Monitori

AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

vrinho uto 18.9.2018 17:28
picajzla0707 kaže...

 

prvo je pitanje da li je primjerak lošiji, a drugo kako je kalibriran i kako je bio namješten onaj prije s kojim se nešto uspoređuje

 

 U sridu. Nije ni moj IPS bio nešto bajno složen u postavkama ali uz malo slaganja sad je kako mi paše.

metallic uto 18.9.2018 17:28

Ne kuzim vase probleme, sto je bilo tesko pogledat tako popularan model prije kupnje negdi uzivo u shopu ili kod kolege. Opet usporedit neki monitor sa starim je uvik subjektivno jel nam pase slika, a pogotovo memorija kako po nama koja boja izgleda.

 

Ja nisam kupac za bilo koji od AOCa iz teme, ali pratim radi daljih preporuka kao budget monitor ove godine.

 

Samo malo stanite na loptu svi i bit ce nam bolje sigurno.

 

Edit: htio sam dodati kako ovi monitori sigurno ne odgovaraju svima i to je okej, treba poštivati i takva mišljenja jer su nekad i korisnija.

toxic uto 18.9.2018 19:30
picajzla0707 kaže...

treba malo smiriti strasti

prvo je pitanje da li je primjerak lošiji, a drugo kako je kalibriran i kako je bio namješten onaj prije s kojim se nešto uspoređuje

 

imao sam na korištenju iiyamu s vrhunskim bojama, toliko žive i upečatljive da sam postao obožavatelj amva ekrana, a kad sam uzeo benq amva neposredno posijlije toga ostao sam razočaran bojama

nešto podešavanja i nešto navikavanja i situacija je malo bolja, no još uvijek ciljam uzeti tu iiyamu

 

no žena je imala istu reakciju kao i toxic, njoj je trebalo malo duže da se navikne i danima je grintala kako joj fali boje

no opet, meni je i dalje amva, čak i ovako malo lošija poput moje, opet bolja od masu ips ekrana s kojima se susrećem na poslu - oism naravno onih vrhunskih koje koriste grafičari

 igrao sam se kalibracijom..nista od toga.

Nadalje kod vracanja sam vidio jos jednog i isti racku ..Nije za mene, ne svida mi se apsolutno nista...

Tko voli nek izvoli no budite uvjereni da nije med i mlijeko.

volegradele uto 18.9.2018 20:54
toxic kaže...
C3c1l kaže...

monitor je vrhunski u klasi do 2000 kn, ako se uzme 32 incha i rezolucija.

ali sada da je vrhunski komad hardwara, hmm, daleko je to od "vrhunski"

moj post je bio usmjeren na njegov Acer Predator x34a, ne mozes uspoređivati ta dva monitora u nicemu, pa ni u kablu koji ukopcas u zid.

 Ne citas ? Kakav pomak? x34a korisitim, nabavio sam ovaj "best buy" monitor za drugi pc.. meni nije..

sada bih radije dao isto ili malo vise love za manju dijagonalu i kvalitetniji panel... nisu svi VA paneli isti...

 

tu valjda kada ljudi vide 31,5" za soma i nesto kuna svrsavaju i sve ostalo ignoriraju..kad su mi neki govorili batali se yotubera i ostalih recenzenata nisam slusao, vjerovao sam u rijec forumasima ... no osobno prevario sam se...

inace prije par tjedana ih se dalo naci na oglasniku tjedan dva poslije kupnje po 1200 kn... i to nemali broj i sada ih se valjda jos uvijek moze naci.

svi kao razlog navode pazi sad ovo "prevelik za moj radni stol" ma dajte ko tu koga farba?

 

ajmo malo realnosti

 

 Pa da to je najveci problem,jedino je guru Stijepan dosao sa Asusa i Della od 4-5 Kkn i ne vidi razliku,dapace AOC je gotovo savrsen u svakom pogledu.

Miro_73 uto 25.9.2018 23:07

Mislim kupiti AOC monitor i tražim savjet u vezi odabira IPS ili VA panela. Koji bi mi bolje odgovarao. Znači koristio bih ga najviše za multimediju i obradu fotografija. Igranje mi nije prioritet... 

Hvala

dastefan sri 26.9.2018 09:13
Miro_73 kaže...

Mislim kupiti AOC monitor i tražim savjet u vezi odabira IPS ili VA panela. Koji bi mi bolje odgovarao. Znači koristio bih ga najviše za multimediju i obradu fotografija. Igranje mi nije prioritet... 

Hvala

 A zašto baš mora biti AOC? AOC baš i nema nešto profesionalne monitore za obradu fotki. Postavio si krivo pitanje, ako misliš obrađivati fotografije tip panela nije toliko bitan jer imaš i više vrsta VA panela i IPS panela. Gledaj koji gamut monitor pokriva (obavezno 100% sRGB a bilo bi dobro i 100% AdobeRGB) i da je dubina boja 10-bit.

Miro_73 sri 26.9.2018 19:12

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

Wayto XD sri 26.9.2018 20:14
Miro_73 kaže...

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

 Ma da cijena se cini prednost al i za amatersku fotgrafiju i za opcenito dobru sliku ti je ovo puno bolji izbor..nemoj stedit koju kunu ako ti je slika jako vazna,viruj mi

http://www.telebit.hr/monitor-philips-31-5-p-line-328p6aubreb-00-2560x1440-lcd-led-ips-4ms-178-178-vga-hdmi-dp-lift-pivot-zvucnici-crna-36mj.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

lange sri 26.9.2018 21:43
Wayto XD kaže...
Miro_73 kaže...

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

 Ma da cijena se cini prednost al i za amatersku fotgrafiju i za opcenito dobru sliku ti je ovo puno bolji izbor..nemoj stedit koju kunu ako ti je slika jako vazna,viruj mi

http://www.telebit.hr/monitor-philips-31-5-p-line-328p6aubreb-00-2560x1440-lcd-led-ips-4ms-178-178-vga-hdmi-dp-lift-pivot-zvucnici-crna-36mj.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 koju kunu!?!? duplo više 

Wayto XD sri 26.9.2018 21:55
lange kaže...
Wayto XD kaže...
Miro_73 kaže...

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

 Ma da cijena se cini prednost al i za amatersku fotgrafiju i za opcenito dobru sliku ti je ovo puno bolji izbor..nemoj stedit koju kunu ako ti je slika jako vazna,viruj mi

http://www.telebit.hr/monitor-philips-31-5-p-line-328p6aubreb-00-2560x1440-lcd-led-ips-4ms-178-178-vga-hdmi-dp-lift-pivot-zvucnici-crna-36mj.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 koju kunu!?!? duplo više 

 Da cijena je veca al s obzirom da ce monitor koristit sigorno duze nego nekih 6 mijeseci (rijetko ko minja monitore svako malo)puno mu je ovaj bolji izbor radi kvalitete slike..pogotovo sto ga na amaterskom nivou zanimaju fotografije i kvalitetna slika je za to najvaznija stvar 

 

lange sri 26.9.2018 23:27
Wayto XD kaže...
lange kaže...
Wayto XD kaže...
Miro_73 kaže...

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

 Ma da cijena se cini prednost al i za amatersku fotgrafiju i za opcenito dobru sliku ti je ovo puno bolji izbor..nemoj stedit koju kunu ako ti je slika jako vazna,viruj mi

http://www.telebit.hr/monitor-philips-31-5-p-line-328p6aubreb-00-2560x1440-lcd-led-ips-4ms-178-178-vga-hdmi-dp-lift-pivot-zvucnici-crna-36mj.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 koju kunu!?!? duplo više 

 Da cijena je veca al s obzirom da ce monitor koristit sigorno duze nego nekih 6 mijeseci (rijetko ko minja monitore svako malo)puno mu je ovaj bolji izbor radi kvalitete slike..pogotovo sto ga na amaterskom nivou zanimaju fotografije i kvalitetna slika je za to najvaznija stvar 

 

 ma sve 5!

ali ovdje komentiramo monitor do 2000kn.

kao da netko pita za 1060 jer mu je cijena ok a ti mu preporucujes 1080 (naravno da je bolja).

btw treba imati i komponente za taj monitor kak se spada

dastefan čet 27.9.2018 11:05
Miro_73 kaže...

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

OK, onda nemoj reći da ti treba za fotografiju. Koliko ja vidim ti si se za ovaj monitor zagrijao najviše zbog cijene jer da nije tako ne bi ga niti razmatrao za kupnju sa njegovih 98% sRGB. Obe verzije i MVA i IPS su na 98% mada oni tvrde da je nova IPS verzija sa boljim bojama.

Ja ti ga ne bi preporučio niti u jednoj verziji za bilo kakvu obradu fotografija i videa, čak niti amatersku, a ti kako hoćeš, tvoji su novci.

Stjepanj pon 1.10.2018 18:48
dastefan kaže...
Miro_73 kaže...

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

OK, onda nemoj reći da ti treba za fotografiju. Koliko ja vidim ti si se za ovaj monitor zagrijao najviše zbog cijene jer da nije tako ne bi ga niti razmatrao za kupnju sa njegovih 98% sRGB. Obe verzije i MVA i IPS su na 98% mada oni tvrde da je nova IPS verzija sa boljim bojama.

Ja ti ga ne bi preporučio niti u jednoj verziji za bilo kakvu obradu fotografija i videa, čak niti amatersku, a ti kako hoćeš, tvoji su novci.

Wayto XD kaže...
To sam i ja rekao..za fotografiju taj monitor nije...ako mu je zato bolje dat 3300 kuna za onaj sto sam mu ja preporucija al bar ce mu bit dobar

 neznam od kud ste to vas dvojica izvukli da nije za fotografiju? ja se bavim fotografijom i obradom istih, gle cuda nemam nikakvih problema monitor ima solidan gamut kao i deltu e dakle ono sto ste vidjeli svojim ocima tako ce i izgledati na ovom monitoru pa neznam od kud vadite podatke da ovo nije ni za amatersku fotografiju jer po tome onda je vjerojatno za smece kao i 99,9% monitora u svijetu, Obavezno napraviti kalibraciju koja je preporucljiva da se iz monitora izvuce jos vise(imate je tu u temi), hvala bogu ovaj Aoc nudi enormne postavke za razliku od daleko razvikanih i mnogostruko skupljih monitora, o tome da ste mu preporucili 2x skuplji monitor da ne govorim a i inace svaki offtopic ce biti prijavljen a ako se zelite okusati u preporukama i pokazati svoje znanje i iskustvo imate doticnu temu OVA TEMA NIJE za to:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx

lp

Stjepanj pon 1.10.2018 18:56
Miro_73 kaže...

Hvala na savjetu. Ne bavim se fotografijom profesionalno, nego za svoj gušt. Ovaj AOC model mi izgleda primamljivo zbog svojih 2K rezolucije i veličine ekrana... a i cijene naravno.

Svakako bi uzeo taj model samo je pitanje da li uzeti IPS ili MVA verziju.

Zahvalan  na svakom mišljenju vlasnika dotičnih monitora.

LP

 Ja se bavim fotografijom i obradom amaterski, monitor je stravican, svakako preporuka ide za IPS verziju cisto jer ima nesto veci gamut boja ako te brine koji izabrati, osobno vise volim VA panel zbog ogromnog kontrasta no u tvom slucaju idi rade na ovaj drugi! Uzivaj.lp

dastefan pon 1.10.2018 19:45
Stjepanj kaže...
...monitor ima solidan gamut kao i deltu e dakle ono sto ste vidjeli svojim ocima tako ce i izgledati na ovom monitoru...
...Obavezno napraviti kalibraciju koja je preporucljiva da se iz monitora izvuce jos vise(imate je tu u temi)...

Imaš screenshot color gamuta kad veliš da si ga kalibrirao da vidim koliko je to solidno? Ono što sam ja vidio je na max 98% i fali mu dio crvenog spektra, što znači da na svim fotkama koje uređuješ ona crvena koju si ti postavio nije crvena koju vidi netko čiji monitor prikazuje 100% sRGB.

Koliko sam čitao u temi kalibrirao si ga prema uputama sa stranice PC monitors i učitao njihov profil. Moram te razočarati ali to nije pravilna kalibracija monitora, ona se radi sa kalibratorom, za svaki monitor zasebno.

Kažeš ono što ste vidjeli svojim očima tako će izgledati na tom monitoru. Koliko ja znam niti jedan monitor ne prikazuje sve boje koje ljudsko oko vidi. Takav još nije napravljen. Malo ga previše hvališ, ne znam zašto.

Ja nikome nisam preporučio ništa ali tvrdim da ovaj monitor prema svemu što sam čitao nije za obradu fotki. Ovo je monitor za igranje, gledanje filmova, surfanje... i za to je odličan, velika dijagonala za male pare. Nikakav posao gdje je bitna točnost boja.

Stjepanj pon 1.10.2018 20:12
dastefan kaže...

Imaš screenshot color gamuta kad veliš da si ga kalibrirao da vidim koliko je to solidno? Ono što sam ja vidio je na max 98% i fali mu dio crvenog spektra, što znači da na svim fotkama koje uređuješ ona crvena koju si ti postavio nije crvena koju vidi netko čiji monitor prikazuje 100% sRGB.

Koliko sam čitao u temi kalibrirao si ga prema uputama sa stranice PC monitors i učitao njihov profil. Moram te razočarati ali to nije pravilna kalibracija monitora, ona se radi sa kalibratorom, za svaki monitor zasebno.

Kažeš ono što ste vidjeli svojim očima tako će izgledati na tom monitoru. Koliko ja znam niti jedan monitor ne prikazuje sve boje koje ljudsko oko vidi. Takav još nije napravljen. Malo ga previše hvališ, ne znam zašto.

Ja nikome nisam preporučio ništa ali tvrdim da ovaj monitor prema svemu što sam čitao nije za obradu fotki. Ovo je monitor za igranje, gledanje filmova, surfanje... i za to je odličan, velika dijagonala za male pare. Nikakav posao gdje je bitna točnost boja.

 ma zamisli nije prava kalibracija, sry moram te razocarati no pretjerujes bez pokrica, ja ne citam ja to koristim za razliku od tebe i imam oci da vidim ono sto fotografiram ispred sebe i kako je to prikazano na ekranu, ne treba mi nikakav kalibrator niti ga je itko trazio u ovoj temi s ovim monitorom a kamoli u temi s preporukama monitora, nisam ja fulao nista vec ti pricas napamet za sta ovaj monitor sluzi a koliko vidim sad vise nije niti za amatersku obradu fotografija, profesionalnu upotrebu nitko nije niti spomenuo inace za informaciju doticni AOC ima Avg deltuE oko 2 sto je i vise nego dovoljno da ljudsko oko ne vidi ikakvu razliku u bojama na fotografijama pa prema tome lp.

volegradele pon 1.10.2018 20:41

Hardwer guru,foto profesionalac i u slobodno vrime parketar.Svi monitori ovoga svijeta ugasite se,Stijepan pomice granice moguceg,monitor od 1700 kn nije samo best buy nego must have svih koji se bave produkcijom filmova,obradom fotografije....zemljo otvori se!

Stjepanj pon 1.10.2018 20:52
volegradele kaže...

Hardwer guru,foto profesionalac i u slobodno vrime parketar.Svi monitori ovoga svijeta ugasite se,Stijepan pomice granice moguceg,monitor od 1700 kn nije samo best buy nego must have svih koji se bave produkcijom filmova,obradom fotografije....zemljo otvori se!

 dobro ja neznam sta tebi toliko smeta ta cijena tog monitora, monitor je teski best-buy i ulazi bez problema u sferu 3x skupljih TI si kupi tamo neki za 20000kn slobodno i otvori si vlastitu temu, neznam ni sto ti toliko smeta ono cime se ja bavim bilo profesionalno ili ne, to je moj odabir sto cu raditi i cime cu se baviti, to kaj si ti nezainteresiran za zivot oko sebe je tvoj problem, ostale gluposti koje si nadrobio nemaju veze s oni sto sam ja napisao i za to s prijavljen jer ocigledno druge nema s troll ekipom iz cpu chat teme...lp

neznalica90 pon 1.10.2018 21:36
volegradele kaže...

Hardwer guru,foto profesionalac i u slobodno vrime parketar.Svi monitori ovoga svijeta ugasite se,Stijepan pomice granice moguceg,monitor od 1700 kn nije samo best buy nego must have svih koji se bave produkcijom filmova,obradom fotografije....zemljo otvori se!

 

procitam njegov post o fotografiji i pomislim doslovno od rijeci do rijeci ovo sta si ti napisao.. znaci nema dalje. ja sam se tako od srca ismijao da sam skoro pao sa stolice. samo cekam da neki programer pita za savjet pa da kaze da u slobodno vrijeme tipka kod u Javi ahhaahha.

 

meni je sad krivo sta sam se uopce nazivcirao na ovog covjeka par stranica ranije, stjepko zivuca legendo moje isprike. čovjek ko švicarski nožić.. od parketara do astronauta  

Davor sri 10.10.2018 14:36
Stjepanj kaže...

 ma zamisli nije prava kalibracija, sry moram te razocarati no pretjerujes bez pokrica, ja ne citam ja to koristim za razliku od tebe i imam oci da vidim ono sto fotografiram ispred sebe i kako je to prikazano na ekranu, ne treba mi nikakav kalibrator niti ga je itko trazio u ovoj temi s ovim monitorom a kamoli u temi s preporukama monitora, nisam ja fulao nista vec ti pricas napamet za sta ovaj monitor sluzi a koliko vidim sad vise nije niti za amatersku obradu fotografija, profesionalnu upotrebu nitko nije niti spomenuo inace za informaciju doticni AOC ima Avg deltuE oko 2 sto je i vise nego dovoljno da ljudsko oko ne vidi ikakvu razliku u bojama na fotografijama pa prema tome lp.

 

Ponukan ovim epskim threadom, nabavio sam te upravo završio test ovog monitora. Ne znam odakle ti info da je DeltaE oko 2, moja mjerenja to pobijaju. Evo dolje screenshota. Ovo što se vidi u rezultatima je IPS varijanta (100% sRGB, 87% Adobe RGB), prije kalibracije, samo s ručno namještenim RGB gainovima (da bijela ima temperaturu od 6.500 K) i svjetlinom (da bude 250 nita). DeltaE se može dovesti ispod 3 s kalibracijom, ali dobro ti kažu ljudi u raspravi, učitavanje tuđeg ICC profila nije kalibracija monitora, jer se paneli (osobito ovoliko jeftini) dosta razlikuju od primjerka do primjerka.

 

Uglavnom, neću sad prenositi cijelu recenziju (bit će uskoro na webu), ali evo par isječaka:

 

PLUS:

Solidna kvaliteta prikaza (pogotovo za ovaj novac)

Nizak input lag (prosječno 11,25 ms, izmjereno s 1200 FPS kamerom i modanim mišem, u CS:GO) 

Podržava FreeSync

Trogodišnje jamstvo

 

MINUS:

Ne podržava VESA nosače

Praktički nepostojeća upravljivost ekrana

Sjajna crna plastika na okviru ekrana

Iritantne kontrole i OSD

Ograničena maksimalna svjetlina

Povećano zagrijavanje donjeg dijela kućišta

 

Što se preciznosti boja tiče, očita su nezanemariva odstupanja kod prikaza tonova sive boje (∆E 4,69-5,16), tamnocrvene boje, kao i nijansi zelene. Drugim riječima, ako se planirate baviti ozbiljnijim grafičkim radom ili obradom videa, bit će nužno odraditi hardversku kalibraciju (ili, još bolje, nabaviti monitor s kvalitetnijim panelom). S druge strane, ako vam kirurška preciznost boja nije esencijalna, općeniti prikaz boja i tonskih prijelaza AOC-ovog monitora trebao bi vas zadovoljiti.

 

Sve u svemu, ovo je dobar  32-inčni monitor, koji za traženi novac nudi mnogo - kako prosječnim kućnim i uredskim korisnicima, tako i vikend-igračima, koji će od 75-hercnog FreeSync panela ipak dobiti bolje performanse od igrama no što bi im mogao ponuditi prosječan 60-hercni monitor.

 

Mislim da ću mu dati nagradu Best buy (imam još šest 32" monitora za testirati, ali ne očekujem velika iznenađenja), jer ju za ovu lovu zaslužuje, no nemojmo se zalijetati, nije to najbolji monitor na svijetu