chutac uto 25.7.2017 17:31

Pozdrav!

Imam viška zvučnika i napravio bih si sub-woofer za spajanje na kompjuter.
Zvučnik je 165 mm i pravljenje kutije nije problem. Problem je elektronski dio.

Zvučnici koje imam su Genius 1250b i ne bi bilo loše da ga nekako spojim na njih.


Kako to spojiti, što mi treba, gdje kupiti, ...? 

 

Hvala :)

CroNk3r uto 25.7.2017 18:16
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam viška zvučnika i napravio bih si sub-woofer za spajanje na kompjuter.
Zvučnik je 165 mm i pravljenje kutije nije problem. Problem je elektronski dio.

Zvučnici koje imam su Genius 1250b i ne bi bilo loše da ga nekako spojim na njih.


Kako to spojiti, što mi treba, gdje kupiti, ...? 

 

Hvala :)

Najjeftinije ti je kupiti pojacalo od kineza i to je to.

Samo sub mislis slagati ili i tweetere?

I gledaj bas pojacalo za sub jer ona koja su bas za sub namjenjena u sebi filtriraju visoke tonove(visoke frekvencije, prakticki imaju zavojnicu) i onda nemas brige s tim.

Ako mislis 2.1 sistem slagati, ja imam ovo:

https://www.banggood.com/Lepai-LP-838-Super-Bass-Hi-Fi-2_1-Stereo-Amplifier-For-AMP-PC-Car-Home-Play-p-976548.html?rmmds=search

Godinu dana radi ko urica, spojeno je na 12V od napajanja za PC.

 

EDIT:

sad je samo pitanje koja ti snaga treba.

chutac uto 25.7.2017 20:06

Ideja je bila da na ove zvučnike dodam sub. Onda bih imao tweetere, drivere za srednje i sub za niske tonove.

Razmazili su me zvučnici u autu i dnevnoj pa su mi ovi Genius nikakvi.

Jedan driver za srednje i niske i ne obavlja to dobro nego se moraš odreći ili srednjih ili niskih 

CroNk3r uto 25.7.2017 23:05
chutac kaže...

Ideja je bila da na ove zvučnike dodam sub. Onda bih imao tweetere, drivere za srednje i sub za niske tonove.

Razmazili su me zvučnici u autu i dnevnoj pa su mi ovi Genius nikakvi.

Jedan driver za srednje i niske i ne obavlja to dobro nego se moraš odreći ili srednjih ili niskih 

Stavis na izvor zvuka(PC pretpostavljam) 3.5mm splitter i na njega spojis te geniuse i pojacalo+sub.

Najjednostavnije rjesenje bez previse kompliciranja.

 

Sad na temelju specifikacija zvucnika treba naci pojacalo.

sseennoonn sri 26.7.2017 08:19
chutac kaže...

U autu imam tvornički 165 sub i više je nego dovoljan, a zvučnici u dnevnoj imaju 165 drivere i kuća se trese kad gledam filmove.

 Usporedujes 165mm driver  u autu koji je povrsine 3m2  iznutra sa sobom od min 10-15m2...zvucnici sa 16cm su jedno a sub od 16cm drugo...Ako ces sam radit kutiju za  woofer od 16cm bogme ces jako dobru kutiju morat sklepat da bi to udaralo....Ja imam Velodyne EX MAX 12 30cm sub aktivni  uparen sa Monitor audiom RX6 samostojecim   na sobi od 20m2  i ne bi se bunio  u filmovima na jos jedan sub :D

chutac sri 26.7.2017 13:10
CroNk3r kaže...

Stavis na izvor zvuka(PC pretpostavljam) 3.5mm splitter i na njega spojis te geniuse i pojacalo+sub.

Najjednostavnije rjesenje bez previse kompliciranja.

 

Sad na temelju specifikacija zvucnika treba naci pojacalo.

 Probao sam spojiti sub koji imam od Creative 5.1 sustava. Spojio sam njega u sub izlaz, a zvučnike u front i ne valja, srednji tonovi se izgube.
Budem probao sa splitterom.

jocommb kaže...
Ma ok nisam reko da nece valjat samo nece sigurno ici nisko i kad gledas filmove se osjeti....i u ostalom al filmovi najvise...

 Kužim te ja, ali ovi B&W u dnevnoj bez suba tresu kuću. Čak su i prejaki za moj ukus 

sseennoonn kaže...

 Usporedujes 165mm driver  u autu koji je povrsine 3m2  iznutra sa sobom od min 10-15m2...zvucnici sa 16cm su jedno a sub od 16cm drugo...Ako ces sam radit kutiju za  woofer od 16cm bogme ces jako dobru kutiju morat sklepat da bi to udaralo....Ja imam Velodyne EX MAX 12 30cm sub aktivni  uparen sa Monitor audiom RX6 samostojecim   na sobi od 20m2  i ne bi se bunio  u filmovima na jos jedan sub :D

 Možda je do ukusa, ja ne volim previše basa. Jedino želim pojačati kick na Geniusu i rasteretiti njegov driver niskih tonova da se posveti srednjima. To sam rekao, ima jedan driver za niske i srednje i ne ide mu baš dobro.