Monitori

AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Glavas_ZG čet 26.7.2018 14:14
Stjepanj kaže...

Sinoc španao pubg, bf i moram priznati naspram 60hz@27" ovo je cisti preporod, slika daleko ostrija i brza, neprijatelje je puno lakse primjetiti i izreagirati stvarno milina za igranje, nakon asusa pg27q 165hz ovdje veca dijagonala cini pozamasnu prednost u igrama bez obzira na manji refresh rate, odusevljen.lp

 Koristis li ikakav sync

metallic čet 26.7.2018 14:39

Nikad vidio monitor, niti imam mjesta za toliko čudo zasad...

 

Čini mi se da je AOC, pogodio nišu s ovim monitorom i mogao bi lako nositi pridjev "najbolji monitor do 2000kn ikada"!

 

Nek svako za sebe realno odluči o prednostima i nedostatcima, iako bi bilo divno da ga vlasnici ne pozlate, a ovi koji ga nisu ni vidili ne pljucaju.

Stjepanj čet 26.7.2018 14:42
Glavas_ZG kaže...
Stjepanj kaže...

Sinoc španao pubg, bf i moram priznati naspram 60hz@27" ovo je cisti preporod, slika daleko ostrija i brza, neprijatelje je puno lakse primjetiti i izreagirati stvarno milina za igranje, nakon asusa pg27q 165hz ovdje veca dijagonala cini pozamasnu prednost u igrama bez obzira na manji refresh rate, odusevljen.lp

 Koristis li ikakav sync

 Ne ja sam hc gamer po tom pitanju dakle sve off, ak se ima dovoljno visok framerate sitni screentearing je zanemariv, monitor je dovoljno brz da je to svedeno na minimum sto i pomaze 25% veci refreshrate jer ovako kad velite 60 vs 75 je nista no to ispada 25% vise..lp

rambox čet 26.7.2018 21:43
Gravityri kaže...
Ja gw koristim 5 mj i za sada sam prezadovoljan, jedina mana sto ekran nije mat pa po danu moram rolete spustit :P

Nije to jedina mana, ali je mana koja če odbit dosta kupaca koji bježe od PC monitor glossy zaslona kao ja recimo.Druga ozbiljna mana je nema VESA nosača, dakle "ako oš imat dva monitora u zraku zaljepljena jedna uz drugi moš se fučkat".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=375&jumpto=5566523&sort=asc&view=flat

 

Ništa nije idealno, pa nažalost i ovaj AOC model eh da su bili malo pametniji pa nabacili mat zaslon.Koga to zanima reda radi, 32 Benq/mat zaslon konkurencija na Amazonu košta 100eura više ili 300eura.

 

https://www.amazon.de/BenQ-EW3270ZL-Monitor-Pixel-schwarz/dp/B01NAH9B14

 

 

Jolckan čet 26.7.2018 23:29

@Stjepanj

 

Koliko su ti oči udaljene od monitora? Nema problema (okretanje glave i slično) sa veličinom monitora pri surfanju?  

 

@rambox

 

Ovaj Benq EW3270ZL je veća verzija EW2775ZH? Ponašanje u igrama će biti isto? Vidio sam uživo EW2775ZH i stvarno je super.

Stjepanj pet 27.7.2018 00:13
Jolckan kaže...

@Stjepanj

 

Koliko su ti oči udaljene od monitora? Nema problema (okretanje glave i slično) sa veličinom monitora pri surfanju?  

 

@rambox

 

Ovaj Benq EW3270ZL je veća verzija EW2775ZH? Ponašanje u igrama će biti isto? Vidio sam uživo EW2775ZH i stvarno je super.

 izmjerio krojackim metrom, cca 80cm, kad igram pomaknem ga na cca 50cm...glavu pomaknem minimalno kad gledam krajnji rub ekrana. Dok igram nesto vise no i to je sve u cm.lp

crosshair pet 27.7.2018 00:51

Stjepane jedno pitanje ako može u vezi monitora,iman isti monitor i ekstra mi je za te pare ali kada palim komp meni se slika tek pokaže kada vec uđe u windows,spojen je priko display porta a i komp mi ima ssd pa ne dali je isto kao kod tebe ili..??

Hvala

Stjepanj pet 27.7.2018 00:57
crosshair kaže...

Stjepane jedno pitanje ako može u vezi monitora,iman isti monitor i ekstra mi je za te pare ali kada palim komp meni se slika tek pokaže kada vec uđe u windows,spojen je priko display porta a i komp mi ima ssd pa ne dali je isto kao kod tebe ili..??

Hvala

 8 sekundi mu treba da se upali takoder DP kabel, imas prebrz komplp

Stjepanj pet 27.7.2018 09:39
ansha kaže...

Vidim da se krivo prica da je ekran glossy, ekran naravno da nije glossy, vidi se i na slikama i u specifikacijama.

 Ekran je glossy s low haze premazom, a to znaci tocno na pola puta izmedu cistog  glossy i mat ekrana.

Evo dolje primjer glossy ekrana i ovog s low haze premazom;

 Lp

Tiby pet 27.7.2018 10:10

Super preview koji razbija mitove o vrlo povoljnom monitoru.

 

Imam jedno pitanje vezano uz oštrinu slike tj. fontova dok se surfa itd.

Godinama već imam 27” 2k rezoluciju i zaželio sam malo veći monitor 32”, u bespućima interneta neki recezenti su spomenuli kako se radi velićine panela "malo" vidi razlika u oštrini pogotovo oni koji su naviknuli na 27” 2k.

 

Da li je to toliko primjetno?

Stjepanj pet 27.7.2018 11:14
Tiby kaže...

Super preview koji razbija mitove o vrlo povoljnom monitoru.

 

Imam jedno pitanje vezano uz oštrinu slike tj. fontova dok se surfa itd.

Godinama već imam 27” 2k rezoluciju i zaželio sam malo veći monitor 32”, u bespućima interneta neki recezenti su spomenuli kako se radi velićine panela "malo" vidi razlika u oštrini pogotovo oni koji su naviknuli na 27” 2k.

 

Da li je to toliko primjetno?

Predpostavljam da mislis na 2.5kna Aocu je  ppi kao na 24" 1080p, dakle nekakav standard, no na 27" 1440p je tekst zaista iznimno ostriji ovak na "oko", mozda ce zvucati pregrubo razlika mi je prevelika iako je rijec samo o 20% razlike, u igrama je to jedva primjetno, barem meni no velim citanje crnog teksta na bijeloj podlozi 27" 1440p tu briljira.lp

Anđeo bez falinge pet 27.7.2018 11:55

Ja sam gledio OVAJ u Linksu 27" Full Hd 144 Hz jer imam Samsung SM T240 TN kupljen 2010 ili 2011.

 ....pa bih se ponovio

Je li taj Stjepanje što si ga kupio bolji od "mog ev budućeg" 27" LED ACER ED273Awidpx ?

Ako je (bolji je zbog same rezolucije, ali, ostalo ?) , ima li gdje taj AOC od 27" jer mi je to čudo preveliko a i nemam baš grafičku za tu rezoluciju.

 

ili ovaj futura https://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/21717

Stjepanj pet 27.7.2018 12:32
Anđeo bez falinge kaže...

Ja sam gledio OVAJ u Linksu 27" Full Hd 144 Hz jer imam Samsung SM T240 TN kupljen 2010 ili 2011.

 ....pa bih se ponovio

Je li taj Stjepanje što si ga kupio bolji od "mog ev budućeg" 27" LED ACER ED273Awidpx ?

Ako je (bolji je zbog same rezolucije, ali, ostalo ?) , ima li gdje taj AOC od 27" jer mi je to čudo preveliko a i nemam baš grafičku za tu rezoluciju.

 Sam odluci, taj acer je nesto brzi definitivno zbog 144hz panela no meni nema smisla uzimati monitor s visokim rr bez neke vrste ulmb-a kamoli ga poslje zakljucavati s freesyncom/gsyncom zbog nedaj boze manjka fpsa-a jer onda mozes uzeti i 5x jeftiniji monitor i dobiti isto, no tako i netkome drugome nema smisla igrati s tim jer mu je bolje koristiti freesync/gsync jer vole da je slika fluidna bez pucanja slike...iako je kad imate visok refresh rate iznimno bitno imati framerate minimalno kao rr monitora(tako i kazu mjerenja no nece biti primjetan na nekim monitorima ni kad pada oko 120fps-a) doticni screentearing prakticki nevidljiv.lp

Anđeo bez falinge pet 27.7.2018 12:37
Stjepanj kaže...

 Sam odluci, taj acer je nesto brzi definitivno zbog 144hz panela no meni nema smisla uzimati monitor s visokim rr bez neke vrste ulmb-a kamoli ga poslje zakljucavati s freesyncom/gsyncom zbog nedaj boze manjka fpsa-a, no tako i netkome drugome nema smisla igrati s tim jer mu je bolje koristiti freesync/gsync jer vole da je slika fluidna bez pucanja slike...iako je kad imate visok refresh rate dakle iznimno mora biti iznad minimalno 120fps-a(tako i kazu mjerenja) doticni screentearing prakticki nevidljiv.lp

 Ma, dosta je meni i 75 hz, nije bed, nego kod monitora znam da je TN loš (imam ga kući) pa bih za monitor odabrao AMVA 27"

Znači taj model ne postoji u 27" ?

gledam u futuri i ne nađem.

Stjepanj pet 27.7.2018 20:28
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje za vlasnike dotičnog monitora, na koliko posto držite scale, ja trenutačno na 150%, možda čak razmišljam prebacit na 125%. Da čujem Vas, na koliko Vi držite.

 125%.

MasterOfDisaster pet 27.7.2018 20:31
Stjepanj kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje za vlasnike dotičnog monitora, na koliko posto držite scale, ja trenutačno na 150%, možda čak razmišljam prebacit na 125%. Da čujem Vas, na koliko Vi držite.

 125%.

Da tak se i meni čini da je bolje.