Monitori

Koji monitor kupiti

Buba666 čet 16.7.2020 14:44
Mitch kaže...
icek_picek kaže...

aha, nisam skuzio da si ga usporedivao s tim samsungom, tj da je i taj bio u igri.

 

hvala za info (jel samo meni stalak jako ruzan? :))

 

Buba666 kaže...
icek_picek kaže...

aha, nisam skuzio da si ga usporedivao s tim samsungom, tj da je i taj bio u igri.

 

hvala za info (jel samo meni stalak jako ruzan? :))

 Nisi jedini, no ajde natrpas uvijek nesto u tu "posudu"

 Haha meni nije toliko ruzan koliko je velik pa mi malo smeta, ali kazem imas VESA mount. Samsung na svom stalku nije toliko stabilan po meni

 Ma koga briga za stalak, Philips po meni trenutno nudi najvise u tom pro/office segmentu, steta sto se malo neubace i u gaming vode!

Mitch čet 16.7.2020 14:50

Slazem se, pogotovo je zanimljivo to sto koriste Samsungov SVA CELL i izvedu bolji backlight nego sam Samsung iza tog panela na svojim modelima.

Taj Samsungov monitor je isto odlican, ali bas mu fali bolji kut, manji bleeding i VESA mount...a razlika u cijeni je mizerna

Buba666 čet 16.7.2020 14:55
Mitch kaže...
Slazem se, pogotovo je zanimljivo to sto koriste Samsungov SVA CELL i izvedu bolji backlight nego sam Samsung iza tog panela na svojim modelima.

Taj Samsungov monitor je isto odlican, ali bas mu fali bolji kut, manji bleeding i VESA mount...a razlika u cijeni je mizerna

 J sam uzeo onaj skuplji model iz P serije. 32" 4k, brutala!

Mitch čet 16.7.2020 16:19
icek_picek kaže...

a jel ima i taj philips picture by picture mod?

 Mislim da nema...philips to zove Multiview, a mislim da E serija to ne podrzava. Meni iskreno to nije trebalo jer koristim monitor za Bloomberg koji je podijeljen sam po sebi, ali dosta dobar feature za Samsung.

 

Adaptive-sync je meni puno bitniji jer je cijeli dozivljaj puno fluidniji

icek_picek čet 16.7.2020 16:21

Samsung’s Features

Samsung brings their own feature set to whatever monitor they make. For the U32R590, that mostly means basic things like picture-by-picture and dual-screen functionality. Letting you split your screen into picture by picture mode is great for people who are trying to replace two monitors. The picture-in-picture mode is similar, but it allows you to operate the second screen as a separate entity.

 

Jel taj picture by picture isto što i multiview kod philipsa?

 

EDIT: oprosti, odgovorio je kolega Mitch u meduvremenu.

Ismirko pet 17.7.2020 13:11
ibme74 kaže...
Ismirko kaže...

Pitanje vezano za ovaj monitor AOC C24G1 LED Zakrivljen 24 inca...

Da li je dobar za gaming :) preporučuje li se da se uzime,vrijedi li te pare?

 

pored 24g2u nema smisla

 sta je razlika a cijene skoro iste

gnomisa uto 21.7.2020 11:28
Alfredo nr.2 kaže...

Ok, onda će biti 27, 1440, 75+, IPS do 1500+ kn. Gledam polovne ali trenutno nije neka ponuda.

U Linksu ima ovaj https://www.links.hr/hr/monitor-27-p...m_medium=click 

 Radio sam na gomilu monitora i mogu ti reći da je najbolji izbor 32" 4k. Odmah iza je 27" 1440p. Sve drugo nije to to odn. ak imaš bar malo bolji vid kužit ćeš da je slika manje oštra i općenito lošija. Naravno, gameri (pogotovo budget ekipa)  idu na kompromise pa kupuju 144Hz 1080p monitore.....Ja preferiram IPS matricu sa svim manama i prednostima...

BTW taj Phillips je daleko najbolji best buy do 1600kn. Pa i do 2 tkn. Jasno ima neke mane budget monitora....

Alfredo nr.2 uto 21.7.2020 12:21

Kao npr.?
Imam odličan vid i bitna mi je kvaliteta slike. Igram igre ali fps teško ide iznad 70 fps zbog ray tracinga, a bez ray tracinga ne želim više igrati. Stoga razmišljam o tom philipsu, 27, 1440, 75 hz, freesync.
Imao sam 32, 1080 ali previše se pixeli vide čak i u igrama. Stoga smatram 27 1440 odličnu sredinu. Imaš neku preporuku za monitor, može i polovni?

gnomisa uto 21.7.2020 21:00
Alfredo nr.2 kaže...
Kao npr.?

 Jeftiniji monitori imaju nešto nekvalitetnije kućište, često nemaju podešavanje po visini, nemaju VESA mount, probijanje pozadinskog osvjetljenja nešto je jače izraženo nego kod skupljih modela iako je to lutrija i kod nekih skupljih monitora. Međutim to prosječnog korisnika ne treba brinuti. To probijanje se značajnije uočava samo kod potpuno tamnih scena ako se gleda u mrklom mraku. Visina se može podesiti i sa nekim stalkom itd.

 

Alfredo nr.2 kaže...
 Imaš neku preporuku za monitor, može i polovni?

 Ovaj. Za te novce jako dobre specifikacije.