Modding projekti

Project: The Wood Brothers

Razarach_NG sub 1.12.2012 20:11

Došlo vrijeme za novi projekt. Ovaj puta je drvo glavni materijal. Zašto baš drvo, pitate se. Moje mišljenje oko drveta, bolje upija vibracije, bolja zvučna izolacija i naravno izgleda kewl. Možda sam u zabludi, ali sta je tu je.
E sad malo o samom projektu. Projekt se sastoji od dva kućišta; jedno za pc naravno, a drugo je prijenosno kućište za diskove, ukupno komada 4. U planu imam vodeno hladiti sve komponente i radijator sam mislio izbaciti van kućišta, točnije na "krov". Prednja strana kućišta će biti prorezana (vidi slike). Na poleđinu kućišta nisam planirao bušiti rupu za ventilator nego isti pozicionirati na prednju stranicu, ako za istim bude potrebe.
Za prijenosne diskove sam mislio uzeti 4 eksterne ladice i izvaditi elektroniku i na to spojiti diskove. Ako neko ima bolju ideju za spajanje diskova neka slobodno kaze, ja sam se samo ovog sjetio.
Oduljio se tekst :D evo neke skice.


Fractal Design sponzorira projekt s jednim napajanjem.

Razarach_NG pon 24.12.2012 20:16

Pa da nastavimo :D

 

Dio dijelova za kućište je izrezan i probno sastavljen. Od dijelova za vodeno mi je stigao samo radijator i za par dana ide na bojanje.

 

Na poleđini kućišta sam ocrtao rupe za napajanje i matičnu i sve je spremno za rezanje poslije blagdana.

 

Razarach_NG pon 31.12.2012 21:28

Zadnji update ove godine :D

Nakon malo mjerenja i vise rezanja i naravno još malo brušenja dobio sam rupu za napajanje.


Isprobano, napajanje paše odlično i bez greške :D

Radijator se osušio i probno je stavljen na kućište. Šarafi na kojima trenutno stoji nisu nosači koji će ostati. :D

Nakon podužeg čekanja paketa iz Kine dobio sam i termometre.


Svima sretna nova godina.  {#}

Razarach_NG sub 19.1.2013 00:00

Ispriječile su se neke obaveze pa su radovi malo usporili, ali nisu stali.

Na poleđini kućišta sam izrezao i rupu za I/O portove.
 

Montirao sam i radijator.
 

Konačno sam dobio i ostatak dijelova za vodeno.
 
 

Da se pumpa nebi previše grijala tu je i jedan pasivni hladnjak. :D
  

I konačno, mali sneak peak nadolazecih radova.
   

zerocool12 sub 19.1.2013 22:27
Razarach_NG kaže...

Danas sam uspio složiti rezervoar.

 

Malo crtanja, bušenja, narezivanja navoja i lijepljenja. Za sada rezervoar ne curi, nadam se da ce tako i ostati kad pustim cijeli sistem u pogon. :D

Odlicni posao! :D

Nego reci mi jel di si tu cijev za rezervoar kupio?

Razarach_NG uto 22.1.2013 20:12

Jedan malo update danas.
Nakon razmisljanja i kombiniranja rijesio sam montiranje pumpe.

Pumpa s doljnje strane ima dvije neiskorištene 4mm rupe u koje sam urezao navoj.
 

Onda sam istokario dvije nožice od 2cm i isbušio rupe.
 

I to u konačnici izgleda ovako.
 
 
 
 

Samo da napomenem da se to sve šarafi s doljnje strane kućišta.

Razarach_NG čet 24.1.2013 19:42

Zadnji dio konstrukcije je riješen.
Predstavljam Vam nosač matične ploče.

 
 

Dva puta mjeri, jednom reži. :D

 
 

Zašarafljeno i na mjestu.
 
 

Isprobana i matična.
 
 
 

Par bonus slika. :D

 
 

Još tražim dobro mjesto za montiranje termometara i prva faza modinga je gotova.

Razarach_NG pet 25.1.2013 10:46
bradonja_85 kaže...

Svaka čast, stvarno super izgleda.

Misliš li farbat to drvo u neku boju ili samo bezbojni lak?

Bojat cu crnim sandolinom i onda jos bezbojnim lakom za  sjaj i zastitu.

 

rapture686 kaže...

Jedva čekam vidjet završen projekt, ovo je super.

Kako si mislio izvesti stranicu ako će je uopće biti i jel planiraš kakvo osvjetljenje?

Stranica ce biti od plexiglasa, a za rasvjetu ce ici najvjerojatnije uv led-ice.

Razarach_NG uto 19.2.2013 12:27

Evo jedan mali update nakon duže pauze.

S obzirom da CPU blok nije došao sa dijelovima za montiranje na AMD socket javila se poreba za izradom istih. :D

      




Nakon isprobavanja i divljenja odlučio sam nabrzaka naci neke šarafe i montirati blok na ploču.

  


Trenutno sam u potrazi za majstorom koji ce mi obraditi bakrene blokove za ploču.

 

Ovim putem se također zahvaljujem kolegi izith koji je vrlo stručno izradio dio od plexiglasa. :)