Modding projekti

Sleeving - ultimativna tema

volegradele pet 4.1.2013 00:43

Evo otvorio sam ovu temu da razmjenimo iskustva u sleevingu s ovim izvarednim sleeve materijalima koji dolaze iz MDPC-X-a!Slobodno ostavite svoje dojmove,komentare,savjete,slike,napredak moddinga i sli!

Ja sam se nakon podužeg traženja,gledanja odlučio krenut sleeving vodama!Danas mi je došla zadnja pošiljaka od Nilsa iz MDPC-X i istog trena sam započeo ovaj moram priznat mukotrpan posao,barem za početnika!

Najbitnija stvar za kvalitetno sleevanje uz adekvatni alat je strpljenje,bez tog se uopče nemojte upušta u sleeving jer će rezultati bit katastrofalni!

Jeftinija varijanta i nikako lošija(sve ovisi o ukusu) je paracord koji je se može dosta jeftino nabavit preko ebaya ili sad novije na stranici od LutroO Customs

 

video by Mrrockwell

mrRocvell

 

edit.da bi se sleeving što kvalitetnije napravio morate imat adekvatni alat:

-molex ekstraktor(mini molex,atx,vga konektori)

-molex ekstraktor(standarni molex)

-fen

-cvicange (kliješta) s ravni djelom za kidanje,pod kute od 90 stupnjeva

-upaljač

-klješta za krimpanje

-lemilo

-flomaster

-.....

 

Evo par video tutorijla koje će vam uveliko pomoć !!Lutroo i njegovi tutoriali su mi puno pomogli,respect!!

http://youtu.be/sW3cgnC6FVk                                                                                              

http://youtu.be/fdckzRWFijM                                                                                                  

http://youtu.be/oxyrkD7HaV4                                                                                                  

http://youtu.be/rFWIt3qSEAk

http://youtu.be/j7QYiu7pJis

http://youtu.be/bcXKPn_Mf0g

http://youtu.be/uXaKt-tiVI0

krimpanje "how to"

http://youtu.be/JChLj_F3Gss

 

Mrrockwell pet 4.1.2013 10:45

Kada se otvori tema opcenito o sleevingu ili sleevingu sa paracordom onda se pošteno nadovezujem. Mojih par centi o mdpc-u. Iskreno mislim da je ta metoda odnosno da su ti materijali preskupi i znatno kompliciraniji za odraditi nego paracord. Najbitinija stvar je termo bužir. Kako se vidi na tvom konektoru fulao si dužinu sleeva i odmah djeluje neuredno. Kod paracorda toga nema, jednostavno zapališ vrhove i to je to. Evo i slika usporedbe mdpc-a i paracorda i moji kablovi od ax850 odrađeni paracordom.

dombak1608 pet 4.1.2013 11:08

Sleevanje kablova je dosta prtljav posao, najteže je odvojiti kabel od konektora i pogoditi pravu dužinu heatshrink-a i mjesto istog.
OVDJE ima tutorijal jednog čovjeka iz Srbije tako da možete razumjeti o čemu govori.

Ja imam jednog odličnog prodavača na ebay-u koji prodaje sleeve, heatshrink i još poneke stvari oko elektronike.
Uglavnom, prodavač je odličan, ako uzmete običnu poštarinu onda će vam paket doći za oko mjesec dana(3 puta sam uzimao tako), a ako uzmete poštarinu sa tracking-om i platite 2$ više, doći će vam za oko 2 tjedna(2 puta sam uzimao tako), također uredno i šalje nešto više sleeva nego što piše(pola metra/metar) LINK


Evo i mojih par uradaka(8-pin ću ponovno napraviti):

volegradele pet 4.1.2013 11:54
Mrrockwell kaže...

Kada se otvori tema opcenito o sleevingu ili sleevingu sa paracordom onda se pošteno nadovezujem. Mojih par centi o mdpc-u. Iskreno mislim da je ta metoda odnosno da su ti materijali preskupi i znatno kompliciraniji za odraditi nego paracord. Najbitinija stvar je termo bužir. Kako se vidi na tvom konektoru fulao si dužinu sleeva i odmah djeluje neuredno. Kod paracorda toga nema, jednostavno zapališ vrhove i to je to. Evo i slika usporedbe mdpc-a i paracorda i moji kablovi od ax850 odrađeni paracordom.

 

Pozdrav,drago mi je da ima ekipe na forumu koji se zezaju sa sleevingom! Sto se tiče paracorda,ja preferiram MDPC-X,stvar osobnog ukusa,btw nisam falio dužini sleeva treba samo rastegnut kabel,već sam malo nespretno napravio prvi kabel!Naime vrlo teško sleevani kabel ulazi u konektor,heetshrink zauzima dosta prostora i još se uvjezbavam:)!
Mrrockwell pet 4.1.2013 12:22
volegradele kaže...
Mrrockwell kaže...

Kada se otvori tema opcenito o sleevingu ili sleevingu sa paracordom onda se pošteno nadovezujem. Mojih par centi o mdpc-u. Iskreno mislim da je ta metoda odnosno da su ti materijali preskupi i znatno kompliciraniji za odraditi nego paracord. Najbitinija stvar je termo bužir. Kako se vidi na tvom konektoru fulao si dužinu sleeva i odmah djeluje neuredno. Kod paracorda toga nema, jednostavno zapališ vrhove i to je to. Evo i slika usporedbe mdpc-a i paracorda i moji kablovi od ax850 odrađeni paracordom.

 

Pozdrav,drago mi je da ima ekipe na forumu koji se zezaju sa sleevingom! Sto se tiče paracorda,ja preferiram MDPC-X,stvar osobnog ukusa,btw nisam falio dužini sleeva treba samo rastegnut kabel,već sam malo nespretno napravio prvi kabel!Naime vrlo teško sleevani kabel ulazi u konektor,heetshrink zauzima dosta prostora i još se uvjezbavam:)!

Hint*

Bitno ti je da je buzir vruc onda ce uci bez problema ;)

 

@Pranja

Mislim da je ta tehnika s ljepilom skroz bespotrebna. Ja sam svoje kablove na ax-u napravio sa upaljačem i stvarno sam se trudio da ih probam otkinuti ali nema šanse. Jedino sam morao ljepiti na spojevima duplih žica.

Pranja pet 4.1.2013 12:56
Mrrockwell kaže...

I bez ovoga se nemojte ni pokušavati upuštati u sleeving vode. Jer će rezultat biti ovakovi prsti. Na pogreškama se uči.

 Sve je to super kada imaš 150 kn za alat-ja radije idem na "Fizikanija edišn".

Mrrockwell pet 4.1.2013 13:07
d4rkd3atH kaže...

mene zanima kako iščupat ona 24 pina sa onog kabla...ali nemaj ovaj alat od 150 kn...bojim se da nešta nepotrgam

Ima raznih metoda. Spajalica ili low budget alat sa ebaya. Probao sve i vjeruj mi ne radi ako nemaš dobar alat.

Pranja pet 4.1.2013 13:12
d4rkd3atH kaže...

mene zanima kako iščupat ona 24 pina sa onog kabla...ali nemaj ovaj alat od 150 kn...bojim se da nešta nepotrgam

 Kupiš si set malih šarafcigera za 10 kn. Uzmeš najmanji - iz seta i guraš s lijeve i desne strane pina. Zatim samo izvučeš.

Mrrockwell pet 4.1.2013 14:17
Razarach_NG kaže...

Alat je bespotreban, treba se samo snaci. Eventualno se brze moze posao napraviti.

 

Nego, jel netko probao MDPC-X sleeve stavljati bez termo bužira?

Koliko ja znam. Stavlja se termobužir>grije se >onda skineš termo buzir. 

volegradele pet 4.1.2013 14:21

Bez alata nema zanata,stara dobra poslovica!Definitivno najteži posao je vadjenje žice iz malog molex konektora!S molex ekstraktorom je definitivno najlakse vadit,samo se treba malo ispraksirat!Probao sam i sa spajalicama i sl ali puno bolje ide s pravim alatom.

Volume pet 4.1.2013 15:33

Iz svog osobnog iskustva znam je NAJBITNIJA stavka kod samog sleevinga raditi polako. Treba imati živce i izgubiti na žici koliko god treba, ponavljati po nekoliko puta dok sve ne bude onako kako je to i zamišljeno i tek onda će se vidit pravi rezultati. Onaj tko ima namjeru sleevati kompletno napajanje u jedan dan može slobodno odustati, jer od takvog posla nema ništa...

I prije samog početka bilo sleevinga nađite nešto na čemu ćete prvo izvježbati kako izvaditi konektor, na koju dužinu od samog konektora staviti sleeve i koliko duboko na konektor stavljati bužir da bi se na kraju sve pratilo.

 

Onaj tko je zainteresiran može pogledati Kamasterov tutorial, daleko najbolje i najdetaljnije što možete naći

 

Lutro također kroz video vrlo lijepo objasni kako i šta raditi

video

video

video

video

video

video

video

video

video

 

elCid pet 4.1.2013 22:42
Mrrockwell kaže...
Razarach_NG kaže...

Alat je bespotreban, treba se samo snaci. Eventualno se brze moze posao napraviti.

 

Nego, jel netko probao MDPC-X sleeve stavljati bez termo bužira?

Koliko ja znam. Stavlja se termobužir>grije se >onda skineš termo buzir. 

Pozdrav kolega, nisam baš siguran kako bi to funkcioniralo (molio bi ako možeš malo pojasniti ili stavit link od nekoga tko je tako radio?) pretpostavljam da svatko ima svoje metode. Moja metoda bi bila: uzmeš bužir staviš ga preko žice i njegov kraj zagriješ upaljačem tako da se kraj otopi i zalijepi za žicu.

 

Evo pošto su svi stavili svoje uratke(i svi su odlični {#}) budem ja stavio svoje. Ovo je 3mm bužir zato žice izgledaju tako anoreksično. 

Sada me malo uhvatila nostalgija kada sam gledao slike na hardu. Nažalost nisam mogao ništa raditi ovih slobodnih dana jer sam učio i radio neke "projekte" za faks. Budem svakako nešto napravio kada prođu rokovi, a uz to ću vam i pokazati taj projekt koji sam radio za jedan predmet na faksu :D.

 

EDIT: ah da, treba i slike staviti {#}....

 

Pozdrav;{#}

elCid