Modding projekti

Osvjetljeni desk reagira na glazbu

TomislavZG-2 uto 5.2.2013 21:31

Imao sam ideju osvjetliti zid iza monitora i 2 velika zvučnika i da mi, kada želim, svijetle u ritmu glazbe koju pustam. Za osvjetljenje sam koristio led traku, upravo je samo 1m razrezan na 2 manja i 1 veći dio, ali u budućnosti ću to još povećat.

Za sklop regiranja svjetla na zvuk koristio sam TIP31 tranzistor.

Za detalj sam presvukao kablove paracordom. {#}

Bit će još update-a, ako imate pitanje, rado ću odgovorit {#}

 

EDIT:kratki tutorijal

nemam danas puno vremena, ali vrlo brzo cu napraviti kvalitetniji, opsirniji tutorijal za svijetla koja svijetle u ritmu glazbe.

"mozak" cijele operacije je tranzistor TIP31, evo jedan od mnogih linkova gdje ga nabaviti: http://www.e-radionica.com/collections/komponente/products/tranzistor-tip31c

ideja je dovesti signal zvuka u tranzistor koji ce regulirati napon iz 12V napajanja koje ide u mojem slučaju prema led traci.  oprez:napajanje mora biti jednakog napona kao i komponenta koju koristite za osvjetljenje(npr.led traka), a TIP31 provjereno radi sa 12V.

slika sheme kako sve spojiti nalazi se u dnu posta....

umjesto 4 ledice(od 3V u seriji), ja koristim 1 led traku, koriste isti napon....

ruzcheHR uto 5.2.2013 22:03
TomislavZG-2 kaže...

Imao sam ideju osvjetliti zid iza monitora i 2 velika zvučnika i da mi, kada želim, svijetle u ritmu glazbe koju pustam. Za osvjetljenje sam koristio led traku, upravo je samo 1m razrezan na 2 manja i 1 veći dio, ali u budućnosti ću to još povećat.

Za sklop regiranja svjetla na zvuk koristio sam TIP31 tranzistor.

Za detalj sam presvukao kablove koji se koriste paracordom. {#}

Bit će još update-a, ako imate pitanje, rado ću odgovorit {#}

Ljepo je,  super si riješio ali šta će ti to? Ja dan danas žalim što sam uzeo LED ventove za PC, sad izgleda ko Božićno drvce i to svijetlo mi smeta, mijenjao bi se za obične ventove iste seknude.

TomislavZG-2 uto 5.2.2013 22:08

e al s ovim je fora da imam prekidac da mogu ugasit.

moze se koristiti kao night light za sobu ili kao pozadinsko za nocno surfanje.

modularno je i prenosivo, kada idem na tulum ponesem zvucnike, jer su pre******(400W RMS,+kvaliteta izrade, akustične kutije...) i super tamo izgledaju....

TomislavZG-2 uto 5.2.2013 22:14
7kunac kaže...

Mogao si jednostavno spojit led trake na žice od zvučnika...

Ne bi dobio isti efekt, plus sanse da sprzis ledice su neograničeno velike. ovo kako je sada postavljeno zvucnici mogu biti iznimno tihi a svjetlit kao ludi, svjetlost ovisi o intenzitetu zvuka iz primarnog izvora(pc, mobitel), i nema sanse da sprzim ledice

klapa01 pet 8.2.2013 22:23

istu semu sam i ja napravia , al treba biti podosta jace pojacano da ledice osjete jacinu bassa i "puknu" na njih tako da sam odusta od toga bia ..jer na liniji mojoj dovoljno je pojacat na 10 i cuje se previse,a ledice reagirale kad bi pojacao na 14 tek...tako da prakticki nikad nisu svitlile :D