Monitori

Koji monitor kupiti

KASA pon 30.11.2020 21:43
Tiby kaže...
KASA kaže...

Da li je netko uzimao tipa ovakav stalak za monitor?

 

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stakleno-kutno-postolje-za-monitore-05-081-lcrna

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-staklen-stalak-za-monitor

 

Da li se moze podesit visina? Nisam siguran jer nigdje nije to izricito navedeno iako se spominje tipa visina, ukupno sa staklom: 88 – 108 mm

 Imam ti ja onaj s prvog linka, istina na nogicama se ta visina da podesiti (čepovi nogica su kao glave šarafa) pa dobiješ max 108 mm visinu podnožja ali meni tako izrazito ružno izgleda.

Inaće samo postolje je jako dobro i kvalitetno.

 Našao sam na drugom sajtu di je prikazano da se može podesit i naručio ovaj sa drugog linka pošto je prvi nedostupan. 

josip12 uto 1.12.2020 15:24
KASA kaže...

Da li je netko uzimao tipa ovakav stalak za monitor?

 

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stakleno-kutno-postolje-za-monitore-05-081-lcrna

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-staklen-stalak-za-monitor

 

Da li se moze podesit visina? Nisam siguran jer nigdje nije to izricito navedeno iako se spominje tipa visina, ukupno sa staklom: 88 – 108 mm

 

Nisam znao da tako nešto postoji (za kupit u trgovini). S tim stalkom se prijenosnik može uvući pod monitor da mu tastatura viri van.

granazagreb sri 2.12.2020 13:34

Jel moze preporuka za neki 4k monitor do 5000kn, treba mi za multimediju i igranje pokera, igram dosta stolova i mislim da na 4k monitoru mogu smanjit stolove da ih stane oko 12 na ekran, plus jel bolje izabrat ips ili VA  panel, koji panel  manje zamara oko na bjelim bojama tipa u browserima.

ante003 sri 2.12.2020 15:34

Bok,

 

upgrajdam home office, i trazim 32" monitor s 4K rezolucijom do cca 4500kn. 90% posla je programiranje + povezane stvari, a 10% je par igrica koje odigram kad stignem.
Nasao sam dosta 32" monitora, ali vecina ih je 2K sto mi je nazalost problem s obzirom da mi kronicno fali mjesta na ekranu (vec sad imam 2 monitora).
Nisam nikad pretrazivao neki ultra wide, ali koliko znam, oni su svi 2K-ish (ne znam koji je tocno naziv za njihovu rezoluciju).
Da li netko ima nesto za preporucit iz svog iskustva jer koristi ili zna sto se nudi sada?

granazagreb sri 2.12.2020 15:49

Takoder trazim istu stvar. zadnja 2 dana sam proso 10 ducana po Zagrebu i nigjde nemaju ni jedan izlozeni monitor. u linksu imas par kom,ali nemaju ni jedan 4k 32 ili vece. U sd domenici imas ovaj izlozen https://www.sancta-domenica.hr/catalog/product/view/id/26610/s/monitor-samsung-32r750-ls32r750ueuxen/category/975/, ali nemogu ga upaliti.

Evo par koje sam ja pikiro ali vise stvarno nemam pojma kaj uzet:
Philips Va panel 
Zakrivljeni dell cekam da mi jave iz ADM jel doso jer su ga narucli prije 2 dana i danas bi trebao doc.
Philips malo jeftiniji

Ovaj AOC mi se cini kao best buy 
I ovaj Lenovo vido sam ga mislim u extremedigital za oko 4200 kn 

Ili ovaj LG 32UN650-W 32" za 4200, mada sam naso u jednom Njemackom ducanu noviji i bolji model LG 32UL750-W  za 550Eura, a kod nas je 4700kn u mall.hr

Ovaj Philips43 isto mada nemam pojma mozda je malo prevelik

Kaj mislis koji bi bio najbolji izbor=?

Gemmy sri 2.12.2020 22:27
Kill Frenzy kaže...

ajd bas javi dojmove.citiraj me da ne zaboravim na temu

 

zanima me misljenje sa foruma ne samo od testera

 dosao danas

 

ogroman je. ipak sam mozda trebao uzet flat 27" :D

 

imam samo dvije igre istalirane fallout 4 i civ6, i u njima nisam primjetio nikakve greske.

 

super mi je za igranje i filmove. za citati tekst je prevelik.

 

dok kod bratica vidio flickering i one crte sta se pojavljuju. nakon sta smo stavili patch je smanjeno na minimum. ali ipak se pojavi rijetko. zadrzat ce monitor jer mu je super

 

meni je monitor firmware 1008, njemu je bio 1003 i upgradan na 1009

 

sutra kada skinem jos koju igru isprobam vise

ante003 čet 3.12.2020 00:19
granazagreb kaže...

Takoder trazim istu stvar. zadnja 2 dana sam proso 10 ducana po Zagrebu i nigjde nemaju ni jedan izlozeni monitor. u linksu imas par kom,ali nemaju ni jedan 4k 32 ili vece. U sd domenici imas ovaj izlozen https://www.sancta-domenica.hr/catalog/product/view/id/26610/s/monitor-samsung-32r750-ls32r750ueuxen/category/975/, ali nemogu ga upaliti.

Evo par koje sam ja pikiro ali vise stvarno nemam pojma kaj uzet:
Philips Va panel 
Zakrivljeni dell cekam da mi jave iz ADM jel doso jer su ga narucli prije 2 dana i danas bi trebao doc.
Philips malo jeftiniji

Ovaj AOC mi se cini kao best buy 
I ovaj Lenovo vido sam ga mislim u extremedigital za oko 4200 kn 

Ili ovaj LG 32UN650-W 32" za 4200, mada sam naso u jednom Njemackom ducanu noviji i bolji model LG 32UL750-W  za 550Eura, a kod nas je 4700kn u mall.hr

Ovaj Philips43 isto mada nemam pojma mozda je malo prevelik

Kaj mislis koji bi bio najbolji izbor=?

 Dell mi se najvise svida iskreno. Neki lik je stavio video s njim na Youtube i isto tipka previse po njemu, i na prvu mi se dopao.
Gledao sam par Benq-ova, imao cak jednog od 32" doma na posudbi, ali mi fali taj 4K. Ogroman je monitor na stolu, a opet mi se cinilo ko isti drek s 27" i 2K kojeg sad imam.

Riot čet 3.12.2020 04:41

Imamo novi hit na tržištu, Gigabyte M27Q, gledam recenzije i za njega kažu da je najbolji 1440p gaming monitor kojeg su testirali dosad, 170 hz, vrlo brz IPS panel, kontrast 1000:1 za razliku od hvaljenog LG850 koji ima samo 700:1, podržava i srgb mode i to sve za cijenu oko 360 eura.

 

edit: Koliko vidim nije još na g-sync compatible listi pa mu je to jedina mana za tu cijenu.

Gemmy čet 3.12.2020 10:38

Za igre i filmove ne smeta. Ni ne skužim.
Za tekst ili radit nes vjerovatno nije najbolje rjesenje.

I radi uredno na ps4 pro. Kad se iskopča adaptive sync prebaci rezoluciju na 4k i downscalira na 1440p, šta izgleda bolje nego 1080p na1440p.

zzXXy čet 3.12.2020 13:19
TheVeka kaže...

Jel zna netko da li u HR ima MSI OPTIX MAG274QRF-QD ili MSI monitori općenito?

Dvoumim se između njega i DELL S2721DGF - koji je sada u Instaru za 3200kn

 

THNX

 E upravo i ja jucer gledam taj DELL S2721DGF ista je cijena u linksu 3200kn!!!! (link)
Dal neko ima taj monitor i s kojom grafickom je uparen jer ja imam jbg 970 mislim da necu bas moci ga u prvu ruku iskoristi max!
Al me zanima dojam!!! Sljedeca grafa koju namjeravam kupit je 3060Ti koja bi mogla iskoristit mogucnosti ovog monitora!

TheVeka čet 3.12.2020 13:44
zzXXy kaže...
TheVeka kaže...

Jel zna netko da li u HR ima MSI OPTIX MAG274QRF-QD ili MSI monitori općenito?

Dvoumim se između njega i DELL S2721DGF - koji je sada u Instaru za 3200kn

 

THNX

 E upravo i ja jucer gledam taj DELL S2721DGF ista je cijena u linksu 3200kn!!!! (link)
Dal neko ima taj monitor i s kojom grafickom je uparen jer ja imam jbg 970 mislim da necu bas moci ga u prvu ruku iskoristi max!
Al me zanima dojam!!! Sljedeca grafa koju namjeravam kupit je 3060Ti koja bi mogla iskoristit mogucnosti ovog monitora!

ja sam ga danas uzeo, nisam našao nigdje MSI

ja ću ga trenutno imati sa 1080ti a čekam 3070

granazagreb čet 3.12.2020 14:12
ante003 kaže...
granazagreb kaže...

Takoder trazim istu stvar. zadnja 2 dana sam proso 10 ducana po Zagrebu i nigjde nemaju ni jedan izlozeni monitor. u linksu imas par kom,ali nemaju ni jedan 4k 32 ili vece. U sd domenici imas ovaj izlozen https://www.sancta-domenica.hr/catalog/product/view/id/26610/s/monitor-samsung-32r750-ls32r750ueuxen/category/975/, ali nemogu ga upaliti.

Evo par koje sam ja pikiro ali vise stvarno nemam pojma kaj uzet:
Philips Va panel 
Zakrivljeni dell cekam da mi jave iz ADM jel doso jer su ga narucli prije 2 dana i danas bi trebao doc.
Philips malo jeftiniji

Ovaj AOC mi se cini kao best buy 
I ovaj Lenovo vido sam ga mislim u extremedigital za oko 4200 kn 

Ili ovaj LG 32UN650-W 32" za 4200, mada sam naso u jednom Njemackom ducanu noviji i bolji model LG 32UL750-W  za 550Eura, a kod nas je 4700kn u mall.hr

Ovaj Philips43 isto mada nemam pojma mozda je malo prevelik

Kaj mislis koji bi bio najbolji izbor=?

 Dell mi se najvise svida iskreno. Neki lik je stavio video s njim na Youtube i isto tipka previse po njemu, i na prvu mi se dopao.
Gledao sam par Benq-ova, imao cak jednog od 32" doma na posudbi, ali mi fali taj 4K. Ogroman je monitor na stolu, a opet mi se cinilo ko isti drek s 27" i 2K kojeg sad imam.

 I meni .mada izgleda malo manji jer je zakrivljen bar na prvu, ovi ravni imaju dojam da su veci kad gledas u njih.

Riot čet 3.12.2020 14:17
Gemmy kaže...
Za igre i filmove ne smeta. Ni ne skužim.
Za tekst ili radit nes vjerovatno nije najbolje rjesenje.

I radi uredno na ps4 pro. Kad se iskopča adaptive sync prebaci rezoluciju na 4k i downscalira na 1440p, šta izgleda bolje nego 1080p na1440p.

 Moze li se rijesiti to s tekstom? nesto kao cleartype.

ante003 čet 3.12.2020 15:44
granazagreb kaže...
ante003 kaže...
granazagreb kaže...

Takoder trazim istu stvar. zadnja 2 dana sam proso 10 ducana po Zagrebu i nigjde nemaju ni jedan izlozeni monitor. u linksu imas par kom,ali nemaju ni jedan 4k 32 ili vece. U sd domenici imas ovaj izlozen https://www.sancta-domenica.hr/catalog/product/view/id/26610/s/monitor-samsung-32r750-ls32r750ueuxen/category/975/, ali nemogu ga upaliti.

Evo par koje sam ja pikiro ali vise stvarno nemam pojma kaj uzet:
Philips Va panel 
Zakrivljeni dell cekam da mi jave iz ADM jel doso jer su ga narucli prije 2 dana i danas bi trebao doc.
Philips malo jeftiniji

Ovaj AOC mi se cini kao best buy 
I ovaj Lenovo vido sam ga mislim u extremedigital za oko 4200 kn 

Ili ovaj LG 32UN650-W 32" za 4200, mada sam naso u jednom Njemackom ducanu noviji i bolji model LG 32UL750-W  za 550Eura, a kod nas je 4700kn u mall.hr

Ovaj Philips43 isto mada nemam pojma mozda je malo prevelik

Kaj mislis koji bi bio najbolji izbor=?

 Dell mi se najvise svida iskreno. Neki lik je stavio video s njim na Youtube i isto tipka previse po njemu, i na prvu mi se dopao.
Gledao sam par Benq-ova, imao cak jednog od 32" doma na posudbi, ali mi fali taj 4K. Ogroman je monitor na stolu, a opet mi se cinilo ko isti drek s 27" i 2K kojeg sad imam.

 I meni .mada izgleda malo manji jer je zakrivljen bar na prvu, ovi ravni imaju dojam da su veci kad gledas u njih.

 Na moju dubinu stola, 32" mi je bio prevelik i stalno sam morao okretati glavu da gledam iz jednog kuta u drugi. Jedini issue koji sam procitao za Dell je problem s bojama. Ali to je samo prijavilo par ljudi, dok je vecina rekla da im je super. Ovo sto si narucio iz ADM-a, jesi kupio to na kraju ili?

Mitch čet 3.12.2020 18:13
granazagreb kaže...

Takoder trazim istu stvar. zadnja 2 dana sam proso 10 ducana po Zagrebu i nigjde nemaju ni jedan izlozeni monitor. u linksu imas par kom,ali nemaju ni jedan 4k 32 ili vece. U sd domenici imas ovaj izlozen https://www.sancta-domenica.hr/catalog/product/view/id/26610/s/monitor-samsung-32r750-ls32r750ueuxen/category/975/, ali nemogu ga upaliti.

Evo par koje sam ja pikiro ali vise stvarno nemam pojma kaj uzet:
Philips Va panel 
Zakrivljeni dell cekam da mi jave iz ADM jel doso jer su ga narucli prije 2 dana i danas bi trebao doc.
Philips malo jeftiniji

Ovaj AOC mi se cini kao best buy 
I ovaj Lenovo vido sam ga mislim u extremedigital za oko 4200 kn 

Ili ovaj LG 32UN650-W 32" za 4200, mada sam naso u jednom Njemackom ducanu noviji i bolji model LG 32UL750-W  za 550Eura, a kod nas je 4700kn u mall.hr

Ovaj Philips43 isto mada nemam pojma mozda je malo prevelik

Kaj mislis koji bi bio najbolji izbor=?

 Imam Philips 328E1CA jer preferiram zakrivljeni monitor.

 

Inace da kupujem ponovno gledao bih Della jer ima i USBove.

 

LG se po meni ne isplati makar je IPS i HDR10 jer color gamut i deltaE je bolji na Philipsu i Dellu

Zenon čet 3.12.2020 21:08

Pozdrav, molio bih savjet u vezi kupnje monitora. Namjena je 50% rad u wordu, 25 % Internet, HBO i sl, te 25 % gaming. Budžet je do 3 tkn, mislio sam ići na 1440 p, ujedno imam i pitanje kakva kartica bi trebala da se to vrti bez mučenja. Bio bih jako sretan da mogu odigrati Stalkera u max rezoluciji :), Deus Ex, Fallout i sl.

 

Dosta toga sam pretražio i neki monitori su otpali što iz subjektivnih, što iz objektivnih razloga. Mislim da mi ne treba monitor od 100+Hz.

 

Uglavnom, da skratim, dvojim između ASUS-a ProArt PA278QV (oko 3500 Kn ili na njemačkom Amazonu 3000), te Della 2721DS koji je oko 2 tkn kod nas. Oba su 75 Hz i imaju slične karakteristike koje mi trebaju - usko postolje, ergonomski sve podesivo... Pokušavam shvatiti zašto tolika razlika u cijeni između ova dva monitora sa sličnim karakteristikama. Hvala!

Lugi pet 4.12.2020 07:40

Ljudi, trebam pomoć. Kupil sam solidnu mašinu sa i5-9600K i RTX 2060 Super. Molim Vas da mi predložite monitor (27 incha) da vidim to kaj sam kupil na ekranu. Komp služi za igranje igrica, FPS, AAA, Metro, nadolazeći Cyberpunk... Keš sam pljunul na komp pa mi treba novo na rate iz dučana. Cijena naravno što manja, a kvaliteta što veća. :D

ibme74 pet 4.12.2020 08:38
Lugi kaže...

Ljudi, trebam pomoć. Kupil sam solidnu mašinu sa i5-9600K i RTX 2060 Super. Molim Vas da mi predložite monitor (27 incha) da vidim to kaj sam kupil na ekranu. Komp služi za igranje igrica, FPS, AAA, Metro, nadolazeći Cyberpunk... Keš sam pljunul na komp pa mi treba novo na rate iz dučana. Cijena naravno što manja, a kvaliteta što veća. :D

 

1080p

 

1440p

Lugi sub 5.12.2020 06:41

Hvala gospon ibme74. AK se dobro sječam Vi ste mi složili konfu prije 7 godina (GTX660) kupljena u futuri, još uvijek bez greške dela.

 

Koliko mi je potreban G-sync i jel opce potreban?

 

Jel RTX2060S može bez problema rokat na 1440p?

 

Hoću li moći koristiti RayTracing jednako dobro na 1080p kao i na 1440p? Odnosno koja rezolucija to bolje podnosi?

 

Možete mi molim Vas predložiti mrvu bolje monitore (cijena veća cca 500-700kn)?

 

Thx i lp