zombie sub 25.7.2020 12:36

U zadnjih nekoliko dana mobitel je počeo samostalno da se gasi. To sam primijetio u situacijama kada ga ostavim na nekoliko sati i ponovno želim da ga koristim, pojavi se obavijest o pravnim dokumentima, a ta obavijest se pojavljuje svaki put kada se mobitel ugasi pa upali. Onda se ugasio kada sam htio ući na YouTube. Danas se ugasio kada sam ušao u aplikaciju. Ono što me zabrinjava je to da mu mnogo treba da podigne sistem. Čini mi se da se nakon ponovnog podizanja sistema se i baterija naglo isprazni, ali to ne bih mogao tvrditi. U pitanju je LG G3, a kod mene je 5 godina, nikada nisam imao nikakav kvar. Zna li netko u čemu je problem?

zombie pon 3.8.2020 20:01
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

Posmatrač pon 3.8.2020 20:07
zombie kaže...
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

 Kojeg tipa? Do koliko para pa ce ti neko predloziti mob. I sta ti je bitno na mobu. Al ne vjerujem da ce ti iko predloziti LG...

Marko :D pon 3.8.2020 20:27
zombie kaže...
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

Hoćeš iskreno? Moj prvi pametni telefon je bio LG, onda sam prešao na HTC, pa sam danas na Sonyju. Da mi netko danas nudi LG mobitel, ne bih ga uzeo. S LG-jem nisam baš bio zadovoljan; nekako mi se čini da je konkurencija bolja i u kvaliteti izrade i u samoj izvedbi uređaja.

Ali to ne znači da LG ne valja. LG je odličan izbor za televizore i općenito kućanske uređaje; recimo, imam doma njihov novi pametni televizor, novu pametnu perilicu rublja, već staru klimu i mikrovalnu pećnicu. Svi ti proizvodi koje sam naveo su vrh i stvarno sam zadovoljan istima (nikada nikakvih problema).

 

S druge strane imaš Samsung koji radi vrhunske (ali skupe) mobitele, no vidim da se ekipa po internetu žali na njihove televizore i kućanske uređaje. Ne znam zašto, ali tako je.

Posmatrač kaže...
zombie kaže...
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

 Kojeg tipa? Do koliko para pa ce ti neko predloziti mob. I sta ti je bitno na mobu. Al ne vjerujem da ce ti iko predloziti LG...

Upravo to. Teško da će itko preporučiti LG; preporuke će puhati u smjeru Samsung, Huawei, Xiaomi. Možda padne koja preporuka za Sony, Nokiju, ali možda.

fer-de-lance pon 3.8.2020 21:05
zombie kaže...

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

 A da probaš napraviti factory reset?

Naravno, prije spremi sve podatke negdje, pa onda vratiš nazad nakon reseta.

Jer može biti da je do softvera.

 

zombie uto 4.8.2020 21:10

Budžet je između 1900 i 2300 kuna. Mislio sam i više, ali mi mobitel služi najviše za muziku, dakle da ima veću memoriju. Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju. Samsung je dobar, a Huawei i Xaomi ne bih.

 

Kako se radi reset? Ima li neki tutorijal?

Posmatrač uto 4.8.2020 21:21
zombie kaže...

Budžet je između 1900 i 2300 kuna. Mislio sam i više, ali mi mobitel služi najviše za muziku, dakle da ima veću memoriju. Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju. Samsung je dobar, a Huawei i Xaomi ne bih.

 

Kako se radi reset? Ima li neki tutorijal?

 Samsung je dobar a Huawei ne bi? Koji Samsung i koji Huawei? Samsung je dobar u S i note seriji podnosljiv u A seriji a ostalo je smece. Huawei je odlican u P pro i mate pro seriji vise nego solidan u P i Mate seriji vrlo iskoristiv u lite seriji i smece u ostalom.....

 

LG nije nista ni u kojoj seriji trenutno..... 

robogo uto 4.8.2020 21:25
zombie kaže...

 A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan.

Pa očigledno da ne služi dobro ako se stalno gasi!

 

Nadaleko i naširoko poznat problem s G3 serijom. Ako ne krepa napajanje, krepa SIM/SD utor. 

 

Mani se LG-a, za novce koje ćeš dat za osrednji LG možeš dobit Xiaomi ili Realme (možda čak i Oppo) koji su po svemu bolji izbor.

 

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 2300 kn. 128 GB memorije, SD utor, 5020 mAh baterija. 

 

Ako baš treba, imaš Huawei P Smart Z s 1 TB (!) pohrane za 1700 kn. 

fer-de-lance uto 4.8.2020 21:31
zombie kaže...

Kako se radi reset? Ima li neki tutorijal?

 

To carry out a factory reset using software:

  • Back up your data
  • Go to Apps > Settings > General
  • Tap Backup & Reset
  • Assuming you’ve already backed up your stuff, you can uncheck Back up my Data. Leave it checked if you haven’t backed up yet.
  • Select Automatic Restore if you want to restore from your Google Account after the reset is complete
  • Tap on Factory Data Reset
  • Select Erase SD Card if you want to clear that too.
  • Tap Reset Phone
  • Tap Erase Everything
  • Tap OK
Posmatrač uto 4.8.2020 21:44
Marko :D kaže...

Iskreno, Huawei ne bi ni štapom dotaknuo. Ajde, ove starije možda da, ali ovi novi bez Google Play Services me nimalo ne privlače.

Ti koji nemaju google servise se svakako ne ulapaju u njegov budzet ;)

mbaksa sri 5.8.2020 15:22
zombie kaže...

Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju.

Moj frend je imao G3 i imao je problema s njim (sad sam zaborabio kakvih točno - mislim da mu se blokirao, ali moguće da se i isključivao). Nekoliko puta ga je davao na servis - nisu ništa napravili, samo ponovno stavili firmware ili resetirali postavke i vratili mu ga, a problemi su se i dalje javljali. Mislim da je problem bilo pregrijavanje. I nakon navlačenja, vratio im je mobitel i doplatio za drugi. Izguglaj lg g3 pregrijavanje. Provjeri temperature programom CPU-Z.

zombie sri 5.8.2020 18:55
mbaksa kaže...
zombie kaže...

Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju.

Moj frend je imao G3 i imao je problema s njim (sad sam zaborabio kakvih točno - mislim da mu se blokirao, ali moguće da se i isključivao). Nekoliko puta ga je davao na servis - nisu ništa napravili, samo ponovno stavili firmware ili resetirali postavke i vratili mu ga, a problemi su se i dalje javljali. Mislim da je problem bilo pregrijavanje. I nakon navlačenja, vratio im je mobitel i doplatio za drugi. Izguglaj lg g3 pregrijavanje. Provjeri temperature programom CPU-Z.

 https://balkanandroid.com/ovo-su-najcesci-problemi-sa-lg-g3-kako-ih-rijesiti/#:~:text=%3E%20Battery%20use,%20mo%C5%BEete%20provjeriti%20%C5%A1ta%20najvi%C5%A1e%20tro%C5%A1i%20bateriju.%20Ako

 

Baš sam tražio i evo šta mi je izbacilo kao prvi problem.

 

Ali ne gasi se sada često. Evo već se nekoliko dana nije gasio. Sačekat ću još pa ću vidjeti što ću uraditi. Možda mu je neka prolazna faza.

zombie pet 22.1.2021 08:35

Nisam pisao na temi, jer se mobilni sam od sebe prestao gasiti. Međutim, prije nekoliko dana, dakle, nakon pet mjeseci, opet je počelo isto. Nekontrolirano gašenje, ali manje nego prije. Što mislite da bi mogao biti problem?

sseennoonn pet 22.1.2021 09:19

na LG G3ci je u  90% slučajeva matična ploča. Grdih problema su imali s tim. Frendica imala isti slučaj i ofc bila je matična problem...Nakon toga još jedna osoba mi je došla s problemom da se gasi itd dok na kraju nije ušao u bootloop i tu je stao ,servis i opet matična. Tako da jel...there is that