Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

Ultimativna tema za iPhone aplikacije

Mare191 ned 18.11.2012 18:54

Pozdrav svima..

 

Nisam sigurna da sam na dobroj temi, pa ako nisam - premjestite me {#}

 

Ovako: imam I-phone 3gs sa ios 4.1. To znači da ne mogu instalirati aplikaciju za facebook, jer on traži ios 4.2.1

E, sad.. stručnjak koji mi je sredio I-phone (jer sam ga dobila iz V.Britanije), kaže da ne može staviti veći ios jer bi se neki vrag desio i ja ne bih smjela gasiti telefon (kako se slabo razumijem u sve to - vjerujem mu)

 

Ali, jedna stvar me ipak čudi. Ne mogu na facebook niti preko google-a, iako sve druge stranice bez problema otvara.. Jedino na facebook ne da. Uđem, učita stranicu, a onda me odmah izbaci. To mi baš nema neke logike, jer moji klinci bez beda idu na facebook, a nemaju Iphone. Mogu ući na 0.facebook, ali tamo nemam slika, a to mi se baš ne sviđa.

 

Kako da ja uspijem ući na facebook? Ili zbog tog ios-a neće biti moguće...

 

(ispričavam se ako sam bubnula kakvu glupost, imajte razumijevanja {#} )

 

 

mar123 uto 20.11.2012 18:42

kao prvo iphone 3gs ima podrsku za bilo koji ios dosad, a ovaj kojeg si poslusala blage veze nema. znaci sad lijepo updejtas to na najnoviji ili bar na ios 5, i onda uzmes gevey karticu i njome otkljucas iphone i to je to.

Mare191 čet 22.11.2012 17:00

Pa i meni se činilo da bi taj telefon morao moći podnijeti neki malo veći ios.. ovo mi je bez veze.

Vidiš, ovaj moj "stručnjak" mi uopće nije spomenuo tu gevey karticu.. on kaže da ios5 ne može staviti jer da ga ne bih smjela gasiti, ali nije mi objasnio zašto ne bi mogao na 4.2.1 ili nešto bliže 5-ici..

 

Hvala puno.

 

Idem sad pronjuškati gdje mogu tu karticu nabaviti... {#}

Diplomirani pješak pet 30.11.2012 20:27

Imam problem, igrao sam igru hill climb i mislim da sam nekom kombinacijom tipki otvorio tipkovnicu, ili sam nest drugo stinuo i sad mi je tipkovnica do pola ekrana u toj igri i nikako da ju zatvorim, ne mogu do komandi niti nist. Mogu normalno zatvorit igru i koristit mobitel, ali kad pokrenem igru uvijek je ta tipkovnica, kaj god da tiskam, okrećem, drmam... Jel zna ko kak zatvoriti?

ivoleko pon 3.12.2012 20:45
Diplomirani pješak kaže...

Imam problem, igrao sam igru hill climb i mislim da sam nekom kombinacijom tipki otvorio tipkovnicu, ili sam nest drugo stinuo i sad mi je tipkovnica do pola ekrana u toj igri i nikako da ju zatvorim, ne mogu do komandi niti nist. Mogu normalno zatvorit igru i koristit mobitel, ali kad pokrenem igru uvijek je ta tipkovnica, kaj god da tiskam, okrećem, drmam... Jel zna ko kak zatvoriti?

moras bas ugasti app (dvaput home button -> tap and hold -> pritisak na crveni krugic)

nemoj se uvrijediti ako vec znas ove upute, ali osobno poznajem puno ljudi koji nemaju pojma za ovo :)

 

nakon sto ugasis app, pricekaj 30 minuta da se njezin proces sigurno killa i onda probaj pokrenit igru

Tomek.Klc sub 15.12.2012 18:13

Novopečeni sam vlasnik jednog iPhonea.

Zanima me jel mogu skidat aplikacije sa neke stranice, a da nemoram dati osobne podatke i broj kartice kao na App Storeu. ( bez da jailbreakam mobitel )

Ako vam šta znači iOS 6.0.1 je na mobitelu.

 

Hvala unaprijed.

 

Bruno Matejcic sub 15.12.2012 19:41
Tomek.Klc kaže...

Novopečeni sam vlasnik jednog iPhonea.

Zanima me jel mogu skidat aplikacije sa neke stranice, a da nemoram dati osobne podatke i broj kartice kao na App Storeu. ( bez da jailbreakam mobitel )

Ako vam šta znači iOS 6.0.1 je na mobitelu.

 

Hvala unaprijed.

 

Aplikacije na iPhone se mogu instalirati samo sa app storea, ako nije jailbreakan!

Za iOS 6.0.1 još nažalost nije izašao jailbreak:(

VirtualM sri 19.12.2012 13:21

Bok ekipa, 

htjeli bi Vam predstaviti novu kino aplikaciju za iPhone - CINEMATIC! Novi smo na tržištu i htjeli bismo da ju isprobate i kažete nam svoje mišljenje! 

Cinematic omogućuje korisniku izbor filma koji želi pogledati, odabir kino lokacije, pregled filmskih kritika i mnoštvo drugih mogućnosti. 

Predstavljamo Vam prvu verziju Cinematic aplikacije koja sadrži: 

-Odabir kina u većim gradovima države
-Pretraživanje kina unutar dostupnih gradova
-Najnovije informacije i program filmova koji igraju u svakom kinu
-Mogućnost ocjenjivanja filma
-Film traileri i posteri
-Informacija o glumcima

Sljedeća će verzija nuditi više mogućnosti! 

App koje je FREE možete skinuti potražiti na iTunesu - Cinematic ili potražiti link na Facebook stranici - Cinematic.hr!!

Lajkajte nas na Facebook stranici - Cinematic.hr ili ovdje ostavite svoj feedback na Cinematic!! 

Pozdrav svima i nadamo se da ćete uživati u Cinematicu! {#}

Diplomirani pješak sri 19.12.2012 22:36
Tomek.Klc kaže...

Novopečeni sam vlasnik jednog iPhonea.

Zanima me jel mogu skidat aplikacije sa neke stranice, a da nemoram dati osobne podatke i broj kartice kao na App Storeu. ( bez da jailbreakam mobitel )

Ako vam šta znači iOS 6.0.1 je na mobitelu.

 

Hvala unaprijed.

 

Mozes, uopce ne trebas unjeti nikakvu karticu, a podatke mozes staviti neke bezveze, ak te jos zanima napisem ti kak, a mozes i u google napisati "how to make itunes account without credit card"

VirtualM čet 3.1.2013 12:09
VirtualM kaže...

Bok ekipa, 

htjeli bi Vam predstaviti novu kino aplikaciju za iPhone - CINEMATIC! Novi smo na tržištu i htjeli bismo da ju isprobate i kažete nam svoje mišljenje! 

Cinematic omogućuje korisniku izbor filma koji želi pogledati, odabir kino lokacije, pregled filmskih kritika i mnoštvo drugih mogućnosti. 

Predstavljamo Vam prvu verziju Cinematic aplikacije koja sadrži: 

-Odabir kina u većim gradovima države
-Pretraživanje kina unutar dostupnih gradova
-Najnovije informacije i program filmova koji igraju u svakom kinu
-Mogućnost ocjenjivanja filma
-Film traileri i posteri
-Informacija o glumcima

Sljedeća će verzija nuditi više mogućnosti! 

App koje je FREE možete skinuti potražiti na iTunesu - Cinematic ili potražiti link na Facebook stranici - Cinematic.hr!!

Lajkajte nas na Facebook stranici - Cinematic.hr ili ovdje ostavite svoj feedback na Cinematic!! 

Pozdrav svima i nadamo se da ćete uživati u Cinematicu! {#}

Da li je još netko isprobao Cinematic kino app? Uskoro stiže nova verzija aplikacije sa još više mogućnosti, pa nas zanima Vaše mišljenje o postojećoj prvoj verziji! :) Link za app je: http://bit.ly/WoeEOn

VirtualM pet 11.1.2013 12:47

Izašla je nova verzija Cinematic kino app - Stallone verzija, verzija ima mogućnost  rezervacije kino ulaznice i linkom na imdb bazu ukoliko želite više saznati o određenom filmu. :) Update-ajte ili download na App Store-u i recite nam što mislite o našoj app! :) 

 

Pozdrav svima! 

yesse uto 19.2.2013 10:00

SideScreen

 

Aplikacija koja služi previewanju Photoshop projekata na iOS uređajima. Radi na svim iPhoneovima/iPodovima i iPadeovima, kao i sa PS-om na PC-evima i Macovima.

 

Jednostavna, brza, i pregledna. Koristim je zadnja 3 dana prvenstveno za prezentiranje projekata mušterijama i prezadovoljan sam. Topla preporuka svima koji su iole ozbiljni u vezi Photoshopa.

freddie ned 19.5.2013 08:11
tomo007 kaže...
VirtualM kaže...

Da li je još netko isprobao Cinematic kino app? Uskoro stiže nova verzija aplikacije sa još više mogućnosti, pa nas zanima Vaše mišljenje o postojećoj prvoj verziji! :) Link za app je: http://bit.ly/WoeEOn

jesam ja i nagradio sa 5icom.

 

same here! odlicno odradjeno!
Mitch uto 2.7.2013 10:46

Očito temu "Borbeni komplet" nitko ne prati, pa da re-postam ovdje.

 

Endomondo - vrhunska aplikacija za GPS tracking svih sportova, mnoštvo opreme

 

Flipboard - najbolja aplikacija za vijesti i društvene mreže

 

Nuts! - meni najbolja Temple Run-like igrica

 

Viber i Whatsapp - treba li išta reći?

 

Onavo Extend - odlična besplatna aplikacija za čuvanje podatkovnih paketa (3G), komprimira sinkronizacije preko svojeg VPN-a kojeg instalira i dnevno smanji promet ~ 10 MB (u mjesec dana je to 300MB)

 

gMusic - aplikacija za korištenje Google-ovog Deezer-like servisa - Play Music, dobra alternativa dok se čeka official app

 

GMail - uz ovaj UI bolja od Android verzije, brza i funkcionalna uz swipe-ove i tabove

 

Chrome - ponajbolji preglednik

 

File Manager Pro - meni najbolji (4,99$ se isplati za njemačku app :) preglednik file-ova, odličan UI i podržava sve cloud servise

 

Google Search - (Google Now zapravo) najbolja alternativa Siri-u, preciznija nego Siri za iOS6

 

Apps Gone Free - aplikacija koja nalazi sniženja plaćenih aplikacija na free verzije svaki dan, nađe se super appova

 

Polaris Office - meni najdraži office app, ne deformira izvorni dokument, a podržava sve formate, bolja od QuickOffice

 

GTA Vice City - odlična stvar za ubit vrijeme :)

 

SoundHound - brzo pronalazi glazbu, brži od Shazama

 

Camera Awesome - malo naprednija kamera od stock, ali opet mi fali mijenjanje rezolucije kod videa npr. (ima neka preporuka?)

 

Touchgrind BMX - iOS ekskluziva, inovativna 3D igra u kojoj izvodite trikove s dva prsta na BMX-u, odlična grafika

 

Prey - isprobavam kao neki princip anti-thefta, paralela uz iCloud

jurica_m sri 23.10.2013 17:50

Imam iPhone 4S i na iOS 7 sam. Neki dan sam instalirao Googleovu aplikaciju Gmail i sad nakon par dana korištenja sam primijetio da mi obavjesni zvukovi ne rade, dakle mail mi i dalje dolazi, ali kada stigne mail, zvuka nema, a isto tako se ne prikazuje na lock screenu. Ćitajući malo komentare preko Googlea, došao sam do zaključka kako dosta ljudi ima s tim problema. Onda je vjerojatno do aplikacije, a ne do sustava. Ne znam je li itko ima instaliranu Gmail aplikaciju, ali mi je puno bolja za mail od stock mail aplikacije, jedino me to brine s tim obavjestima ili zvukovima. Nadam se da će ubrzo srediti.

Mitch sri 23.10.2013 18:16
jurica_m kaže...

Imam iPhone 4S i na iOS 7 sam. Neki dan sam instalirao Googleovu aplikaciju Gmail i sad nakon par dana korištenja sam primijetio da mi obavjesni zvukovi ne rade, dakle mail mi i dalje dolazi, ali kada stigne mail, zvuka nema, a isto tako se ne prikazuje na lock screenu. Ćitajući malo komentare preko Googlea, došao sam do zaključka kako dosta ljudi ima s tim problema. Onda je vjerojatno do aplikacije, a ne do sustava. Ne znam je li itko ima instaliranu Gmail aplikaciju, ali mi je puno bolja za mail od stock mail aplikacije, jedino me to brine s tim obavjestima ili zvukovima. Nadam se da će ubrzo srediti.

Ista stvar i kod mene, dobijem notification balončić, ali ne i opis notifikacije/zvuk.

 

Preporučam da ako ti je hitno, isprobaš Mailbox.