Monitori

Gaming/Working monitor

PTE_Cro ned 26.4.2020 19:42

Poz ekipa,

Trazim neki monitor za gaming i malo mi je tesko odabrat posto sam van gaminga vec nekih 4-5 godina.

Imam home office i dobio nedavno 24 inch ultrasharp monitor od Dell-a. Nista posebno, klasincni uredski monitor pa sad gledam da ga uparim sa necim sta mogu koristiti i za dobar gaming (COD, Counter-Strike, Battlefield, Fortnite).

Cijena do 600/700 Eura.

Gledo sam Dellovu seriju Alienware monitora ali ovi od 240 Hz imaju samo Full HD rezoluciju pa sam malo u diliemi. Dal uzet veci refresh rate pa nizu rezoluciju ili obrnuto.

Drugi brandovi isto dolaze u obzir ali bi nekako osto pri Dell-u.

Hvala!

markec997 sri 29.4.2020 17:26

240 Hz se ne kupuje da ti slika izgleda lijepo,da su ti boje tocne, da imas visoku rezoluciju. To zaboravi. 

To se kupuje ako se mislis profesionalno baviti gejmingom sto sumnjam u tvom slucaju. Skok sa 60 na 144 je ogroman, sa 144 na 240 puno puno manje, pricam iz iskustva.

Posto vidim da ti smeta rezolucija ne idi na 240. Nije to za tebe jer ti monitor treba i za posao.

Trazi 27 incha 1440p 144 hz monitore sa sto boljim sRGB, po mogucnosti IPS. LG 27GL850 je savrsen i najbolji allaround monitor na trzistu trenutno.