

Usput receno HPB visu ako trebas mozes dobit bez mjesecne naknade za vođenje racuna. Mislim da je to jedini tekuci racun u HR kojeg daju bez mj. naknade. 

 Imam HPB mastercard :-D

 

A gle ovo ovaj Dell koji sam gledao je 412 eura s 10 posto popusta.... a na amazon.de je 365 eura. 375 s dostavom.

Nikakav popust.

texas.bug pet 29.10.2021 17:42
ibme74 kaže...

ne znam odakle ti to, ja ima HPB Visu i vođenje računa se naplaćuje 10kn/mj + 10kn/mj za mBanking ako ga imaš.
jedno vrijeme nisu naplaćivali troškove vođenja računa za HPB žiro račun ali i to sada već nekih godinu+ naplaćuju 5kn/mj.

 Tekuci koji zovu supersmart, nema naknade ni za aplikaciju

https://www.hpb.hr/hr/supersmart-hpb-racun/466

Mandor kaže...
texas.bug kaže...

Imas na Žutom kliku -10% sa HPB visom na sve, i ono sto je vec snizeno

https://www.zutiklik.hr/monitori-2#/pageSize=48&orderBy=10&pageNumber=1

 

Ali cijene su im malo vece pa ako uspijes nesto naci.

Usput receno HPB visu ako trebas mozes dobit bez mjesecne naknade za vođenje racuna. Mislim da je to jedini tekuci racun u HR kojeg daju bez mj. naknade. 

 Imam HPB mastercard :-D

 

A gle ovo ovaj Dell koji sam gledao je 412 eura s 10 posto popusta.... a na amazon.de je 365 eura. 375 s dostavom.

Nikakav popust.

 Da, zuti klik inace ima vece cijene pa ni s tim popustom nisu povoljni. Jedino da bas nesto nađes da se isplati.

Osim amazona, jesi gledao kakve su cijene na alzashop?

 

dejo74 kaže...
besplatno je vođenje ukoliko ugovoriš online i internet bankarstvo ima nekih caka da nemaš minus,kredit i rate to je ograničenje za besplatno vođenje računa
mastercard je HPB nije visa

 Do prije par mjeseci je bio mastercard za taj supersmart, a sad svima mjenjaju u visu. Mislim da cijela ta banka prelazi na visu. Mozda jos nisu svima poslali novu karticu

Mandor pet 29.10.2021 18:54
texas.bug kaže...
Mandor kaže...
texas.bug kaže...

Imas na Žutom kliku -10% sa HPB visom na sve, i ono sto je vec snizeno

https://www.zutiklik.hr/monitori-2#/pageSize=48&orderBy=10&pageNumber=1

 

Ali cijene su im malo vece pa ako uspijes nesto naci.

Usput receno HPB visu ako trebas mozes dobit bez mjesecne naknade za vođenje racuna. Mislim da je to jedini tekuci racun u HR kojeg daju bez mj. naknade. 

 Imam HPB mastercard :-D

 

A gle ovo ovaj Dell koji sam gledao je 412 eura s 10 posto popusta.... a na amazon.de je 365 eura. 375 s dostavom.

Nikakav popust.

 Da, zuti klik inace ima vece cijene pa ni s tim popustom nisu povoljni. Jedino da bas nesto nađes da se isplati.

Osim amazona, jesi gledao kakve su cijene na alzashop?

 

 Alza mi je lošiji od amazona za tih par stvari. Zato pitam kako je inače, dal da pričekam sad mjesec-mjesec i pol?

Defa čet 4.11.2021 18:47

Pozdrav,

 

kupio bi novi 29'' monitor za PC pa me zanima ako imate preporuku/neki best buy. Koristio bi se 50% za poslovne svrhe (office, browser) i 50% za multimediju (filmovi i malo igre - primarno RPGs, TPS. Ne igram FPS). Bilo bi idealno da ima 2 HDMI utora. Nemam strogo definirani buđet, ali okvirno sam planirao oko 1500-2000kn.

 

Unaprijed hvala

Six-pack pet 5.11.2021 19:58

Vrijeme je za novi monitor koji će služiti za gledanje serija, igranje Steam igara i prikopčati Xbox one. Igre neće biti previše zahtjevne po hardver (ne igram fps). Plaćam 1200 kn. max jer mi realno skuplji ne treba. Već 7 godina imam LG 19 inča TN sa jednim VGA priključkom (nemam hdmi na žalost i zato trebam nov). Ono što znam je da mi treba je 24 inča, 1920x1080, VGA i HDMI, 60 ili 75 hz.

Par konkretnih pitanja:

Da li mi je (zbog konzole) bolje uzeti sa ugrađenim zvučnicima ili mi je bolje da monitor ima priključak za vanjske zvučnike (kako se to točno zove i da li će to raditi sa konzolom) ?

U skladu sa mojom potrebom (gore navedeno) da li mi je bolje IPS ili VA ?

Ima li neki razlog da ne kupim zakrivljeni monitor ako odgovara mojim potrebama ?

Koji monitori su najbolji glede izdržljivosti i trajnosti ?

Command Prompt pon 8.11.2021 10:33
Et_Tu_Brute? kaže...

Kakve su preporuke za UW monitore? Tipa Xiaomi mi Curved ili HUAWEI MateView GT 34, tako nesto.

Sada cekam Black friday pa da ubodem nesto monitora, svaki savjet je dobro dosao :)

 

Ja sam uzeo MateView GT 34... svaka preporuka...radi i G-Sync... slika odlična, kontrastna...

disconnected pet 12.11.2021 11:24

Pozdrav ekipa,

 

molim Vas preporuku za monitor 27" koji je easy on eyes, pretežito za rad, surfanje, filmove i pokoju igru tu i tamo (nemam gamerski komp pa znate koje su to igre :) ). Volio bih 2560x1440 i da je slika dobra. Možda nešto što bih mogao ugrabiti sad za black friday... Hvala!

disconnected pet 12.11.2021 12:10
corco sub 13.11.2021 15:22

Jel zna netko gdje se može nabaviti 4k, 120hz (minimalno), HDMI 2.1 monitor dijagonala između 27-32 inča?

Tražim posljednjih par dana po netu, ali mi se čini da ih baš i nema u ponudi za sad...ili ja ne znam gdje treba tražit.

izvone uto 16.11.2021 15:55

Tražim 4 k monitor za lagani gaming (sto ce moc pokretat u 4k),al najvise za editiranje slika i snimki sa drona,fotića i gopro koje sam napravim,ništa profi,za svoje i potrebe društvenih mreža 

 

Gledam HP U27 Wirweless i Dell S2722QC,oba imaju neke fičre što mi odgovara,npr prvi ima wireless spajanje dok mi drugi može punit laptop. Treći koji upada u top 3 je Philips 278B1 koji ima veći sRGB spektar,neznam kolko će mi to značiti u mojoj situaciji.

Kakvi su po performansama i slikom? ima li smisla ići na nešto skuplje?

Ili da odbacim ove gimmicke i pređem na jeftinije tipa acerB277k ili dell 2721QS

 

Nisam tolko stručan u monitorima,a sada kad ga kupim trajat će dok ne krepa,pa ne želim krivo uzeti.

 

Uzimam u njemačkoj,tako da cijene ovdje mi ništa ne znače

Ivanjino96 uto 16.11.2021 22:22

Kupujem monitor koji bi spojio na Lenovo IdeaPad 5 15,6 FHD, AMD Ryzen 7 4700U, 8GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe. Laptop koristim za Office + za faks (programiranje i pisanje seminarskih radova). Odlučio sam se za 27" veličinu. Zapeo mi je podosta za oko Samsung LS27AM500NRXEN Smart monitor jer imam i Samsung mobitel koji podržava DEX pa mi se čini nekako zgodno ALI monitor je 1080p rezolucije i to me sada brine + imam u sancti kupon od 600kn i oni daju 100kn popusta te bi me taj monitor ispao 900Kn.

Neki kažu da je još ok slika na 27" sa 1080p rezolucijom dok neki se nikako ne slažu. Monitor bi bio nekih 50-60cm udaljen od očiju.

Gledao sam 1440p monitore i dosta me skuplje ispadnu od ovog Samsunga.

Ako bi već uzimao 1440p uzeo bi da ima i USB-c pa da odmah spojim monitor i napajanje laptopa jednim kabelom. Ali taj monitor dođe oko 2500Kn i sada više ne znam što da radim pošto 1600kn nije mala razlika... igrati neću nikakve igrice za to imam PS5 i 65" TV plus na njemu Netflix tako da bi mi ovaj monitor služio samo za office i faks.

disconnected sri 17.11.2021 08:41

Ne znam koliko si spreman love odvojiti no evo Gigabyte za 1900kn u Linksu:

 

https://www.nabava.net/monitori/gigabyte-m27f-monitor-cijena-ips-27-16-9-147991451

 

Review:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m27q

 

Inače, teško da ćeš dobiti 27" monitor u 2560x1440 plus USB-C za sitne pare a da je nečemu. Koliko sam gledao, jer i sebi tražim monitor, bez malo više novaca teško da ćeš naći sve karakteristike koje ti trebaju. Naletim na dobru rezoluciju, frekvenciju i USB-C i onda pročitam review da ima ne baš dobar prikaz slike (kontrasti i boje) ili ne možeš pomicati po visini ili je panel TN, VA što opet dosta njih ne preporuča.

 

lp,

GoldyBio čet 18.11.2021 02:51

Pozdrav ekipa,

U pronalasku sam novog monitora, tražim nešto od 24-27", 1080p rezolucija i 144hz te VESA mount da ga montiram na zid.
Uvjet je da bude što jeftiniji pa mi je za oko zapeo Link , otprilike 1200HRK. 
Postoji li kakva bolja mogućnost u tom rangu ili eventualno par sto kuna skuplje ako je drastična razlika?


lobotomac90 sub 20.11.2021 17:56

Gledam uzeti 32" Samsung Odyssey g7 za 4200 kn na BF popustu pa me zanimaju generalno dojmovi, te jel isplativ za ps5 gaming? Ja bih ga koristio za komp i ps5, doduše na kompu se slabije igram, a rtx 2060 i nije neka grafa za 1440p gejming sa puno fpsa, pa bi je primarni gaming stroj ps 5, a za komp ako uleti nešto baš što ne mogu na PS 5, tipa Forza Horizon 5....
Za komp vjerujem da je odličan monitor, barem po recenzijama, a za PS 5 ga gledam po logici jer daje 4k output na ps5 pa nisam vezan isključivo na FHD rezoluciju,ima HDR 600 što je također benefit za ps5 i ono najbitnije podrška za 120 fpsa u igrama koje to omogućuju. Konkretno me zanima kakav je u praksi na ps 5, točnije kako izgleda taj 4k na 1440p monitoru? i ima li nešto isplativije za istu namjenu u tom cjenovnom rangu? Gledam trenutno hdmi 2.1 monitori su barem duplo skuplji s istim specifikacijama, najjeftiniji je Samsungov, nekih 5500 kn ali to je samo 28 inča,a ne bih ispod 32.

rokonja ned 21.11.2021 07:16
lobotomac90 kaže...

Gledam uzeti 32" Samsung Odyssey g7 za 4200 kn na BF popustu pa me zanimaju generalno dojmovi, te jel isplativ za ps5 gaming? Ja bih ga koristio za komp i ps5, doduše na kompu se slabije igram, a rtx 2060 i nije neka grafa za 1440p gejming sa puno fpsa, pa bi je primarni gaming stroj ps 5, a za komp ako uleti nešto baš što ne mogu na PS 5, tipa Forza Horizon 5....
Za komp vjerujem da je odličan monitor, barem po recenzijama, a za PS 5 ga gledam po logici jer daje 4k output na ps5 pa nisam vezan isključivo na FHD rezoluciju,ima HDR 600 što je također benefit za ps5 i ono najbitnije podrška za 120 fpsa u igrama koje to omogućuju. Konkretno me zanima kakav je u praksi na ps 5, točnije kako izgleda taj 4k na 1440p monitoru? i ima li nešto isplativije za istu namjenu u tom cjenovnom rangu? Gledam trenutno hdmi 2.1 monitori su barem duplo skuplji s istim specifikacijama, najjeftiniji je Samsungov, nekih 5500 kn ali to je samo 28 inča,a ne bih ispod 32.

 

 Ima sam ga tri dan i odustao zbog zakrivljenosti i vratio ga. Meni nije odgovarala tako jaka zakrivljenost, imaš osječaj kao da ima 27 inča. A sve ostalo vrhunski, makar sam imao i još uvijek imam želju ić na ips panela, al... hebiga.

lobotomac90 ned 21.11.2021 09:46
rokonja kaže...
lobotomac90 kaže...

Gledam uzeti 32" Samsung Odyssey g7 za 4200 kn na BF popustu pa me zanimaju generalno dojmovi, te jel isplativ za ps5 gaming? Ja bih ga koristio za komp i ps5, doduše na kompu se slabije igram, a rtx 2060 i nije neka grafa za 1440p gejming sa puno fpsa, pa bi je primarni gaming stroj ps 5, a za komp ako uleti nešto baš što ne mogu na PS 5, tipa Forza Horizon 5....
Za komp vjerujem da je odličan monitor, barem po recenzijama, a za PS 5 ga gledam po logici jer daje 4k output na ps5 pa nisam vezan isključivo na FHD rezoluciju,ima HDR 600 što je također benefit za ps5 i ono najbitnije podrška za 120 fpsa u igrama koje to omogućuju. Konkretno me zanima kakav je u praksi na ps 5, točnije kako izgleda taj 4k na 1440p monitoru? i ima li nešto isplativije za istu namjenu u tom cjenovnom rangu? Gledam trenutno hdmi 2.1 monitori su barem duplo skuplji s istim specifikacijama, najjeftiniji je Samsungov, nekih 5500 kn ali to je samo 28 inča,a ne bih ispod 32.

 

 Ima sam ga tri dan i odustao zbog zakrivljenosti i vratio ga. Meni nije odgovarala tako jaka zakrivljenost, imaš osječaj kao da ima 27 inča. A sve ostalo vrhunski, makar sam imao i još uvijek imam želju ić na ips panela, al... hebiga.

 

Na zakrivljenost sam spreman, nego me zanima najviše kakav je u praksi na ps 5. Najjeftiniji 2.1 HDMI monitor je Samsungov također iz serije Odyssey, ali je 28 inča što mi je za 4 k premalo, a i doslovno mrvicu veće od 27 inča u koje trenutno gledam,osim toga i cijena mi je 5500 kn što mi je previše dati za ekran.

axos ned 21.11.2021 12:08

Gledam zamijeniti aktualni 1080p monitor ako se da što nabaviti po ok cijeni.

Spec su su:

-1440p

-27 ili malo iznad inch

-120hz+

-Nije TN matrica (redovito mjenjam kut gledanja pa mi smeta)

- HDMI priključak.

-Freesync

- poželjna podesivost po visini iako nije nužno

Okvirno oko 2k kn nije problem malo iznad ako vrijedi para, ili nešto ispod ako nema potrebe.

Upotreba je kombinirana. Surfanje, filmovi, igre. Poželjno da ne umara previše oči.

 

Gledao i 4k. ali 5k+ kn mi je jednostavno previše za nešto približno ovim specifikacijama.